۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 13816     

به چه بهانه رئیس شورای عالی استان‌ها را تضعیف می‌کنید؟

سید زُهیر موسوی دارابی
در چند روز اخیر هجمه همکاران غلامرضا بصیری پور در شورای اسلامی شهر مشهد جای تعجب و شگفتی داشت به صورتی که 8 نفر از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد نامه‌ای اعتراضی را به هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد تحویل دادند و در آن نامه از موافقت غلامرضا بصیری پور با کاهش تعداد اعضای شوراهای اسلامی شهرها انتقاد کردند.
۱۳۹۴ شنبه ۲۵ مهر ساعت 13:10

مشهد نیوز-سید زُهیر موسوی دارابی:

در چند روز اخیر رئیس شورای عالی استان‌های کشور با هجمه‌هایی از سوی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد مواجه شده که این موضوع به‌هیچ‌وجه به صلاح شهر و شهروندان مشهد نیست.

در دوازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که در یازدهم دی‌ماه سال گذشته برای انتخاب رئیس و هیئت‌رئیسه برگزار شد در پایان رأی‌گیری از میان 74 رأی مأخوذه برای ریاست شورای عالی استان‌ها غلامرضا بصیری پور عضو شورای شهر مشهد با 42 رأی رئیس شورای عالی استان‌ها شد و در واقع برای اولین بار این کرسی نصیب یک نفر شهرستانی شد.

این انتخاب از همان ابتدا با حاشیه‌هایی همراه بود و عده‌ای بصیری پور را فردی وابسته به جبهه سیاسی خاص خواندند درحالی‌که رزومه کاری وی بعد از انقلاب اسلامی از فرمانداری دزفول در دوران جنگ تا ریاست شورای عالی استان‌ها نشان از حرکت های ولایتمداری وی بوده و در ارتباط با این شایعات در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان داشته بود که پیشینه، نوع برخورد، نگرش و رویکرد من در طول 35 سال گذشته کاملاً مشخص است و دیدگاه من در این زمینه ولایت و تبعیت از ولایت است و من غیر از این هیچ تعریفی از شخصیت خودم ندارم و سرباز ولایت نیز خواهم ماند.

بصیری پور در دوران مدیریت خود در شورای عالی استان‌های اولین اجلاس روسای مراکز پژوهش‌های شوراهای اسلامی کلان‌شهرها و همچنین اجلاس روسای شوراهای شهرستان را در مشهد برگزار کرد و از طرفی دیدار مستمر با شوراهای شهرهای دیگر داشته که بسیار از این دیدارها برای جلوگیری از هرگونه هزینه اضافی از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شده که همه اینها نشان از یک تغییر و هماهنگی بیشتر و افزایش راندمان شورای عالی استان‌ها بود.

اما در چند روز اخیر هجمه همکاران غلامرضا بصیری پور در شورای اسلامی شهر مشهد جای تعجب و شگفتی داشت به صورتی که 8 نفر از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد نامه‌ای اعتراضی را به هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد تحویل دادند و در آن نامه از موافقت غلامرضا بصیری پور با کاهش تعداد اعضای شوراهای اسلامی شهرها انتقاد کردند.

اعلام این نامه با شگفتی اهالی رسانه مواجه شد زیرا غلامرضا بصیری پور در مصاحبه ها ، جلسات و نشست های خبری به شدت مخالفت خود را با کاهش تعداد اعضای شوراهای شهرها اعلام کرده بود و در همه نشستها کاهش اعضای شورای شهر موضوعی انحرافی دانسته و این موضوع را سبب تضعیف نظام شورایی کشور اعلام کرده بود.

اما 8 نفر از اعضای شورای شهر مشهد بدون تحقیق لازم و حتی یک جست و جو بسیار ساده در اینترنت این نامه را علیه وی نوشتند و ادعا کردند غلامرضا بصیری پور اعلام داشته بهتر است تعداد اعضا شوراهای شهر از 15 به 12 نفر کاهش یابد.

در حالی که دوستان شورای اسلامی شهر مشهد هیچ توجهی به سخنان بعد و قبل بصیری پور نداشتند زیرا وی ضمن مخالفت باکاهش تعداد اعضا شوراهای شهر اعلام کرده بود اگر قرار است اعضای شورای اسلامی شهرها از 15 نفر به 12 نفر کاهش یابد حداقل 3 اختیار به شوراهای شهرها اضافه شود.

اینکه امروز رئیس شورای عالی استان‌های کشور برآمده از شورای اسلامی شهر مشهد است نشان از قدرت شورای چهارم شهر مشهد است و قطعاً حضور غلامرضا بصری پور بر کرسی ریاست این شورا ثمراتی نیز برای کلان‌شهر مشهد خواهد داشت اما این هجمه بدون تحقیق از سوی همکاران غلامرضا بصیری پور در شورای شهر مشهد و در آستانه انتخابات ریاست شورای عالی استان‌های در سال کاری جدید جایی بس تأمل دارد.

اخبار مرتبط با این خبر
12
ردیفتیترتاریخ
1 رای اول شورای شهر مشهد از چه نامزدهایی در انتخابات مجلس حمایت می کند؟ ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن
2 به هیچ عنوان اهل معامله نیستم/ قول و وعده‌ای به کسی نداده‌ام ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۷ دي
3 عضو شورای شهر مشهد از رسیدن دوباره به صندلی ریاست شورای عالی استانها بازماند ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۷ دي
4 برای ریاست شورای عالی استانها دوباره کاندیدا می‌شوم/ رقیب به دنبال سیاسی‌کاری است ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۵ دي
5 رییس شورای اسلامی استان خراسان رضوی انتخاب شد ۱۳۹۴ يکشنبه ۸ آذر
6 توضیح بصیری پور درخصوص اختیار قانونی استیضاح شهرداران/ انتقاد فیاضی از رئیس شورا ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۲ آبان
7 نتایج انتخابات هیئت رئیسه شورای شهرستان مشهد اعلام شد ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۹ مهر
8 به چه بهانه رئیس شورای عالی استان‌ها را تضعیف می‌کنید؟ ۱۳۹۴ شنبه ۲۵ مهر
9 بعضی از شهرها برای ما وقت می‌گذارند اما متاسفانه مشهد این‌گونه نیست ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۱ مهر
10 بخش مركزى مشهد نیازمند تبدیل به 10 شهر مستقل است ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۵ مهر
11 انتقاد بصیری پور به لغو جلسه رئیس‌ جمهور با اعضای شوراها: دوستان شورایی کمی دلگیر شده‌اند ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۰ ارديبهشت
12 حقوق اعضای شورای کلان‌شهرها چه قدر است؟!/ بصیری پور پاسخ داد ۱۳۹۴ دوشنبه ۷ ارديبهشت
13 غلامرضا بصیری پور رئیس کمیسیون ویژه خطوط قطار شهری مشهد شد ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۸ آذر
14 شرایط استفاده از ایستگاه‌های دوچرخه بسیار سخت است/ بنده هیچ‌گاه اعتقاد به افزایش قیمت حمل و نقل درون شهری نداشته‌ام/ بلیط اتوبوس یا باید رایگان باشد یا مختصر ۱۳۹۳ شنبه ۸ آذر
15 راه‌اندازی این ایستگاه‌ها تنها یك اتفاق نمایشی است/ قرارداد شرکت تبلیغاتی لغو شود ۱۳۹۳ شنبه ۱ آذر
16 در موضوع حمل و نقل شهری، شهرهای ایران با استاندارهای بین‌المللی فاصله زیادی دارند ۱۳۹۳ جمعه ۳۰ آبان
17 معتقدیم مهندس پژمان در زمان تصدی پست شهرداری خوب عمل كرد/ نیازی به هیچ توضیحی در این زمینه نیست و قضاوت با مردم است ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۵ آبان
18 دولت قول تحویل 240 دستگاه اتوبوس را به شهرداری مشهد داده است ۱۳۹۳ شنبه ۲۶ مهر
19 بصیری پور ، رئیس شورای شهرستان مشهد شد ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۲ مهر
20 باید حمل و نقل عمومی را در شهر مشهد ارزان کنیم ۱۳۹۳ شنبه ۱۹ مهر
12


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :