۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر  - 2017 11 Saturday
آرشیو خبر کد مطلب: 10577     

جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: فضاسازی شهر مشهد در کاهش میزان افسردگی تاثیرگذار است

۱۳۹۴ سه شنبه ۴ فروردين ساعت 19:40

جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: فضاسازی شهر مشهد در کاهش میزان افسردگی تاثیرگذار است.


سید مرتضی احشام‌فر گفت: قطعا فضاسازی شهر مشهد توسط شهرداری مشهد در کاهش میزان افسردگی در میان شهروندان و زائران موثر است.


وی ادامه داد: ایجاد نشاط از راه‌های پایدار حفظ سلامت شهروندان محسوب می‌شود که شهرداری مشهد نیز در این راستا قدم برداشته است.
جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: در صورتی که فضای شهر کسالت بار آذین شود بر عملکرد شهرداران قطعا تاثیر نامطلوب خواهد داشت و افراد نیز در این شهر دچار خستگی خواهند شد.


دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر زائران دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: در واقع توسعه فضای سبز یا آذین‌بندی شهر برای نوروز فرصتی را ایجاد می‌کند تا زائرانی که به مشهد سفر می‌کنند در کنار دستیابی به زیارت خستگی خود را نیز برطرف کنند.


وی همچنین اعلام کرد: 73 پایگاه شهری و 94 پایگاه جاده‌ای با همکاری دانشکده‌ها و دانشگاه‌های مشهد، تربت حیدریه، سبزوار، گناباد و نیشابور با 1000 نیرو، 173 دستگاه آمبولانس و امکانات مورد نیاز آماده ارائه خدمات هستند.


دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر زائران دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: 20 ایستگاه سلامت در شهرهای استان خراسان رضوی برپا شده و به اطلاع‌رسانی و اجرای برنامه‌های آموزشی فرهنگ‌سازی سلامت خواهند پرداخت.


به گفته احتشام‌فر براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای نوروز امسال 50 درصد داروخانه‌های اطراف حرم مطهر رضوی فعال و نیز برای مراسم ویژه تحویل سال در حرم مطهر رضوی (ع) و سخنرانی مقام رهبری نیز اکیپ امدادی این دانشگاه همراه با سایر دستگاههای خدمت‌رسان در آماده‌باش بودند.

 

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :