۱۳۹۶ يکشنبه ۲۶ آذر  - 2017 12 Sunday
آرشیو خبر کد مطلب: 10257     

سرانه صادرات خراسان رضوی در حال حاضر بین ۳۰۰ تا ۳۲۰ دلار است

روشنک، رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان این استان گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده درصدد افزایش سرانه صادرات استان به ۵۰۰ دلار هستیم/ براساس ظرفیت‌های موجود این رقم می‌تواند به هزار دلار برسد
۱۳۹۳ جمعه ۱۵ اسفند ساعت 18:15

 محمدحسین روشنک ظهر امروز در نشست خبری در مشهد با تاکید بر لزوم استفاده همه جانبه از ظرفیت‌های اقتصادی استان به ویژه در حوزه تولید و صادرات، گفت: متاسفانه هنوز نگاه جامعی از سوی بخش خصوصی به موضوع اقتصاد مقاومتی که عامل خروج کشور از وضعیت فعلی است، نشده و 93 درصد واحدهای تولیدی خراسان رضوی توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و این موضوع در کشور بی‌نظیر است. بانک‌ها در مقابل فعالان اقتصادی خوب عمل نمی‌کنند که این موضوع به واسطه بی‌اعتمادی به وجود آمده و حاصل بدحسابی برخی از این فعالان است.

وی اظهار داشت: معوقه مالی از سوی بنگاه های اقتصادی مشکلات زیادی برای خود صنعتگران به وجود آورده که بی‌اعتمادی شبکه بانکی به تولیدکنندگان و همچنین دریافت وثیقه‌های سنگین از آن‌ها از جمله نتایج این وضع است. بخش خصوصی طلب‌های زیادی از دستگاه‌های دولتی دارد که باید با یک برنامه‌ریزی مناسب محقق شود. لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی، توجه به صنایع کوچک و تولیدمحور بودن اقتصاد کشور است.

 

 

 

 

منبع:نسیم

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :