۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 12647     
عضو شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد:

نهاد ها با پرداخت بدهی های خود، الگویی برای جامعه باشند

محمد آصفی یزدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی مشهد نیوز اظهار داشت: برخی دستگاه های دولتی در خط مقدم پرداخت نکردن حق و حقوقات شهری قرار دارند.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۷ مرداد ساعت 22:23
محمد آصفی یزدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی مشهد نیوز اظهار داشت: برخی دستگاه های دولتی در خط مقدم پرداخت نکردن حق و حقوقات شهری قرار دارند.
 
وی با اشاره به اداره کل ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: اداره کل ارشاد اسلامی به سبب ساخت و ساز هایی که در طی چند سال اخیر داشته می بایست جریمه سنگینی به شهرداری پرداخت کند که متاسفانه این امر از سال 92تاکنون مورد توجه مدیران این اداره قرار نگرفته است.
 
عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: پس از پیگیری های دو ساله ،2روز اخطاری 48 ساعته به این اداره ابلاغ شد و سرانجام پس از دو سال و 2روز بی توجهی این اداره به اخطار ها و پرداخت حقوق شهرداری، ساختمان ان ها با رای کمیسون ماده 100 و دستور قضایی صبح امروز پلمب گردید.
 
آصفی یزدی عنوان کرد: در این سال ها هیچ کدام از مدیران این سازمان مراجعه ای به شهرداری منطقه 8 و یا شورای شهر نداشته اند تا حداقل با آن ها مذاکره ای داشته باشیم و ما در این 2 سال تنها بی توجهی به اخطار ها را شاهد بودیم.
 
وی یاداور شد: در ابتدا به یاد داریم که ساختمان اداره کل ارشاد اسلامی دارای فضایی کوچک بود اما به مرور زمان ساخت و ساز هایی در اطراف و در داخل آن صورت گرفت و از آن بنای کوچک امروزه یک بنای بسیار بزرگ را پدید آورده و این امر سبب شد تا تخلفات ساختمانی جریمه های مالی سنگینی را به وجود بیاورد.
 
عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به هتل فرهنگ و هنر خاطرنشان کرد: این هتل متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی می باشد که از قضا دارای بدهی های بسیار زیادی به شهرداری نیز می باشد.
 
آصفی یزدی با بیان اینکه مدیران اداره کل ارشاد ادعا دارند که این موضوع را پیگیری کرده اند گفت: برخی از این مدیران می گویند که ما این موضوع را در بودجه پیشنهادی سال 94 به استانداری ابلاغ کرده ایم اما استانداری هیچ بودجه ای را برای بخش تسویه بخشی از بدهی ها به شهرداری در نظر نگرفته است.
 
وی عنوان کرد سازمان هایی که بدهی داشته باشند موطف هستند تا در بودجه پیشنهادی خود بخشی را برای تسویه بدهی ها اختصاص دهند، بخشی که به گفته مدیران ارشاد در نظر گرفته شده اما استانداری به آن توجهی نکرده است.
 
عضو شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: ما در شورای چهارم با رویکرد جلوگیری از تخلفات تلاش داریم تا با یک تعامل سازنده، با تدبیر، بدون تنش و بدون تبعات اجتماعی بدهی های شهرداری را از سازمان ها و افرادی که حق و حقوقات شهرداری را پرداخت نمی کنند بگیریم.
 
آصفی یزدی با بیان اینکه برخی دستگاه های دولتی در خط مقدم پرداخت نکردن حق و حقوقات شهری قرار دارند تاکید داشت: برخی از نهاد ها به سبب فعالیت هایشان در شهر باید الگویی برای سایر دستگاه ها و مردم باشند.
 
وی در پاسخ به این سوال مبنی بر ساخت و سار دستگاه های مختلف در ارتفاعات جنوبی شهر یادآور شد: در این زمینه کمیته ای متشکل از کارشناسان تشکیل داده و در حال ممیزی تمامی بخش های ارتفاعات جنوبی هستیم و در این زمینه نیز به هیچ کس اجازه ساخت و ساز نمی دهیم.
 
عضو شورای اسلامی شهر مشهد خاطر نشان کرد: بعد از ظهر امروز ساختمان اداره کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی با ورود برخی مدیران و ارائه قول هایی به شهرداری مبنی بر پرداخت هرچه سریع تر معوقات، فک پلمب شد.
 
انتهای پیام//
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :