۱۳۹۶ جمعه ۳ آذر  - 2017 11 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 12025     
نماینده ولی فقیه در خراسان:

اسلام در رسانه ها بطور جدی مورد حمله استکبار قرار دارد

آستان قدس
تولیت آستان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در خراسان گفت: امروز در دنیای مجازی و رسانه های خبری، اسلام به ویژه تشیع بطور جدی مورد حمله استکبار جهانی و ایادی مزدورش قرار دارد.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۰ خرداد ساعت 19:59

آیت الله عباس واعظ طبسی در جمع کارکنان بنیاد پژوهشهای این آستان در مشهد افزود: پشت فعالیت همین گروه موسوم به داعش نقشه های عجیبی علیه تشیع شکل گرفته است.

وی گفت: نخست با کار فکری سپس با پول و منابع هنگفتی که استکبار در اختیار قرار می دهد اعضای این گروه را علیه اسلام اصیل و تشیع تهییج و آنان را ترغیب به نابودی شیعیان می کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان افزود: شرایط امروز کاملا متفاوت از گذشته و بسیار حساس است لذا نیازمند استفاده از نیروهای جوان، خوشفکر، بااستعداد، خلاق، اهل منطق و استدلال هستیم تا در کنار استفاده از تجارب علمی افراد مجرب و باسابقه در معضلات فرهنگی راهگشا باشند.

وی تاکید کرد: فعالیتهای علمی و پژوهشی باید عمیق، منطقی، اصولی و متناسب با نیاز روز جامعه انجام گیرد و در آن از شعارگرایی اجتناب شود.

آیت الله طبسی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت پژوهشگران بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در کارهای تحقیقی و پژوهشهای محوری گفت: اینکه پرداختن به چه موضوعات و عناوینی مورد نیاز روز کشور و جهان اسلام است و کدام یک در اولویت قرار دارد نیز بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: مشورت گرفتن و ارتباط با سایر مراکز دانشگاهی، دقت در انتخاب پژوهشگران متعهد، مراقبت از نفوذ جریانهای فکری و سیاسی غیرقابل قبول، پرداختن به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی طبق مبانی اسلام و معرفی اسلام ناب و معارف والای اهل بیت(ع) از موضوعاتی است که باید با جدیت پیگیری شوند.

بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی با هدف ترویج و نشر فرهنگ اسلامی در سال 1363 راه اندازی شد و از آن سال تاکنون گروههای پژوهشی از جمله گروه حدیث، فقه و اصول فقه، کلام و حکمت اسلامی، کتاب شناسی، ادیان و مذاهب اسلامی، دانشنامه های الکترونیک، فقه، هنر و معماری اسلامی، چاپ تقویم قدس و چاپ دایرة المعارف آستان قدس رضوی را تشکیل داده است.

این بنیاد طی 30 سال گذشته هزار و 698 عنوان کتاب در سه هزار و 387 جلد با 12 میلیون و 786 هزار و 50 شمارگان به چاپ رسانده است.

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :