۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ آذر  - 2017 12 Wednesday
آرشیو خبر کد مطلب: 11895     

آرین‌منش: ˝مجلس˝ هنوز با آرمان‌های امام(ره) فاصله زیادی دارد

دبیر حزب موتلفه در خراسان رضوی معتقد است مجلس شورای اسلامی ما هم مثل جامعه ما هنوز فاصله بسیار زیادی با آرمان‌های امام(ره) دارد.
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۰ خرداد ساعت 11:12

جواد آرین‌منش با بیان اینکه تا تحقق کامل آرمان‌های امام راه بسیار درازی را در پیش است، گفت: در طول سال‌های پس از انقلاب مردم و مسوولان در راه تحقق این آرمان‌ها پای نهادند اما اگر مدعی شویم که همه آرمان‌ها و ایدآل‌های امام تحقق پیدا کرده است ادعای نادرستی است.

وی با بیان اینکه هنوز به رسیدن به آرمان‌های بلند امام  یعنی استقلال کشور در ابعاد گوناگون به ویژه در ابعاد اقتصادی فاصله زیادی داریم، افزود: در وصیت‌نامه امام همه اقشار گوناگون از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی مورد خطاب قرار گرفته‌اند و امام از آنها خواسته تا در جهت تحقق ارزش‌های اسلامی از جمله برقراری عدالت، رفع محرومیت و پرهیز از اختلاف و تفرقه تلاش مجدانه‌ای داشته باشند.

دبیر حزب موتلفه در خراسان رضوی ادامه داد: برخی از نمایندگان مجلس در این مسیر تعیین شده برای تحقق این آرمان‌ها گام برداشتند اما برخی از نمایندگان هم از مسیر تعیین شده گاهی انحراف داشتند اما به طور کلی مجلس ما هم مثل جامعه ما هنوز فاصله بسیار زیادی با آرمان‌های امام دارد.

آرین‌منش با بیان اینکه امام معتقد بود باید پیام انقلاب اسلامی به همه دنیا صادر شود، خاطر نشان کرد: امام راحل به جز رژیم اشغالگر قدس که آن را یک نظام نامشروع می‌دانستند و جهان خواران و استکبار جهانی، معتقد بودند که باید با همه کشورها در تعامل بود.

وی تصریح کرد:اساسا پیام‌های امام تنها مربوط به مردم نبود، بلکه امام مردم جهان به ویژه مسلمانان را مورد خطاب قرار می‌دادند و معتقد بودند مسلمانان برای پیروزی نیازمند وحدت و دوری از تفرقه هستند.

دبیر حزب موتلفه در خراسان رضوی با بیان اینکه قطعا هدف امام ماندن در مرزهای جغرافیایی ایران نبود، گفت: امام معتقد به برقراری تعامل با کشورهای دنیا و حفظ مصالح مسلمین جهان بود، این دقیقا همان دیدگاهی است که امروز از زبان رهبر معظم انقلاب در ارتباط با تعامل با دنیا مطرح می‌شود و هیچ گونه تفاوتی میان دیدگاه‌های امام و رهبری وجود ندارد.

وی تاکید کرد: امروز به هر میزان خودمان را در مسیر ترسیم شده  از طرف رهبر معظم انقلاب تنظیم و حرکت دهیم به آرمان‌های امام نزدیک‌تر خواهیم شد.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: تا مادامی که دولت مردان،مجلس شورای اسلامی و مسوولان در مسیر گفته‌های رهبری و چشم انداز تعریف و ترسیم شده حرکت کنند در این صورت در مسیر نقشه راه حضرت امام گام برداشتیم.

آرین منش با بیان اینکه آرمان‌های بلند حضرت امام حاکمیت اسلام و ارزش‌های الهی و اسلامی در جامعه بود، اظهار کرد: ایده‌آل‌ها و آرمان‌های بلند امام برقراری عدالت در ابعاد گوناگون، استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، حاکمیت آزادی‌های مشروع در چارچوب اسلام و حاکمیت اخلاق و قرآن بود.

دبیر حزب موتلفه در خراسان رضوی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی و حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی راه تحقق آرمان‌های امام آغاز شد، گفت: امام هدفش رهایی از خودخواهی‌ها، تملق‌ها، دور شدن از شرک، مبارزه با ظلم وستم و برقراری وحدت و اتحاد میان مسلمین جهان بود، امام خواستار حاکمیت همه جانبه استقلال کشور در زمینه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و رفع وابستگی‌ها به استکبار جهانی بود.

 

 

 

 

منبع:ایسنا

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :