۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر  - 2017 11 Saturday
آرشیو خبر کد مطلب: 13235     

گزارشی درباره یک تئاتر/ داستان این نمایش بر اساس یک قتل خانوادگی در مشهد نوشته شده است

۱۳۹۴ شنبه ۴ مهر ساعت 12:04

یک کارگردان تئاتر گفت: نمایش 'شرم و دغدغه' مشکلات و بحران های یک خانواده بعد از یک قتل خانوادگی را بازگو می کند.


جواد اشکذری افزود: تئاتر شرم و دغدغه روایتگر یکی از بحران هایی است که ممکن است هر خانواده ای به آن دچار شود و مجبور شود با مشکلات آن دست و پنجه نرم کند.


وی با اشاره به اینکه داستان این تئاتر بر اساس یک قتل خانوادگی در مشهد نوشته شده است خاطر نشان کرد: این قتل که در جراید با نام جنایت در پلاک 54 معروف شد باعث شد دغدغه هایی جدی را در ذهن من ایجاد کند.


نویسنده و کارگردان تئاتر ادامه داد: تئاتر شرم و دغدغه روایتگر بحران هایی است که یک خانواده بعد از قتل خانوادگی دچار آن می شود.


اشکذری با بیان اینکه در آثار من خانواده دارای جایگاه بسیار ارزشمند است اظهار کرد: مخاطب با دیدن این نمایش حتی یک لبخند هم نمی زند اما ذهن و فکر مخاطب درگیر این تئاتر می شود و تا پایان خود را همراه این نمایش می داند و حتی تا ساعت ها بعد از نمایش به آن فکر می کند.


این کارگردان تئاتر گفت: در این نمایش هیچگونه قضاوتی انجام نمی شود و تصمیم گیری نهایی بر عهده مخاطب گذاشته می شود.


وی اظهار کرد: این گونه نگاه ها در تئاتر مشهد تا کنون وجود نداشته و امیدوارم بتواند جایگاه اصلی خود را در عرصه تئاتر مشهد پیدا کند.


نمایش 'شرم و دغدغه' به نویسندگی و کارگردانی سید جواد اشکذری تا 15 مهر ماه سال جاری هر روز ساعت ١٩ در سالن تئاتر بهار مشهد روی صحنه می رود.


علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیط به سایت مشهد گیشه مراجعه کنند.


دراین نمایش، محمد رضا صولتی، محسن محمدی، فائزه علی آبادی و الهه پژوهی به ایفای نقش می پردازند و آرش خیرآبادی (دراماتوروژ)، کوروش شاهونه (بازیگردان)، حبیب قاآنی (مدیر تولید)، سعید ولی زاده، جمیل صادقی، سلمان ابوذر و شهریار عرفانی (گروه تصویر)، منصوره داوری نژاد (دستیارکارگردان و برنامه ریز)، آرمین رحیمی نژاد (دستیار دوم کارگردان)، سید حبیب قاآنی و محمد جواد عبدی (مدیرروابط عمومی)، پویا حقیقی (موسیقی)، میثم نویریان (طراح صحنه)، فائزه علی آبادی (طراح لباس)، مبین عطاری (طراح نور)، شهاب افتخاری (مشاور و اجرای صدا و تصویر)، داوود مرگان و فرید یاحقی (طراح پوستر و بروشور)، محمدجواد عبدی (عکاس)، ارزو شیخی (منشی صحنه)، ترانه زیبایی و نغمه نخعی شریف(مسول هماهنگی) و فرهاد رضایی (دستیار طراح صحنه) فعالیت دارند.


تئاتر 'شرم و دغدغه' با مشارکت معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی تهیه شده است.

 

 

منبع: ایرنا

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :