۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ آذر  - 2017 12 Wednesday
آرشیو خبر کد مطلب: 13108     

ولوو ربات زباله جمع‌کن می‌سازد

نظافت شهری موضوع مهمی در دنیا به‌حساب می‌آید. موضوع جمع‌آوری زباله‌ها در محیط‌های شهری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل همیشه راه‌های جدیدی برای این مشکل به وجود می‌آید.
۱۳۹۴ دوشنبه ۳۰ شهريور ساعت 18:34

در اواخر شب یا اوایل روز گروه‌های مختلف در حال نظافت شهر و جمع‌آوری زباله‌ها هستند. درحالی که این کار زحمت زیادی دارد و شاید خیلی‌ها نخواهند آن را انجام دهند، راه حل‌های مختلفی در این‌باره به وجود می‌آید. یک راه حل‌های موجود برای جمع‌آوری زباله‌ها از سطح شهر، استفاده از ربات است. شرکت ولوو با همکاری سه دانشگاه مختلف در کشورهای سوئد، آمریکا و شرکت بازیافت و جمع‌آوری زباله Renova رباتی به نام ROAR را ساخته است.
درحالی که انسان‌ها روی رفتار این ربات‌ها نظارت دارند، آن‌ها می‌توانند زباله‌ها را جمع‌آوری کنند و به داخل ماشین حمل زباله بی‌اندازند. البته هنوز تا تکمیل شدن این پروژه مدت زمان زیادی باقی مانده و فعلا طرح‌های اولیه برای ساخت این ربات‌ها ارائه شده است. همچنین باید امیدوار باشیم که این ربات‌ها با سر و صدای کمتری زباله‌ها را جمع‌آوری کنند. براساس اطلاعات منتشر شده، اولین نسل از ربات‌های زباله جمع‌کن در ژوئن سال 2016 مورد آزمایش قرار می‌گیرند. بعید نیست که تا چند سال دیگر ربات‌هایی را مشاهده کنیم که زباله‌ها را از جلوی خانه‌های ما جمع می‌کنند.
همچنین احتمال دارد که این ربات‌ها ظاهری همانند Wall-E داشته باشند که می‌توانست زباله‌ها را جمع‌آوری کند و آن‌ها را به شکل مکعب در بیاورد.

robot-walle-1

 

منبع:http://mag.digikala.com

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :