۱۳۹۶ يکشنبه ۲۶ آذر  - 2017 12 Sunday
آرشیو خبر کد مطلب: 10030     

هشدار نسبت به بروز برخی تخلفات در انتخابات اتاق بازرگانی

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: در انتخابات اتاق بازرگانی انجمن نظارت بر انتخابات اتاق باید برای این قبیل شگردهای انتخاباتی که کارت بازرگانی دیگران را به برخی می‌دهند و برگه‌های رای سفید می‌گیرند تا نام مشخصی در آنها درج کنند راه‌حل‌هایی بیندیشد.
۱۳۹۳ دوشنبه ۴ اسفند ساعت 23:39

فاطمه دانشور در نشستی خبری با بیان این که من از عملکرد اتاق بازرگانی در دوره هفتم راضی نبودم، اظهار کرد: من در این دوره حتی از خود نیز راضی نبودم، اتاق در دوره هفتم از ظرفیت من استفاده نکرد. دلیل حضور در این دوره از انتخابات اتاق بازرگانی هم به دلیل مفاهیمی نظیر مسئولیت‌های اجتماعی است که تلاش کردم در طول این چهار سال نهادینه شود.

وی ادامه داد: به قدری ساختار اتاق مشکل دارد و رئیس محور است که که هیات نمایندگان دوره هفتم نتوانستند از ظرفیت‌های خود استفاده کنند. در سایت اتاق تهران در این چهار سال حتی عکس‌های ما منتشر و سخنان ما منعکس نشده است. عکس اعضای هیات نمایندگان گل‌چین شده بر روی سایت اتاق قرار می‌گرفت.

دانشور با بیان این که اگر یکبار دیگر وارد اتاق شوم تلاش می‌کنم ساختار اتاق بازرگانی را تغییر دهم، تصریح کرد: اتاق بازرگانی در حال حاضر نه شبیه پارلمان است و نه تشکل. با بررسی آمار شرکت‌کنندگان در اتاق بازرگانی مشخص می‌شود که تنها 15 درصد در انتخابات حضور پیدا می‌کنند که این نشان از نارضایتی دارندگان کارت بازگانی است. زمانی که تشکلی دچار چنین عارضه‌ای می‌شود نمی‌توان اسم آن را تشکل گذاشت.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با تاکید بر این که اتاق تهران را نمی‌توان تشکل دانست، چون عضومحور نیست، تصریح کرد: پارلمان هم نمی‌توان دانست، زیرا در پارلمان از ظرفیت اعضا استفاده می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به این که در اتاق تهران نمایندگان فرصت حرف زدن را نداشتند چه برسد به عمل، خاطرنشان کرد: در شورای شهر هم که من عضو آن هستم ممکن است هم به رئیس اعتراض شود و هم به اعضا اما در آنجا تمام اعتراض‌ها پوشش رسانه‌ای دارد.

دانشور تصریح کرد: ساختار معیوب اتاق است که اجازه نمی‌دهد نمایندگان در راستای مطالبات قدم بردارند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: ما در حال حاضر هزار و 200 زن دارنده کارت بازرگانی در کشور داریم که این نسبت در 10 سال قبل بسیار کمتر بوده و به نظر می‌رسد به همین میزان رشد آگاهی و مطالبات زنان بیشتر شده است.

این کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی تهران با اعتراض به روند راه‌اندازی کانون زنان بازرگان از سوی اتاق بازرگانی اظهار کرد: زنان بازرگان اعلام کردند که ما در کانون هیات مدیره دستوری نمی‌خواهیم، زیرا هیات مدیره دستوری هیات مدیره مطیعی است. زنان متقاضی راه‌اندازی کانون زنان بازرگان اساسنامه این کانون را تدوین و تصویب کرده‌اند اما در انتخابات شاهد نقض اساسنامه کانون بودیم.

عضو گروه خواستاران تحول در ادامه ادعا کرد: در این انتخابات به افراد مختلف کارت‌های بازرگانی افراد دیگر را می‌دادند و سپس از آنها برگه سفید رای دریافت می‌کردند. 50 زن سیرجانی که به تهران آمدند در نامه‌ای اظهاراتی را درباره انتخابات کانون زنان افشا کرده‌اند که بر اساس آن موارد فوق تایید می‌شود.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با بیان این که انجمن نظات بر انتخابات اتاق بازرگانی چه تضمینی را می‌دهد که این قبیل تخلفات در انتخابات اتاق صورت نگیرد، بیان کرد: در انتخابات اتاق بازرگانی انجمن نظارت بر انتخابات اتاق باید برای این قبیل شگردهای انتخاباتی که کات بازرگانی دیگران را به برخی می‌دهند و برگه‌های رای سفید می‌گیرند تا نام مشخصی در آنها درج کنند راه‌حل‌هایی بیندیشد.

وی در ادامه با ادعای این که از سوی دیگر، کاندیداهایی که از صبح خود پای صندوق‌های رای می‌ایستند لابی کرده و رای خوبی هم جمع می‌کنند، اظهار کرد: برای تمامی این موارد باید تصمیمی اتخاذ شود.در انتخابت هیات رئیسه اتاق بازرگانی هم این اتفاق رخ داد.

دانشور یادآور شد: امکانات اتاق بازرگانی به طور یکسان در اختیار اعضا قرار نمی‌گیرد. برخی از اعضا که لابی دارند از امکاناتی نظیر اتاق و منشی و غیره برخوردار هستند در حالی که بقیه این طور نیستند.

 

 

 

منبع: اقتصاد نیوز

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 وزیر دادگستری: انتخابات اتاق بازرگانی سیاسی شده است ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند
2 حضور نزدیکان دولتی ها در انتخابات اتاق بازرگانی؛ از برداران معاون اول و عراقچی تا فرزند نهاوندیان ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۰ اسفند
3 آخرین خبر از تایید صلاحیت ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات اتاق بازرگانی مشهد ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۰ اسفند
4 افسران جنگ اقتصادی، مدیریت جهادی و انتخابات پیش رو ۱۳۹۳ جمعه ۸ اسفند
5 12 درصد دارندگان کارت بازرگانی در خراسان رضوی زن هستند ۱۳۹۳ چهارشنبه ۶ اسفند
6 هنوز با اتاق بازرگانی مطلوب فاصله زیادی داریم ۱۳۹۳ چهارشنبه ۶ اسفند
7 رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران: اتاق سیاسی اشتباه محض است ۱۳۹۳ سه شنبه ۵ اسفند
8 هشدار نسبت به بروز برخی تخلفات در انتخابات اتاق بازرگانی ۱۳۹۳ سه شنبه ۵ اسفند
9 سخنی با صاحبان حق رأی ۱۳۹۳ دوشنبه ۴ اسفند
10 انتخابات اتاق بازرگانی دچار نقص قانونی است/ حدود 70 نفر برای انتخابات ثبت نام کردند ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۴ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :