۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 12559     
رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی:

دولتی‌ها از حماسه‌سرایی دست بکشند

ایسنا
رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: اگر دوستان دولتی از حماسه‌سرایی دست بردارند اتاق بازرگانی آماده است صادقانه در کنار دولت قرار گرفته و یک ائتلاف بزرگ تشکیل دهد.
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۸ مرداد ساعت 23:01

غلامحسین شافعی امروز 18 مرداد ماه در دومین جلسه رسمی ماهانه هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور، با بیان اینکه اتاق برای یک شروع جدید نیازمند حرکت در مسیر واقعیت است، گفت: رفع تحریم‌ها اقدام بزرگ و در خور تقدیر است اما باید در حال حاضر به موضوع‌های مهمتری فکر کنیم برای استفاده از شرایط جدید باید مسیر حرکت فعالان اقتصادی در داخل کشور را هموار کرد.
 
شافعی اظهار کرد: همچنان بندهای داخلی بر پای فعالان اقتصادی پیچیده شده و حرکت و شروع در مسیر اقتصاد تنها با باز شدن این بندها امکان‌پذیر است رشد و توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال و به طور کلی بهبود اقتصاد ایران منوط به هموار کردن همین راه است.
 
نائب رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی عنوان کرد: در تجهیز پس‌اندازها برای سرمایه‌گذاری در داخل با موانع و مشکلات مواجه هستیم و در صورتی که این موانع و مشکلات حل نشود همچون گذشته چالش‌های متعددی پیش رو خواهد بود.
 
وی افزود: مشکل بعدی در روند حرکت‌های اقتصادی این است که طی چند سال گذشته ما در مقایسه با حرکت اقتصاد جهانی دچار شکاف بزرگ در تولید هستیم این در حالی بود که متاسفانه مصرف ما از مصرف اقتصاد جهانی پیروی کرد.
 
 
نائب رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی اظهار کرد: در حال حاضر ما در داخل کشور با تولید کالاهایی مواجه هستیم که به زودی در بازار دنیا منسوخ خواهند شد اگر قرار است از فرصت‌ رفع تحریم استفاده کنیم اول باید به این مشکلات توجه جدی کنیم.
 
وی تصریح کرد: البته طبیعی است که برداشتن تحریم فرصت جدیدی ایجاد می‌کند اما زمانی که قانون مدنی ما از 90 سال پیش، قانون تجارت از 80 سال پیش و قانون کار از 30 سال پیش بدون تغییر بوده است در این شرایط ما آماده رقابت هم پای کشورهای خارجی نیستیم.
 
نائب رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مقررات پیچیده، دست و ‌پا گیر و درهم تنیده ما برای شرایط خاص تدوین شده، حال که آن شرایط از بین رفته و این قوانین همچنان باقی است طبیعا مشکل‌ساز خواهد بود. برخی رفع تحریم را چون باغ دلگشایی می‌بینند که تحقق آن همه چیز را برای حرکت اقتصادی فراهم آورده است اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست و تا زمانی که زمینه مساعد برای حرکت فراهم نشود و نتوانیم کالای رقابت‌پذیر و قابل صادرات تولید کنیم هر چقدر هم که راه صادرات باز باشد فایده‌ای نخواهد داشت.

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :