۱۳۹۶ جمعه ۲۴ آذر  - 2017 12 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 14028     
شرط ارشاد استان برای پذیرش مدیریت دانشکده خبر مشهد

سرابی: در مورد بدهی‌های گذشته دانشکده ما پاسخگو نیستیم

سرابی درخصوص انتقال مدیریت دانشکده خبر مشهد به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: ما برای پذیرش این مسئولیت شرطی داشتیم و قرار این شد که این مسئولیت به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سپرده شود اما شرط ما این بود که در مورد بدهی‌های گذشته دانشکده ما پاسخگو نباشیم.
۱۳۹۴ دوشنبه ۴ آبان ساعت 13:17

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به بلاتکلیفی مدیریتی دانشکده خبر مشهد اظهار کرد: طی جلساتی که ما داشته‌ایم قرار شده که مدیریت و هدایت دانشکده خبر مشهد به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی واگذار شود به شرط آنکه ما نسبت به بدهی‌های پیشین آن پاسخگو نباشیم.

سیدسعید سرابی در ادامه با بیان اینکه برای تعیین مدیریت و هدایت دانشکده خبر جلسه‌ای در تهران داشته‌ایم و قرار شد جلسه‌ای هم در استان داشته باشیم، عنوان کرد: در این جلسات قرار است درباره اینکه مدیریت این دانشکده به اداره کل استان سپرده شود، تصمیم‌گیری صورت گیرد.

وی ادامه داد: البته ما برای پذیرش این مسئولیت شرطی داشتیم و قرار این شد که این مسئولیت به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سپرده شود اما شرط ما این بود که در مورد بدهی‌های گذشته دانشکده ما پاسخگو نباشیم.

سرابی عنوان کرد: تعهدی که ما حاضر شدیم بدهیم نسبت به وضعیت موجود، جاری و آینده دانشکده است. فعلا با این روش قرار اولیه‌ای با دانشکده خبر داشته‌ایم که طی آن کار آغاز شده و کلاس‌ها دایر شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی افود: عمدتا با اساتیدی هم که به جهت مطالبات گذشته خود از دانشکده حاضر به حضور در کلاس‌ها نبودند، صحبت شده و تعهدی را برای این ترم به آن‌ها داده‌ایم که از این لحظه که اداره کل ارشاد استان پای کار است و در قبال حق‌التدریس و حق‌الزحمه اساتید در این ترم پاسخگو است ولی نسبت به گذشته، ضمن اینکه آمادگی پیگیری دارد، تعهدی نداریم.

سرابی با اشاره به میزان بدهی‌های این دانشکده گفت: به هر حال دانشکده یک پرونده قضایی دارد و مقداری مطالبه از شخصی دارد که در مقطعی مسئولیت دانشکده خبر را بر عهده داشته است. باید با کار حقوقی و قضایی این مساله پیگیری شود و این را اداره کل می‌تواند انجام دهد ولی تعهدی در مورد بدهی‌های گذشته آن ندارد.

وی خاطرنشان کرد: روایت‌ها در خصوص بدهی‌های دانشکده هم متفاوت است. مدیر قبلی دانشکده پرونده‌ای را در این خصوص تشکیل داد و اسنادی را ارایه کرد مبنی بر اینکه مقداری رقم از حساب دانشکده خارج شده که البته در بحث‌های قضایی و پرونده حقوقی بخشی از آن توسط شخصی که از آن شکایت شده، براساس اسنادی که ارایه شده، هزینه شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر دانشکده خبر مشکلی ندارد. کلاس‌ها دایر شده و انتخاب واحد نیز صورت گرفته است تصمیم‌گیری در مورد اینکه مباحث مدیریتی این دانشکده در کدام مجموعه صورت گیرد نیز انجام خواهد شد.

سرابی اظهار کرد: مهم این است که نگرانی‌ها حل شده و دانشجویان نیز در فضای مناسب آموزشی تحصیل می‌کنند. در حال حاضر دانشکده در همان هنرستان هنرهای زیبا مستقر است و مشکل مکان ندارد ودانشجویان نیز از این مساله رضایت دارند.

 

 

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :