۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 12819     
نائب رئیس اول شورای شهر:

مشهد نیوز صدا و تریبون مردم شهر است

نائب رئیس اول شورای شهر گفت: مشهد نیوز به هیچ شخص یا گروهی مرتبط نبوده و درواقع صدا و تریبون مردم شهر مشهد است و برای مردم مشهد تلاش می‌کند که به یک آگاهی برسند.
۱۳۹۴ شنبه ۲۱ شهريور ساعت 10:15

مشهد نیوز:

در روزهای گذشته، بخش نخست گفتگوی اختصاصی مشهد نیوز با نائب رئیس اول شورای شهر منتشر شد. امروز بخش دوم این گفتگو را تقدیم مخاطبان می کنیم.

کمال سرویها در این قسمت از گفتگو، درخصوص بدهی متقابل شهرداری و آستان قدس به یکدیگر، توضیحاتی ارائه داد و بر روابط صمیمانه این دو نهاد تاکید کرد. نائب رئیس اول شورای شهر گفت: روحیه آیت‌الله طبسی این‌گونه است که اگر آستان قدس به ارگانی یک ریال بدهی داشته باشد آن را پرداخت می‌کند و نمی‌گذارند بدهی داشته باشند.

در ادامه، سرویها به سوالاتی درباره قطع درختان خیام 18 و پروژه مشهد مال پاسخ گفت. این عضو شورای شهر در میانه صحبت هایش، اشاره‌ای هم به پایگاه خبری تحلیلی مشهد نیوز کرد و اظهار داشت: مشهد نیوز به هیچ شخص یا گروهی مرتبط نبوده و درواقع صدا و تریبون مردم شهر مشهد است و برای مردم مشهد تلاش می‌کند که به یک آگاهی برسند.


مشهدنیوز: از بدهی دستگاه‌های دولتی به شهرداری مشهد چه خبر؟
 
سروی‌ها: امروز دستگاه‌های مختلفی به شهرداری مشهد بدهکار هستند و اعضای شورای چهارم در اولین جلسه خود، قرار را بر قانون محوری گذاشتند و بر همین اساس ما نسبت به طلب‌های شهرداری مشهد، بدون تعارف وارد مذاکره با همه دستگاه‌ها و دوایر دولتی شدیم و باید این دستگاه‌ها حق‌ و حقوق شهرداری مشهد را در بودجه‌های سنواتی خود ببینند و نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.
 
مشهدنیوز: نشست خبری اخیر شما سبب جنجال‌های زیادی شد. در این ارتباط توضیح می‌دهید؟
 
سروی‌ها: دوست خبرنگاری سؤال کرد چرا به سراغ مردم عادی می‌روید اما به دستگاه‌های دولتی یا آستان قدس رضوی که بدهی فراوانی دارند، کاری ندارید که من در جواب به این سؤال گفتم که به‌هیچ‌وجه این‌گونه نیست و جلسات دوستانه‌ای با قائم‌مقام و تولیت آستان قدس داشتیم و کارهای شهر پیش می‌رود اما متأسفانه برخی از خبرنگاران این موضوع را ناقص انتشار دادند. من از شما می‌خواهم این موضوعات را به‌صورت کامل پوشش دهید زیرا مشهد نیوز به هیچ شخص یا گروهی مرتبط نبوده و درواقع صدا و تریبون مردم شهر مشهد است و برای مردم مشهد تلاش می‌کند که به یک آگاهی برسند.
 
مشهدنیوز: بسیار ممنونم اما می‌خواهیم جزئیات دقیق ‌تری را بیان کنید.
 
سروی‌ها: بله حتماً، من در این جلسه بیان داشتم موضوع بدهی‌های آستان قدس رضوی به شهرداری مشهد و بدهی‌های شهرداری مشهد به آستان قدس رضوی با گذاشتن مشاور در حال بررسی است و خط مبنایی از سال 1380 نیز برای این مهم گذاشته‌شده زیرا اسناد از این سال به بعد موجود است.
 
به مشاور گفتیم کار کند و هر مقدار شهرداری از آستان قدس طلب دارد لیست کرده و به ما ارائه دهد و در مقابل آستان قدس رضوی هم برای این موضوع مشاور گرفته تا هر طلبی که آستان قدس از شهرداری مشهد دارد را لیست کرده و به آنها ارائه دهد.
 
من در آن نشست خبری گفتم مشاور به ما اعلام کرده هزار میلیارد تومان شهرداری مشهد از آستان قدس رضوی طلب دارد و مشاور آن‌طرف نیز اعلام کرده آستان قدس از شهرداری مشهد هزار میلیارد تومان طلب دارد که البته این موارد هنوز نهایی نشده و مشاوران در حال کار هستند و برای نمونه اگر قرار بوده 10 سال را پیگیر کنند 3 سال آن بیشتر انجام‌نشده و وقتی این موارد نهایی شد، گزارشی به شورای شهر ارائه می‌شود و ما ورود پیدا می‌کنیم و تهاتر بین شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی انجام می‌شود البته باید اسناد توسط یک مرجعی که هر دو طرف قبول دارند بررسی و صحه‌گذاری شود.
 
مشهدنیوز: صحبت‌های شما سبب بیانیه تند آستان قدس رضوی شد، نظر شما چه بود؟
 
سروی‌ها: متأسفانه برخی از رسانه‌ها بعد از نشست خبری اعلام کردند آستان قدس رضوی هزار میلیارد تومان به شهرداری مشهد بدهی دارد و آن را پرداخت نمی‌کند که این سبب ناراحتی آستان قدس رضوی شد درحالی‌که روحیه آیت‌الله طبسی این‌گونه است که اگر آستان قدس رضوی به ارگانی یک ریال هم بدهی داشته باشد آن را پرداخت می‌کند و نمی‌گذارند بدهی داشته باشند و البته شهرداری مشهد نیز تا به امروز سندی به آستان قدس رضوی ارائه نداده که باید بر اساس این سند آستان قدس بدهی‌های شهرداری را بدهد.
 
امروز روابط ما با آستان قدس رضوی بسیار صمیمانه است و مباحثی را که زائران به اعضای شورای شهر مطرح می‌کنند، در فضایی دوستانه با آستان قدس رضوی مطرح می‌کنیم و می‌دانید که زائران حرف‌هایی را با مدیران آستان قدس و در مواقعی با اعضای شورای شهر مشهد مطرح می‌کنند که این موارد را نیز به مدیران آستان قدس انتقال داده در جلساتی با صمیمیت فراوان آنها را پیگیری می‌کنیم.
 
مشهدنیوز: آیا در آینده باید شاهد قطع درختان در باغ‌های مختلف شهر مشهد بود؟
 
سروی‌ها: در فضای شهری مشهد، باغ و سرانه فضای سبز پایین است و بر همین اساس با توجه به طرح جامع شهر مشهد هیچ ارگانی حق قطع کردن حتی یک درخت را از باغ‌های شهر مشهد ندارد و امروز این موضوع تبدیل به قانونی شده که باید همه ما آن را رعایت کنیم.
 
مشهد نیوز: در مورد قطع درختان خیام 18 چه اقداماتی توسط مدیریت شهری صورت گرفته است؟
 
سروی‌ها: شورای چهارم از زمانی وارد موضوعات باغی شد که پیش‌نویس برخی از پروژه‌ها و یا پروانه آن صادرشده بود و تعدادی از درختان باغ‌ها نیز قطع‌شده بود اما ما سریع کمیته‌ای را در شورا تشکیل داده و دبیر آن، نماینده شورا در کمیسیون ماده هفت شد زیرا ماده 7 برای قطع اشجار بحث می‌کند.
 
اما برای باغ مدنظر تصمیمات خوبی گرفته‌شده و قرار بر این شد به تعدادی که در آن محل درخت قطع‌شده، باید طبق قوانین ماده 7، در همان منطقه یک شهرداری درخت کاشته شود که این موارد نیز در حال بررسی و شورا پیگیر جدی است. البته از طرفی ما می‌خواهیم با سرمایه‌گذار بهترین تعامل را داشته باشیم.
 
مشهدنیوز: در پروژه مشهد مال اقدام غیرقانونی صورت گرفته؟ لطفا توضیح دهید؟
 
سروی‌ها: پروژه مشهد مال در زمان خود، رأی کمیسیون ماده 5 را نداشت اما پروانه آن را صادر کرده بودند به‌طوری‌که 165 هزار متر تجاری و 30 هزار متر اقامتی برای آن تعریف‌شده بود اما امروز در شورای چهارم کمیته‌های نظارتی با حضور اعضای شورای شهر تشکیل داده تا ابهامات و کاربری‌های پروژه‌های مناطق مختلف شهر مشهد را روشن کنند. به شهرداری هم اعلام کردیم که از پروانه‌های صادرشده باید دفاع کند.
 
 اما در مورد پروژه مشهد مال امروز یک اتفاق بر سر پروژه افتاده و یک اتفاق متفاوت بر روی پرونده آن است که باید این موارد انطباق داشته باشد اما بر اساس گزارش‌هایی که ما داریم متأسفانه برخی از موارد انطباق ندارد اما در حال حاضر این مورد در شورای شهر و شهرداری در حال بررسی است.
 
باید توجه داشت که سرمایه‌گذاران ما منطق دارند و به ما اعلام کردند که اگر در پروژه‌ای برای آنها سود دیده شود و کارهای آنها روان‌سازی شود پروژه‌های مختلف را در شهر مشهد انجام خواهند داد و ما نیز باید از آنها حمایت لازم را داشته باشیم.
 
مشهدنیوز:  شایعه حضور برخی از پیمانکاران در بیش از 14 پروژه خدمات شهری مطرح‌شده، آیا اطلاع و یا گزارشی به شورای شهر ارائه‌شده؟
 
سروی‌ها: با توجه به اینکه من در کمیسیون خدمات شهری و محیط ‌زیست شورای شهر مشهد حضور دارم و جلسات هفتگی با معاون خدمات شهری و محیط‌ زیست شهرداری مشهد داریم اما تا به امروز چنین گزارشی به ما ارائه نشده که البته اگر این موضوع غیرقانونی باشد ما با کسی تعارف نداشته و با آنها برخورد لازم را خواهیم داشت اما باید در ابتدا در کمیسیون مربوطه خود مورد بررسی قرار گیرد و اگر دلیل قانونی وجود نداشته باشد این قدرت را کمیسیون دارد تا قرارداد پیمانکار مربوطه را فسخ کند.
 
اگر چنین گزارش‌هایی به شما دوستان خبرنگار می‌رسد لطفاً آن را با سرعت به دبیرخانه کمیسیون‌های مربوطه انتقال دهید و ما با حضور شما این موضوعات را بررسی خواهیم کرد و اگر متخلفی را شناسایی کرده و یا اگر از طرفی چنین تخلفی هم وجود نداشته از هر دو طرف برای شورای شهر برد محسوب می‌شود.
 

 

این گفتگو ادامه دارد ...

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 چرا اعضای شورای شهر سوالات خود را در صحن علنی مطرح نکنند؟ ۱۳۹۴ شنبه ۲۳ آبان
2 اظهارات سرویها درخصوص دیدار مرتضوی با احمدی‌نژاد، ارتباط مدیریت شهری با سیاست و سفرهای خارجی اعضای شورا ۱۳۹۴ سه شنبه ۷ مهر
3 سرویها: شورای چهارم، شهرداری را با 3 هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفت/ هراتی: شورا و مدیریت شهری مشهد دچار روزمرگی شده اند ۱۳۹۴ سه شنبه ۷ مهر
4 نمره نائب رئیس شورا به شهردار مشهد: 17 ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱ مهر
5 در شورا موضوعات سیاسی مطرح نمی‌شود/ قصه رسیدگی به امور مردم در آنجا حاکم است ۱۳۹۴ شنبه ۲۸ شهريور
6 مشهد نیوز صدا و تریبون مردم شهر است ۱۳۹۴ شنبه ۲۱ شهريور
7 رای من ˝انتظاری هروی˝ است ۱۳۹۴ شنبه ۷ شهريور
8 دورنمای فعالیت‌های فرهنگی در مشهد از نگاه نائب رئیس شورای شهر ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲ ارديبهشت
9 مهلت دو هفته‌ای به شهردار برای ارائه توضیح در خصوص تخلفات سازمان اتوبوسرانی/ مغایرت اغلب نقشه های ساختمانی مشهد با پروانه شهرداری/ لزوم ارائه پیوست فرهنگی و اجتماعی در تمام پروژه‌های شهری ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۶ فروردين
10 سرویها: در معاونت فرهنگی سابق شهرداری حیف و میل هایی در زمینه بودجه صورت گرفته/ باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد/ فیاضی: هیچ حیف و میلی در معاونت فرهنگی سابق انجام نشده است/ این اتهامات نباید در جلسه علنی شورای شهر، علیه مدیری که حضور ندارد، مطرح شود ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۶ اسفند
11 رئیس شورای شهر مشهد تغییر کرد/ انتظاری هروی رئیس شورا شد، سرویها نائب رئیس ۱۳۹۳ يکشنبه ۹ شهريور
12 رسانه‌ها اختلاف مدیریت شهری و استانداری را پررنگ نکنند ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۹ تير
13 پیام تبریک رئیس شورای شهر مشهد به مناسبت هشتمین سال فعالیت مشهد نیوز ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۱ آذر
14 محمدکمال سرویها و محسن انتظاری هروی با رای اعضای شورای شهر مشهد به عنوان رئیس و نائب‌رئیس این شورا در دوره چهارم انتخاب شدند ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۲ شهريور
15 وب نوشته مهدی برادران در واکنش به استعفای سرویها ۱۳۹۱ چهارشنبه ۸ آذر
16 نائب رئیس شورای شهر مشهد استعفا داد ۱۳۹۱ چهارشنبه ۲۴ آبان
17 پایان 6 ماه انتظار ۱۳۹۱ يکشنبه ۷ خرداد


توحید : مشهد نیوز تریبون سروی ها و پایداری چی ها!!! دیکه تو این مدت کاملا مشخص شده این موضوع . توحید
ابولفضل : اصولا با این که از مواضع سیاسی این جناب سرویها خوشم نمیاد (کلا با تمام پایداریها مشکل دارم) اما الحق و الانصاف آدم حق گویی است
صادق : توصیف ایشان از آیت الله طبسی جالب بود. فکر نمیکردم همچین نظری داشته باشد آقای سرویها!!!
بنده خدا : دوست خبرنگاری سؤال کرد چرا به سراغ مردم عادی می‌روید اما به دستگاه‌های دولتی یا آستان قدس رضوی که بدهی فراوانی دارند، کاری ندارید ........ آفرین به خبرنگاری که جرات پرسیدن این سوال را داشته
علیرضا : واقعا جای این روشنگری خالی بود. به عنوان یکی از پرسنل بدنه آستان عرض میکنم واقعا شبهه شده بود برای ما که سرویها با اینکه خبر دارد شهرداری هم به آستان بدهکار است اما پس چرا فقط از بدهی آستان حرف زده. با این مطلب قضیه روشن شد. تشکر از مشهد نیوز
مرتضی : من ولی خداییش نفهمیدم چی جوری اون جریانی که پارسال رقیب انتظاری هروی بودن امسال برای رای آوردن همون ائتلاف کردن!
ساره : پس چی ایقدر مانور داده شد آستان قدس 1000 میلیارد به شهرداری بدهی دارد؟ خب همون موقع جناب سرویها این توضیحات را میفرمودن
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :