۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر  - 2017 11 Saturday
آرشیو خبر کد مطلب: 10536     

فرمانده پلیس راه خراسان رضوی: المان‌های سال 94 چهره شهر مشهد را نشاط معنوی بخشیدند

۱۳۹۴ يکشنبه ۲ فروردين ساعت 18:58

فرمانده پلیس راه خراسان رضوی گفت: امسال چهره شهر نشانگر بعد مذهبی برای زائران است و فضای شهر تداعی‌کننده معنویت بارگاه مطهر رضوی و ایام فاطمیه است.


سرهنگ محمد صفایی در این خصوص اظهار داشت: حفظ فضای معنوی شهر مشهد هیچ منافاتی با ایجاد نشاط در شهر ندارد و شهرداری مشهد نیز در این سال‌ها در تلاش بوده تا زائران به نشاط معنوی در دومین شهر مذهبی جهان دست یابند.


وی تاکید کرد: انصافا آماده سازی شهر مشهد برای استقبال از زائران نوروزی کاری نیست که یک شبه و به راحتی میسر شود اما نیروهای پر تلاش مدیریت شهری مشهد علاوه بر رسیدگی به امور اصلی شهر توانستند فعالیت‌های عمرانی و حمل و نقل شهری را نیز برای استقبال از بهار مدیریت کنند.


فرمانده پلیس راه خراسان رضوی سطح تعاملات شهرداری مشهد با پلیس راه استان را به ویژه در مباحث ترافیکی مثبت ارزیابی کرد و افزود: شهرداری به سمت ایجاد یک مدیریت واحد شهری به ویژه در ایام نوروز است تا بهترین خدمات با هماهنگی پلیس، نیروی انتظامی، شهرداری و سایر دستگاه‌ها در اختیار زائران قرار بگیرد.


به گفته صفایی اداره شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران کار دشواری است و سلیقه‌های مختلفی در همه مباحث شهری از جمله فضاسازی شهری مطرح است و نظر من البته توجه به کاهش هزینه‌هاست.


وی با بیان اینکه شهرداری مشهد به سمت کاهش هزینه‌ها در برخی موارد حرکت کند، عنوان کرد: به عنوان مثال تعویض بلوک‌های خیابان در برخی مناطق شهری ضرورتی نداشت و خدمات شهری با رنگ‌آمیزی می‌توانست آنها را نوسازی کند.


فرمانده پلیس راه خراسان رضوی بیان کرد: همچنین در بحث عمران شهری نیز شهرداری باید سریع‌ترعمل می کرد تا در برخی نقاط ترافیک شهر را با نزدیک شدن به نوروز کاهش می‌داد.


گفتنی است؛ در نوروز امسال 23 ایستگاه پلیس راه با 150 تیم فعال در محورهای استان مستقرند؛ همچنین 32 تیم نامحسوس پلیس راه نیز در جاده‌های استان و در نقاطی که کمتر دوربین وجود دارد، حضور دارند.

 

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :