۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 14685     
در جلسه امروز شورای شهر مشهد چه گذشت؟

توضیح مرتضوی درخصوص فعالیت‌های شهرداری در دهه آخر صفر

شهردار مشهد گفت: پاکسازی ورودی‌های شهر، اطلاع‌رسانی، راهنمایی زائران، برپایی ایستگاه‌های استقبال از زائر، تمهیدات اسکان اضطراری و تمهیدات برای بازگشت زائران از جمله سرفصل‌های فعالیت‌های شهرداری در این دهه می‌باشد.
۱۳۹۴ سه شنبه ۳ آذر ساعت 18:22

مشهد نیوز: شهردار مشهد گفت: در سال جاری تعداد 6 مسیر ورودی برای زائران پیاده مشهد در نظر گرفته شده است که حدود 600 کاروان پیاده ثبت‌نام کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود در دهه آخر صفر بالغ بر 250 هزار نفر زائر پیاده وارد مشهد شوند.

به گزارش مشهد نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید صولت مرتضوی در ابتدای نودمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار داشت: در سال جاری دستور تشکیل ستاد دهه آخر صفر به محوریت معاونت خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک صادر شد و این مهم با مشارکت سایر معاونت‌ها، سازمان‌ها و مناطق شهرداری محقق شد.


وی افزود: با برنامه‌ریزی مناسب، فعالیت‌های شهرداری مشهد در دهه آخر صفر حول چهار محور خدمات شهری، خدمات فرهنگی، خدمات حمل و نقل و خدمات اسکان تعریف و در حال انجام است.


پیش‌بینی ورود 250 هزار نفر زائر پیاده در قالب 600 کاروان به مشهد
شهردار مشهد تصریح کرد: پاکسازی ورودی‌های شهر، اطلاع‌رسانی، راهنمایی زائران، برپایی ایستگاه‌های استقبال از زائر، تمهیدات اسکان اضطراری و تمهیدات برای بازگشت زائران از جمله سرفصل‌های فعالیت‌های شهرداری در این دهه می‌باشد.


مرتضوی با اشاره به اهمیت استقبال از زائران پیاده گفت: در همین راستا دبیرخانه ستاد مناسبت‌ها طی نامه‌ای از یازدهم آبان‌ماه سال جاری دستور تدوین برنامه‌ها را به اعضا ابلاغ نمود. که این برنامه‌ها تدوین شد و در 9 جلسه استانی ارائه گردید.


وی عنوان داشت: در سال جاری تعداد 6 مسیر ورودی برای زائران پیاده مشهد در نظر گرفته شده است که حدود 600 کاروان پیاده ثبت‌نام کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود در دهه آخر صفر بالغ بر 250 هزار نفر زائر پیاده وارد مشهد شوند.


احداث 22 کیلومتر از مسیر ویژه زائران پیاده در سال جاری
شهردار مشهد افزود: نصب 260 چشمه سرویس بهداشتی جدید در مسیر زائران پیاده، در نظر گرفتن 300 محل برای اسکان، راه‌اندازی 215 موکب در مسیر 820 کیلومتری ورود زائران پیاده از جمله اقدامات انجام شده است.


مرتضوی با اشاره به افتتاح مسیر ویژه زائران پیاده که 22 کیلومتر از آن در جاده مشهد نیشابور در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید، اضافه کرد: تاکنون 700 دستگاه اتوبوس برای سرویس‌دهی به زائران هماهنگ شده و شهرداری پاکسازی ورودی‌های شهر را در اولویت قرار داده است.


وی تصریح کرد: مقرر گردیده است 3 تن پلاستیک زباله در میان زائران توزیع شود که این مهم در ایستگاه‌های بین راهی انجام می‌شود.


کاهش سرفاصله زمانی قطار شهری به 3 دقیقه و افزایش ساعت فعالیت اتوبوس‌های منتهی به حرم مطهر
شهردار مشهد اظهار داشت: استقرار 15 خودرو عملیاتی و گشت آتش‌نشانی در مبادی ورودی شهر و هسته مرکزی، لگه‌گیری و هم‌سطح‌سازی دریچه‌های خطری در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر، راه‌اندازی 6 ایستگاه استقبال از زائران پیاده و آماده‌سازی حسینیه‌ها برای اسکان زائران پیاده از جمله اقدامات انجام شده شهرداری است.


مرتضوی یادآور شد: شستشوی خیابان‌های منتهی به حرم مطهر، اطلاع‌رسانی و راهنمای زائر، توزیع محصولات فرهنگی، افزایش ساعات کار خطوط اتوبوس منتهی به حرم مطهر و 7 خط محوری و بهره‌برداری 24 ساعته از پارکینگ‌های هسته مرکزی شهر نیز در این مدت انجام می‌شود.


وی با اشاره به کاهش سرفاصله زمانی خط یک قطار شهری به 3 دقیقه در زمان اوج تقاضای سفر، ادامه داد: افزایش تاکسی به صورت گردشی، آماده باشی 24 ساعته کنترل ترافیک، استقرار اکیپ‌های سیار خودرویی، اطلاع‌رسانی از وضعیت ترافیکی به زائران و شهروندان و همچنین آماده‌سازی 9 مکان برای اسکان اضطراری 3500 نفر زائر از دیگر اقدامات و فعالیت‌های شهرداری در این ایام می‌باشد.

 

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :