۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 14601     
عضو شورای شهر مشهد:

باغ گیاه شناسی مشهد برای مردم ناشناخته است

حجت الاسلام علی اصغر لطفی با انتقاد از برخی عملکرد ها، بیان کرد: متاسفانه با وجود ظرفیت های بسیار و گسترده، در حال حاضر باغ گیاه شناسی مشهد در بین مردم ناشناخته است.
۱۳۹۴ شنبه ۳۰ آبان ساعت 18:32

حجت الاسلام علی اصغر لطفی از باغ گیاه شناسی مشهد مقدس بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: باغ گیاه شناسی مشهد با توجه به ظرفیت هایی که در اختیار دارد هنوز برای بسیاری از افراد ناشناخته است.

وی با اشاره به ظرفیت های این باغ گفت: خوشبختانه در بدنه باغ گیاه شناسی ظرفیت های بالفعل و بالقوه بسیار زیادی وجود دارد که باید مورد استفاده قرار بگیرند.

نماینده شورای اسلامی شهر مشهد، در سازمان پارک های شهرداری افزود: ما در این باغ می توانیم شاهد ظرفیت های فرهنگی، طبی، بهداشتی و درمانی بسیاری باشیم که می تواند درشناساندن آن به مردم به ما کمک کند.

لطفی تاکید کرد: باغ گیاه شناسی مشهد مقدس با 12 هکتار مساحت به عنوان دومین باغ گیاه شناسی وسیع کشور به شمار می رود که در صورت  استقبال مردم نیز شرایط توسعه آن را می توان فراهم کرد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد، عنوان کرد: در صورتی که بتوانیم نظر مردم را به این مکان جلب کنیم قطعا شاهد رشد و شکوفایی این باغ و حتی کمک به سایر پارک های سطح شهر خواهیم بود.

وی با اشاره به تاکیدات مکرر در رابطه با استفاده از ظرفیت های فرهنگی این مجموعه خاطرنشان کرد: در صحبتی که با مدیریت این مجموعه صورت گرفت بنا شد تا فضایی از این باغ به استفاده از آیات قرآن کریم وروایات ائمه اطهار(ع) با موضوع گیاهان و میوه ها اختصاص داده شود.

رئیس کمیسیون ویژه امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید به رسانه ها در رابطه با شناساندن این باغ پرظرفیت به زائران و مجاوران گفت: رسانه های مرتبط با شورای اسلامی  شهر و شهرداری و سایر رسانه ها گروهی باید در راستای شناساندن باغ گیاه شناسی به تمامی زائران و مجاوران تلاش کنند.

لطفی با انتقاد از برخی عملکرد ها، تاکید کرد: متاسفانه با وجود ظرفیت های بسیار و گسترده در حال حاضر باغ گیاه شناسی مشهد در بین مردم ناشناخته است.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :