۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 11056     

ابهام در ادامه حضور میزان در والیبال/ 14 میلیارد هزینه کردند؟!

تیم والیبال میزان که در فصل گذشته نتوانست انتظارات را برآورده کند و با حضور سرمربی کم‌تجربه خود نتوانست جایگاهی بهتر از چهارمی دوفصل قبل خود را کسب کند، حالا شنیده می‌شود که در‌معرض کنار‌کشیدن از عرصه تیم‌داری در والیبال قرار دارد.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۶ فروردين ساعت 22:20

با اینکه مدت زیادی از پایان لیگ برتر والیبال نمی‌گذرد، اما اخبار و حواشی مربوط به تیم‌های خراسانی حاضر در دوره بعدی این رقابت‌ها ‌جالب به‌نظر می‌آید. از یک‌سو میزانی‌ها که با مشکلات مالی زیادی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، نمی‌خواهند از این عرصه کنار بروند و از‌سوی دیگر باشگاه سبزواری ثامن‌الحجج(ع) که آن هم با مشکلات عجیب‌و‌غریب و احتمال ادغام روبه‌رو‌ست، شنیده می‌شود که قصد تیم‌داری دارد!


حلمی‌: نظر هیئت‌مدیره شرط است


تیم والیبال میزان که در فصل گذشته نتوانست انتظارات را برآورده کند و با حضور سرمربی کم‌تجربه خود نتوانست جایگاهی بهتر از چهارمی دوفصل قبل خود را کسب کند، حالا شنیده می‌شود که در‌معرض کنار‌کشیدن از عرصه تیم‌داری در والیبال قرار دارد.


این‌ها در‌حالی است که احسان حلمی به‌عنوان مدیرعامل باشگاه میزان درباره این شایعات موضعی دو‌جانبه دارد و می‌گوید: «به‌هیچ‌وجه این حرف‌ها سندیت ندارد و ان‌شاءا... در فصل آینده نیز تیم‌داری می‌کنیم؛ اما به‌هر‌حال باید نظر هیئت‌مدیره باشگاه را نیز جلب کنیم تا بتوانیم سال آینده در والیبال باشیم.»

حلمی درباره کادر فنی میزان در فصل آینده نیز پاسخ صریحی را ارائه نکرد و گفت: «هنوز تا زمان شروع بازی‌ها زمان زیادی باقی مانده است و درباره کادر فنی تصمیمی جدی نگرفته‌ایم. حلمی همچنین درباره هزینه‌های زیاد این تیم در فصل گذشته نیز گفت: متاسفانه مبالغ دوازده‌ میلیارد و چهارده‌ میلیارد تومان تراوشات ذهنی ‌عده‌ای از افرادی است که می‌خواهند به تیم ضربه بزنند؛ چرا‌که هزینه‌ای که ما برای تیم در فصل گذشته انجام دادیم، ‌خیلی کمتر از آن مبلغی بود که در رسانه‌ها عنوان می‌شد. ‌»


تیم‌داری تا زمان تسویه؛ ممنوع!


حرف‌های حلمی را که مرور می‌کنیم، کاملا متوجه می‌شویم که وی به‌عنوان مدیرعامل باشگاه هنوز نتوانسته است تصمیم درستی درباره حضور میزان در فصل آینده لیگ برتر بگیرد؛ کما اینکه مشکلات مالی که این موسسه نیز با آن درگیر و دار‌است و البته اعتراضات، مردمی که در این چند روز جلوی این موسسه دست به تجمع می‌زنند نیز برای آن‌ها قوز‌ِبالاقوز شده است و بیانگر مسئله دیگری است.

این‌ها همه در‌حالی اتفاق می‌افتد و از گوشه‌و‌کنار نیز خبر می‌رسد که ادغام این موسسه با بانک صادرات نیز منتفی است و فقط قرار است تا حساب‌های مالی این موسسه به ‌حسابی در بانک صادرات واریز شود تا از طریق آن طلبکاران نیز طبق ‌روال مشخصی صاحب طلب خود از این موسسه شوند.به هر طریق آنچه ‌تا به اینجای کار نشان می‌دهد، این است که متاسفانه موسسه میزان حتی اگر خود مدیرانش هم تمایل قلبی داشته باشند تا در سال آینده در لیگ برتر تیم‌داری کنند، متاسفانه قادر به این کار نخواهند بود؛ مگر اینکه اول بتوانند بدهی‌های خود با مردم را تسویه کرده و سایر حساب‌های خود را صاف کنند، حالا به این موارد باید بدهی بازیکنان را هم اضافه کنید که هنوز بخش زیادی از قرار‌دادهای خود را دریافت نکرده‌اند.


حضور باشگاه سبزواری در لیگ برتر والیبال


در کنار این اخبار ناخوشایند که از کنار‌کشیدن یکی از حامیان خوب ورزش استان می‌‌شنویم که در این چند سال چراغ والیبال استان را روشن نگه داشته بود، اما خبرهای دیگری هم به گوش می‌رسد و آن نیز تیم‌داری باشگاه ورزشی ثامن‌الحجج‌(ع) سبزوار در لیگ برتر والیبال است. مدیران این موسسه که علاقه زیادی به کسب مقام اول در رشته‌های مختلف ورزشی، آن هم با استفاده از بازیکنان غیر‌بومی و هزینه چند‌میلیاردی دارند(قهرمانی‌های تیم‌های کشتی، هندبال و والیبال‌نشسته تنها نمونه‌ای از این ولخرجی‌های بی‌‌ثمر است) حالا گویا عزمشان را جزم کرده‌اند تا در لیگ برتر والیبال نیز قدم بگذارند.

میرعلی به‌عنوان مدیرعامل این موسسه که گفته می‌شود در چند وقت اخیر به‌دلیل برخی ‌مسائل کمتر در میادین دیده می‌شود، گویا موافقت خود را برای حضور در والیبال نیز اعلام کرده است و اتفاقا سرمربی خود را نیز از قبل انتخاب کرده‌اند و ریش‌و‌قیچی را نیز به شرط برگزاری بازی‌ها در سبزوار به دست این مربی که سابقا نیز در تیم میزان حضور داشته است، سپرده‌اند.


باشگاه سبزواری هم مشکل دارد؟


بحث تیم‌داری باشگاه ثامن‌الحجج(ع) سبزوار در والیبال البته از سال گذشته مطرح بود؛ اما چون خیلی دیر به فکر افتاده بودند و نمی‌توانستند بازیکنان طراز اول را به تیم خود جذب کنند و عنوان قهرمانی را به دست آورند، تصمیم گرفتند تا برنامه‌ریزی‌های خود را برای این فصل از مسابقات قرار دهند و حالا نیز این اتفاق در‌حال رخ‌دادن است‌.

در این میان البته برخی ‌مدیران باشگاه ثامن‌الحجج(ع) سبزوار خودشان را به کوچه علی‌چپ می‌زنند و از تیم‌داری در لیگ برتر والیبال اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند؛ اما آن را به‌هیچ‌وجه تکذیب نمی‌کنند تا مثل با دست پس می‌ز‌‌نند و با پا پیش می‌کشند، در اذهان ما کاملا تداعی شود.همه این‌ها را که کنار هم بگذاریم، ‌موسسه ثامن‌‌الحجج(ع) با ‌مشکلی بزرگ روبرو‌ست که شاید کلا نسخه نه‌تنها باشگاه‌های آن را به هم بپیچاند، بلکه ممکن است کل موسسه را هم با مشکلات زیادی و البته ادغام آن با یک موسسه دیگر روبه‌رو کند.

این درحالی است که شنیده می‌شود در‌حال‌حاضر موسسه ثامن‌الحجج(ع) به‌دلیل مشکلاتی که در راه اخذ مجوز از بانک مرکزی داشته است، با ممنوعیت تبلیغات خود در صدا‌و‌سیما‌، جراید و سطح شهر مواجه شده است و در ویژه‌برنامه نوروزی تحویل سال شبکه‌سه که احسان علیخانی اجرای آن را بر‌عهده داشت نیز به‌دلیل همین ممنوعیت اجازه نام‌بردن از موسسه و پخش تیزرهای آن وجود نداشت و به جای نام موسسه مالی و اعتباری از عنوان باشگاه فرهنگی‌ورزشی ثامن‌الحجج(ع) به‌عنوان حامی مالی برنامه  نام برده می‌شد.

 

 

 

منبع: شهرآرا

کلمات کلیــدی : والیبال میزان , مشکلات مالی ,
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ابهام در ادامه حضور میزان در والیبال/ 14 میلیارد هزینه کردند؟! ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۷ فروردين


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :