۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ آذر  - 2017 12 Wednesday
آرشیو خبر کد مطلب: 14715     

بصیری پور: مدیران تلاش زیادی می‌کنند اما شهروندان انتظارات بیشتری دارند

رییس شورای عالی استان‌ها گفت: مدیران شهری مشهد برای ارائه خدمات در حوزه خدمات شهری و حمل و نقل تلاش زیادی می‌کنند اما شهروندان انتظارات بیشتری دارند. در صورتی شهر مشهد طی 10 الی 15 سال آینده در حوزه خدمات شهری و حمل و نقل درون‌شهری به ایده‌آل می‌رسد که اولا تمامی خطوط قطارشهری مشهد به بهره‌برداری برسد و از طرفی دولت نیز مشهد را حمایت کند.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۴ آذر ساعت 15:33

غلامرضا بصیری‌پور در نشست خبری ششمین نمایشگاه خدمات و محیط زیست شهری و حمل و نقل و ترافیک در مشهد بیان کرد: امروزه اقدامات زیادی در حوزه تبلیغات و اطلاع‌رسانی انجام می‌شود اما ایجاد بستری برای عرضه خدمات و محصولات بخش خصوصی است که بسیار اهمیت دارد.


وی افزود: اگر بخش خصوصی با جدیت وارد کار شود نشان‌دهنده این است که توان این حوزه بسیار بالاست و باید از آن استفاده کرد.


رییس شورای عالی استان‌های کشور تصریح کرد: در این دوره از نمایشگاه خدمات و محیط زیست شهری و حمل و نقل و ترافیک مشهد بیش از 200 شهردار و 75 شرکت خصوصی حضور دارند که این موضوع نشان‌دهنده موفقیت نمایشگاه است.


بصیری‌پور اضافه کرد: ششمین دوره از این نمایشگاه به نسبت دوره‌های گذشته از لحاظ فضا و شرکت‌کننده‌ها 30 درصد افزایش داشته است.


وی تصریح کرد: در حال حاضر حوزه خدمات شهری و نمایشگاهی این حوزه در کشور افت پیدا کرده اما نمایشگاهی که از فردا در مشهد راه‌اندازی خواهد شد، رشد داشته که این موضوع بسیار خوشحال‌کننده است.


رییس شورای عالی استان‌های کشور در ادامه گفت: باید دستاوردهای این قبیل نمایشگاه‌ها به خوبی در عرض یک سال خود را نشان دهد در غیر این صورت ضرورتی برای برگزاری آن وجود ندارد.


بصیری‌پور در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص لایحه بهای خدمات شهری که دیروز در صحن علنی شورای اسلامی مطرح شد، بیان کرد: شهرداری مشهد لایحه‌ای را به شورای اسلامی تقدیم کرد مبنی بر اینکه همه شهروندان در هر حوزه‌ای از قبیل اصناف و... باید بهای خدمات شهروندی خود را پرداخت کنند اما در این حوزه بین اعضای شورای اسلامی شهر مشهد دیدگاه‌های مختلفی وجود داشت.


وی در این خصوص ادامه داد: از طرفی برخی معتقدند تصویب این لایحه در دوره‌ای که وضعیت اقتصادی بسیاری از شهروندان مناسب نیست ضرورت ندارد اما عده‌ای دیگر اعتقاد دارند که همه شهروندان باید بهای خدمات شهروندی خود را پرداخت کنند.


رییس شورای عالی استان‌های کشور همچنین در خصوص سطح خدمات حوزه حمل و نقل و خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر شهر پاک و زنده تعریفی دارد که در عین تلاش‌های مدیران شهری برای رسیدن به این مهم، هنوز با این تعریف فاصله داریم.


بصیری‌پور تصریح کرد: مدیران شهری مشهد برای ارائه خدمات در حوزه خدمات شهری و حمل و نقل به شهروندان تلاش زیادی می‌کنند اما شهروندان انتظارات بیشتری دارند.


وی ادامه داد: در صورتی شهر مشهد طی 10 الی 15 سال آینده در حوزه خدمات شهری و حمل و نقل درون‌شهری به ایده‌آل می‌رسد که اولا تمامی خطوط قطارشهری مشهد به بهره‌برداری برسد و از طرفی دولت نیز مشهد را حمایت کند.


رییس شورای عالی استان‌ها و عضو شورای اسلامی شهر مشهد در پایان به موضوع نقش رسانه‌ها در ارتقای سطح فرهنگ شهروندان اشاره و خاطرنشان کرد: سوال اینجاست که چرا هنوز شهروندان تعریفی از خدمات شهری ندارند و تا زمانی که هنوز شهروندانی هستند که زباله‌های خود را به بیرون پرتاب می‌کنند من و شما مسوول هستیم.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :