۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 13085     

نمره نائب رئیس شورا به شهردار مشهد: 17

من نمره قابل قبولی به صولت مرتضوی می‌دهم و اگر ملاک از 20 باشد به وی نمره 17 می‌دهم.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۱ مهر ساعت 11:12

مشهد نیوز:


تا امروز، دو بخش از گفتگوی اختصاصی مشهد نیوز با نائب رئیس اول شورای شهر منتشر شده است و امروز قسمت پایانی آن منتشر می شود. در این بخش، سرویها، از اقدامات فرهنگی شهرداری دفاع کرد و گفت: «یکی از اقدامات خوب شهرداری مشهد در موضوع فرهنگی، بحث نهضت ساخت 110 مسجد در شهر بود.» هم چنین عملکرد صولت مرتضوی در جایگاه شهردار مشهد را ارزیابی و اظهار کرد: « من نمره قابل قبولی به وی می‌دهم و اگر ملاک از 20 باشد من به وی نمره 17 می‌دهم.»


در این گفتگو، مسائل دیگری همچون اتهام سیاسی کاری به شورا و شهرداری، ایستگاه های دوچرخه سطح شهر، عملکرد روابط عمومی شهرداری و فضای کارشناسی و صمیمی شورای چهارم مورد بحث قرار گرفت. مشروح این گفتگو تقدیم می شود:


مشهد نیوز: نظر شما در خصوص اقدامات فرهنگی شهرداری مشهد چیست؟


سرویها: صحبت در حوزه فرهنگ بسیار پیچیده و سخت است و اثرات اقدامات فرهنگی بسیار کند خود را در سطح جامعه نشان می‌دهد و ما به دنبال ارتقاء فرهنگ عمومی مردم هستیم و به نظر من در عرصه فرهنگی کارهای زیرساختی خوبی در مدیریت جدید شهری انجام‌شده است.


یکی از اقدامات خوب شهرداری مشهد در موضوع فرهنگی، بحث نهضت ساخت 110 مسجد در شهر بود. البته شهرداری فقط بسترسازی برای ساخت مساجد را بر عهده دارد و امروز 60 قطعه زمین توسط خیرین برای ساخت مسجد اختصاص داده شده، 7 قطعه زمین توسط آستان قدس قرار است داده شود و شورای شهر هم تصویب کرده 14 قطعه زمین برای این مهم در نظر گرفته‌ شود. ما در این طرح به دنبال آن هستیم مردم و خیرین در خشت، خشت احداث مساجد کمک کنند.


متأسفانه در احداث 110 مسجد برخی‌ها اعلام کردند شهرداری با این کار به دنبال بهره‌برداری سیاسی است. درحالی‌که جهت اطلاع، امام جماعت این مساجد توسط اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی انتخاب می‌شود و امام جماعت از معتمدین محل، هیئت‌امنا را تشکیل می‌دهد.


مشهد نیوز: در مباحث فرهنگی از نخبگان فرهنگی استفاده می‌شود؟


سرویها: خوشبختانه امروز کمیسیون فرهنگی شورای شهر و معاونت فرهنگی شهرداری مشهد تشکل‌های مختلف فرهنگی را شناسایی می‌کنند و کارهای زیر بنایی خوبی شروع‌شده و با هر سلیقه‌ای که تشکل‌ها دارند ما کنار آنها هستیم. در محتوا بخشی نیز به آنها کمک می‌کنیم و فضای بسیار خوبی در کمیسیون فرهنگی شورای شهر برای ارائه پیشنهاد‌های نخبگان بازشده است.


مشهد نیوز: برخی‌ها شورای چهارم را به سیاسی کاری متهم می‌کنند. نظر شما چیست؟


سرویها: هیچ کمیسیونی از شورای چهارم کار سیاسی نکرده و نخواهد کرد و در معاونت فرهنگی نیز افرادی حضور دارند که پای‌کار نظام ایستاده‌اند و در حوزه ارتقا فرهنگ عمومی شهر متعهد شده به فعالیت می‌پردازند.


مشهد نیوز: اخیراً توسط یکی از مدیران سابق شهرداری مشهد بیان‌شده بود که بحث غزه و لبنان ربطی به فرهنگ شهروندی ندارد و با اهداف سیاسی انجام می شود. نظر شما چیست؟


سرویها: ما بعد از انقلاب اسلامی سیاستی را بر اساس دین دنبال می‌کنیم و زمانی که از 130 کشور جهان به مشهد سفر می‌کنند باید با آنها ارتباط مستمر داشته و آنها نیز بدانند ما چه‌کارهای فرهنگی در سطح شهر انجام می‌دهیم و دقیق‌ترین کارها که منطبق با نظام است، در شهرداری مشهد پیگیری می‌شود.


این دوستانی که امروز این‌گونه به این اقدامات شهرداری اعتراض و نقد می‌کنند، همان افرادی هستند که حدود 2 تا 3 میلیارد فقط در بخش خود بدهی به بار آوردند. البته هرکسی تفکر خود را در مورد شهرداری می‌تواند آزادانه بیان کند اما این صحبتها منطبق باسیاست‌های نظام، عقل و دین نیست.


مشهد نیوز: در بحث قرارداد ایستگاه‌های دوچرخه آیا آن را همانند قرارداد ترکمانچای می‌دانید؟


سرویها: بحث احداث ایستگاه‌های دوچرخه در دو سال آخر شورای سوم در یک فضای عجله ای انجام شد اما امروز سرمایه‌گذار آن، انگیزه‌ای برای استفاده مردم از دوچرخه ندارد زیرا درآمد خود را از طریق تابلوهای ایستگاه‌ها به دست می‌آورد. بر همین اساس به دنبال تکمله ای در این قرارداد هستیم تا استفاده بیشتر شهروندان برای سرمایه‌گذار نیز سود بیشتری داشته باشد اما متأسفانه امروز این ایستگاه ها موردتوجه مردم قرار نگرفته و دوچرخه‌های آن خاک می‌خورد.


امروز ترافیک در مشهد بیداد می‌کند و 60 درصد خودروها نیز تک‌سرنشین هستند و با تکمیل خط یک قطار شهری و احداث خط 2 قطار شهری در واقع یک به‌علاوه ای در نقشه مشهد با این خطوط انجام می‌شود که بعد با توسعه ایستگاه‌های دوچرخه به 300 ایستگاه و همچنین احداث مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواری می‌توان استفاده از این وسیله حمل‌ونقل عمومی را در سطح شهر افزایش داد.


مشهد نیوز: به سید صولت مرتضوی در مدیریت خود در شهرداری مشهد چه نمره‌ای می‌دهید؟


من نمره قابل قبولی به وی می‌دهم و اگر ملاک از 20 باشد من به وی نمره 17 می‌دهم.


مشهد نیوز: شاخص‌ترین کار شهرداری مشهد در دوره سید صولت مرتضوی چیست؟


سروی‌ها: به نظر من سید صولت مرتضوی روی پروژه‌های نیمه‌تمام مانند خط 2 قطار شهری مشهد، پروژه تقاطع میدان شهدی گمنام و پروژه جانباز وقت خوبی صرف کرد و خوشبختانه امروز شهردار مشهد را همه مدیران ملی می‌شناسند و از طرفی در ارتباط با شورای چهارم مرتضوی هیچ موضوع محرمانه‌ای ندارد و همه موضوعات را از شورا اجازه می‌گیرد. وقتی شورا درکنار شهردار قرار بگیرد، قطعا شهردار تقویت می شود اما درگذشته این‌گونه نبود.


یکی دیگر از اقدامات شهردار مشهد توجه به حاشیه شهر مشهد بوده و در بحث احداث سالن‌های ورزشی درحالی‌که مشهد تنها 13 سالن ورزشی داشت با قراردادی که با سپاه امضا کرد، قرار بر این شد که زمین و پروانه از سوی شهرداری و احداث از طرف مقابل باشد و در کل شهردار مشهد قول داده 120 سالن ورزشی در طی 4 سال دوره مدیریت خود در شهر مشهد احداث کند که از این تعداد 20 سالن تا به امروز افتتاح‌شده است.


سید صولت مرتضوی در بحث زائرسراهای ارزان‌قیمت همه استان‌ها را درگیر کرده و زمین و پروانه رایگان از سوی شهرداری برای احداث زائرسرا در اختیار استان‌ها قرارگرفته تا محرومان استان‌های مختلف بتوانند از آن استفاده کنند و در موضوع ارتفاعات نیز به‌درستی واردشده است اما در بحث رسانه و اطلاع رسانی، من به ایشان خرده می‌گیرم زیرا کارهای خوبی که انجام‌شده را باید با صدای بلند به مردم اعلام کنیم.


مشهد نیوز: در ارتباط با موارد مطروحه درزمینهٔ اختلاس در روزنامه شهرآرا توضیح می‌دهید؟


سرویها: در حراست، پرونده تخلف شکل‌گرفته و باید از دستگاه‌های قضایی این موضوع پیگیری شود و البته این موضوع مربوط به زمان مدیریت جدید شهرآرا نیست اما باید پیگیری شود و خوشبختانه در دوران مدیریت جدید، افرادی که بدون ضابطه در شهرآرا فعالیت داشتند، تعدیل نیرو و هزینه‌های روزنامه بسیار منطقی شده است.


مشهد نیوز: آیا شهرآرا می‌تواند روزی مانند روزنامه همشهری خودکفا شود؟


سروی‌ها: برنامه‌ای در این‌ ارتباط داده‌شده و البته باید یکسری خدمات به آنها ارائه شود و بعد، درآمدزایی در کنار فعالیت‌های خود داشته باشد.


مشهد نیوز: روابط عمومی شهرداری مشهد را چگونه ارزیابی می‌کنید؟


سرویها: در شرایط فعلی کارها و اتفاقات خوبی افتاده و در 137، مدیران و اعضای شورای شهر مستقیم با مردم ارتباط دارند و برنامه داریم تا نماینده 137 در کمیسیون‌های شورای شهر مشهد نیز حضور داشته باشد.


اما در بحث رسانه و اطلاع رسانی، روابط عمومی باید بسیار گسترده‌تر عمل کند و باید مردم بدانند چه خدماتی را شهرداری انجام داده البته حوزه روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری، فعال و پویا شده اما به نقطه مطلوب نرسیده است.


مشهد نیوز: شورای چهارم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟


سرویها: اعضا در شورای چهارم بسیار وقت می‌گذارند. درحالی‌که در شورای سوم نمی‌توانستیم با حضور همه اعضا دورهم یک جلسه بگذاریم اما امروز همه اعضا در شورای شهر حضور دارند و وقت گذارند. واقعا زحمت کشند. در مسائل کارشناسی، شورای چهارم بسیار دقیق است و فضای شورای چهارم فضای بسیارصمیمی و سالمی است.


مشهد نیوز: نظر شما در مورد حضور مسئولان کشوری در افتتاح پروژه‌های شهرداری مشهد چیست؟


سرویها: این احترام به شخصیت‌های ملی و کشوری است و مشهد، شهری است که همه مسئولان برای زیارت امام رضا (ع) به مشهد می‌آیند و با حضور مسئولان کشوری، رسانه‌ها پوشش کامل از آن پروژه دارند و این خود ارزشمند است.


مشهد نیوز: آیا از ظرفیت رئیس شورای عالی استان‌های کشور در شورای چهارم استفاده‌شده است؟


سروی‌ها: شورای عالی استان‌ها، هنوز قابلیت‌های خود را پیدا نکرده اما با توجه به اینکه آقای بصیری پور از اعضای شورای چهارم هستند قطعاً به نفع شهر مشهد است و اگر در سال بعد هم رئیس شورای عالی استان‌ها باشند، قول‌هایی به ما داده اند.


مشهد نیوز: اولین حسی که با شنیدن کلمات زیر به ذهن شما می‌رسد، بیان کنید.


مشهد مقدس:


شهر بهشت


امام رضا (ع):


ولی نعمت ما


سید صولت مرتضوی:


شهردار خدوم


شورای چهارم:


شورای همدل و پر تلاش


خط 2 و 3  قطار شهری:


پدیده پروژه‌های عمرانی مشهد


ارتفاعات جنوبی:


جلوگیری از دست غارتگران محیط‌زیست


آستان قدس رضوی:


ابرسازمانی که می‌تواند به کمک مدیریت شهری بیاید


شهرآرا:


 رسانه‌ای که با تحولش دارد به فضای رسانه ای شهر کمک می‌کند


انتظاری هروی:


انسان متدین و دوست‌داشتنی


مشهد 2017:


امیدی برای همه اسلام خواهان


آیت‌الله علم الهدی:


انسانی شجاع، متدین و مجتهد


مشهد نیوز:


مورد اعتماد در بین مجموعه‌های خبری


حاشیه شهر:


معضلی سنگینی بر دوش شهر مشهد


سرویها:


سرباز شورای شهر


مشهد نیوز: ممنومم که وقتتان را در اختیار مشهد نیوز گذاشتید.


سرویها:  من هم ممنونم و برای شما آرزوی توفیق روز افزون دارم.
 

کلمات کلیــدی : کمال سرویها , شورای شهر مشهد ,
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 چرا اعضای شورای شهر سوالات خود را در صحن علنی مطرح نکنند؟ ۱۳۹۴ شنبه ۲۳ آبان
2 اظهارات سرویها درخصوص دیدار مرتضوی با احمدی‌نژاد، ارتباط مدیریت شهری با سیاست و سفرهای خارجی اعضای شورا ۱۳۹۴ سه شنبه ۷ مهر
3 سرویها: شورای چهارم، شهرداری را با 3 هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفت/ هراتی: شورا و مدیریت شهری مشهد دچار روزمرگی شده اند ۱۳۹۴ سه شنبه ۷ مهر
4 نمره نائب رئیس شورا به شهردار مشهد: 17 ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱ مهر
5 در شورا موضوعات سیاسی مطرح نمی‌شود/ قصه رسیدگی به امور مردم در آنجا حاکم است ۱۳۹۴ شنبه ۲۸ شهريور
6 مشهد نیوز صدا و تریبون مردم شهر است ۱۳۹۴ شنبه ۲۱ شهريور
7 رای من ˝انتظاری هروی˝ است ۱۳۹۴ شنبه ۷ شهريور
8 دورنمای فعالیت‌های فرهنگی در مشهد از نگاه نائب رئیس شورای شهر ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲ ارديبهشت
9 مهلت دو هفته‌ای به شهردار برای ارائه توضیح در خصوص تخلفات سازمان اتوبوسرانی/ مغایرت اغلب نقشه های ساختمانی مشهد با پروانه شهرداری/ لزوم ارائه پیوست فرهنگی و اجتماعی در تمام پروژه‌های شهری ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۶ فروردين
10 سرویها: در معاونت فرهنگی سابق شهرداری حیف و میل هایی در زمینه بودجه صورت گرفته/ باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد/ فیاضی: هیچ حیف و میلی در معاونت فرهنگی سابق انجام نشده است/ این اتهامات نباید در جلسه علنی شورای شهر، علیه مدیری که حضور ندارد، مطرح شود ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۶ اسفند
11 رئیس شورای شهر مشهد تغییر کرد/ انتظاری هروی رئیس شورا شد، سرویها نائب رئیس ۱۳۹۳ يکشنبه ۹ شهريور
12 رسانه‌ها اختلاف مدیریت شهری و استانداری را پررنگ نکنند ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۹ تير
13 پیام تبریک رئیس شورای شهر مشهد به مناسبت هشتمین سال فعالیت مشهد نیوز ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۱ آذر
14 محمدکمال سرویها و محسن انتظاری هروی با رای اعضای شورای شهر مشهد به عنوان رئیس و نائب‌رئیس این شورا در دوره چهارم انتخاب شدند ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۲ شهريور
15 وب نوشته مهدی برادران در واکنش به استعفای سرویها ۱۳۹۱ چهارشنبه ۸ آذر
16 نائب رئیس شورای شهر مشهد استعفا داد ۱۳۹۱ چهارشنبه ۲۴ آبان
17 پایان 6 ماه انتظار ۱۳۹۱ يکشنبه ۷ خرداد


م : 17 خیلی بالا نیست جناب سرویها؟!
ابولفضل : من که آخرش توجیه نشدم. آخه مگه ساخت مسجد کار فرهنگیه. کار عمرانیه. البته نمیگم شهرداری وارد این حوزه نشود که اتفاقا بشود. خدا خیرشون بده. اما لطفا اون رو در ردیف کارهای عمرانی محسوب کنید نه فرنگی. معاونت فرهنگی دوره مرتضوی ضعیف بود (چه زمان شادکام و چه الان زمان جلیلی)
مجتبی : در مسائل کارشناسی، شورای چهارم بسیار دقیق است و فضای شورای چهارم فضای بسیارصمیمی و سالمی است. .... عجب تعریفی کردی از شورای چهارم برادر کمال! مگه الان دودستگی تو شورا حاکم نیست؟ این دودستگی رو مردم در جریان قرار گرفتن و دیگه قابل کتمان نیست
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :