۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 14873     

پژمانفر؛ از مخالفت با وزیر شدن ظریف تا اظهارنظرهای سینمایی

پژمانفر با اشاره به برخی وساطت‌هایی که ظریف در گذشته داشته است، گفت: برخی از مسائل، امروز باید شفاف شود. مثلا چرا برخی از وساطت‌ها در دولت اصلاحات و بعد در دولت احمدی نژاد برای جریان انحرافی و آقای مشایی شده است؟ اینها مستنداتی دارد که آقای ظریف باید توضیح دهد ... شیرین عبادی و هوشنگ امیراحمدی که دلال ارتباط با آمریکا هستند، این‌ها ارتباطی با آقای ظریف داشتند ...
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۵ آذر ساعت 11:42

نگاهی گذرا به اظهارات نماینده‌های مشهد در مجلس نهم (2)

نصرالله پژمانفر؛ از مخالفت با وزیر شدن ظریف تا اظهارنظرهای سینمایی

مشهد نیوز: عمر دوره نهم مجلس شورای اسلامی رو به پایان است و انتخابات دوره دهم، اسفندماه برگزار می‌شود. مطابق معمول، احتمالاً تعداد قابل توجهی از نماینده‌های فعلی برای مجلس بعدی کاندیدا خواهند شد و از همین رو، بازخوانی مواضع و اظهارنظرهای آن‌ها ضروری به نظر می‌رسد.

پایگاه خبری تحلیلی مشهد نیوز، در قالب پنج گزارش، برخی از مصاحبه‌ها، نطق‌های در مجلس و سخنرانی‌های خارج از مجلس "وکلای مردم مشهد در خانه ملت دوره نهم" را مرور می‌کند تا سنگ محکی برای شناخت بهتر آن‌ها و قضاوت درخصوص کارنامه‌شان باشد و به شهروندان کمک کند، تصمیم بگیرند در صورت نامزدی مجدد این چهره‌ها، بازهم نام‌شان را در برگه رأی بنویسند یا خیر.

گزارش‌ها را به ترتیب حروف الفبا، از «سید هاشم بنی‌هاشمی» شروع کردیم و امروز در دومین بخش، به سراغ «نصرالله پژمانفر» رفته‌ایم.
پژمانفر، پیش از راهیابی به خانه ملت، معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه خراسان بود و در حال حاضر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نهم است. این نماینده روحانی، اصولگراست و در انتخابات سال 90، در لیست "جبهه پایداری" قرار داشت. (در میان نامزدهای حوزه انتخابیه مشهد، تنها نامزد مورد حمایت "جبهه پایداری" بود که در لیست "جبهه متحد اصولگرایان" جای نداشت اما توانست به مجلس راه یابد.) در آن انتخابات، پژمانفر 236 هزار و 487 رأی کسب کرد و به عنوان سومین منتخب مردم مشهد، راهی بهارستان شد.

مطابق اطلاعات موجود در وبسایت مرکز پژوهش‌های مجلس، پژمانفر تاکنون پای 59 «طرح» را امضا کرده است.


مرور برخی اظهار نظرهای نصرالله پژمانفر

جلیلی سابقه اجرایی ندارد
اردیبهشت 92 و پیش از ثبت نام سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم، پژمانفر در جلسه‌ای عنوان کرد: «سال گذشته با جلیلی در مورد کاندیدا شدنش در انتخابات ریاست جمهوری صحبت کرده‌ام و ایشان گفت هیچ تمایلی برای کاندیدا شدن ندارد.»

وی با بیان این مطلب که "در حالی که جلیلی مطرح کرده نمی آید، عده‌ای می‌گویند او خواهد آمد"، گفت: «این موارد ترمزهایی است که بر روی جریان حرکت اصولگراها زده می‌شود.»

هم‌چنین پژمانفر تاکید کرد: «آیت الله مصباح هرگز نگفته‌اند با آمدن جلیلی مخالفند اما در این راستا، جبهه پایداری بر روی لنکرانی اطمینان و اعتماد دارد ... سابقه اجرایی لنکرانی در وزارت بهداشت خوب بوده و این امر در حالی است که جلیلی سابقه اجرایی ندارد و کار اجرایی انجام نداده است.»

مخالفت با تصدی وزارت امور خارجه از سوی محمد جواد ظریف/ ظریف بین احمدی‌نژاد و امیراحمدی ارتباط ایجاد کرد
مرداد 92، در جلسه مجلس شورای اسلامی درخصوص "بررسی صلاحیت محمدجواد ظریف برای تصدی وزارت امور خارجه دولت یازدهم"، پژمانفر به عنوان مخالف ظریف صحبت کرد. او در قسمتی از اظهاراتش عنوان داشت: «در برنامه آقای ظریف، انفعال در مقابل دشمن و تعامل یکسویه با کسانی که یک طرفه ارتباط‌شان را قطع کرده‌‌اند، مشاهده می‌شود که این امر خلاف وصیتنامه امام خمینی(ره) و موازین انقلاب اسلامی است.»

پژمانفر در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: «در ارتباط با سیاست خارجی، امام (ره) فرمود اگر روزی دشمنان از شما تعریف کردند باید احساس کنید در معرض خطر هستید. تعریف زیادی که امروز از ایشان [ظریف] می‌شود، مسئله بسیار خطرناکی است و باید به تعابیری که در مورد ایشان بکار برده می‌شود مانند "ظریف یک شاخه زیتون برای آمریکاست"  و آن را شاخصه زیتون ایران به غرب توصیف کردند، حساس بود.»

هم‌چنین، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به برخی وساطت‌هایی که ظریف در گذشته داشته است، گفت: «برخی از مسائل، امروز باید شفاف شود که چرا برخی از وساطت‌ها در دولت اصلاحات و بعد در دولت احمدی نژاد برای جریان انحراف و آقای مشایی شده است و اینها مستنداتی دارد که آقای ظریف باید توضیح دهد.»

نماینده مردم مشهد خاطرنشان کرد: «شیرین عبادی و هوشنگ امیراحمدی که دلال ارتباط با آمریکا هستند، این‌ها ارتباطی با آقای ظریف داشتند؛ البته قطعا از این‌ها توبه خواهند کرد و قطعا هم انقلاب ما از این مسائل گذشت خواهد کرد ...  بالاخره ایشان ارتباطاتی بین آقای احمدی‌نژاد و آقای امیراحمدی ایجاد کردند و این‌ها مسائلی است که وجود دارد.»

چرا می‌خواهید بگویید مشکلات کشور حاصل تفکر تیم هسته‌ای گذشته است؟/ احمدی نژاد تمام شد
خرداد سال قبل، گفتگوی پژمانفر با یک سایت خبری اصلاح طلب، نکات جالبی دربرداشت. در قسمتی از این گفتگو، نماینده مشهد عنوان کرد: «این که می‌گویند "مردم به خاطر تحریم‌ها به روحانی رای دادند"؛ این را قبول ندارم. مگر پیش از این ما تحریم نداشتیم؟ مگر هواپیمای ما را نزدند؟ مگر جنگ را به ما تحمیل نکردند؟»

در بخشی دیگر، عضو کمیسیون فرهنگی با طرح این سؤال که "چرا می‌خواهید بگویید مشکلات کشور حاصل تفکر تیم هسته‌ای گذشته است؟" خاطر نشان کرد: «انقلاب اسلامی یک ادبیات دارد. این ادبیات هم این بوده است که هیچگاه در زمین دشمن بازی نکنیم. هرگاه در میدان آن‌ها بازی کرده‌ایم، باخته‌ایم... .»

پژمانفر در پاسخ به این سوال که "مردم می‌گویند دلواپس‌ها سختی‌های زندگی ما را درک نمی‌کنند و به دنبال سیاسی‌ بازی‌های خود هستند"، خاطر نشان کرد: «من فکر می‌کنم شما این حرف را به مردم تحمیل می‌کنید. مردم پیش از این نیز مشکلات فراوانی داشتند اما پای انقلاب ایستادند. برخی، حرف‌های خود را در دهن مردم می‌گذارند.»

هم‌چنین، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به این که "در دولت قبل نیز نگران بودیم"، گفت: «ما در آن زمان هم فریاد می‌زدیم. چه کسی از جریان انحرافی پرده برداری کرد؟ آیت‌الله مصباح اولین کسی بود که از این انحراف بزرگ سخن گفت. اولین کسانی که گفتند جریان انحرافی در دولت وجود دارد و تیمشان را از دولت بیرون کشیدند، جریان پایداری بودند ... احمدی نژاد تمام شد و هیچ اصول گرایی با احمدی نژاد کنار نمی‌آید.»

تهدید وزیر ارتباطات به استیضاح در صورت افزایش پهنای باند
همزمان با مطرح شدن بحث‌هایی درخصوص "اقدامات وزارت ارتباطات برای افزایش پهنای باند و سرعت اینترنت"، شهریور 93 پژمانفر اعلام کرد: «مجلس در حال پیگیری موضوعات مطرح شده از سوی وزارت ارتباطات است و سؤالاتی در این خصوص از وزیر ارتباطات پرسیده شد. ما با جدیت جلوی اقدامات اخیر وزیر ارتباطات را می‌گیریم و در صورتی که اشکالات از ناحیه وزارت ارتباطات برطرف نشود، قطعا برخوردهای لازم را خواهیم داشت.»

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: «نبود پیوست فرهنگی در افزایش پهنای باند و خدمات نسل سوم و چهارم، اولین اشکال وارد شده به این اقدامات است؛ به طوری که بر اساس ماده دوم برنامه پنجم توسعه، باید این اقدامات حتما پیوست فرهنگی داشته باشد. دومین ایرادی که به طرح وزارت ارتباطات وارد است، اینکه طبق قوانین کشور تا زمانی که شبکه ملی اینترنت کشور راه اندازی نشود، نباید پهنای باند اینترنت کشور گسترش یابد؛ اما وزارت ارتباطات بدون توجه به این موضوع در حال گسترش پهنای باند است.»پژمان فر با بیان اینکه "این‌ها یک فضای سیاسی است که پشت صحنه آن جریان‌های مافیای قدرت و ثروت وجود دارد و در این میان پول‌هایی به جیب برخی می‌رود"، تاکید کرد: «به زودی این موارد را انتشار می‌دهیم و اگر این روند ادامه پیدا کند و وزیر اصلاح روش نکند، بنده پیگیر استیضاح وزیر در مجلس شورای اسلامی خواهم بود.»

دست چینی‌ها را از بازار سوغات مشهد باید کوتاه کرد
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگویی ضمن انتقاد از عرضه سوغات چینی در مشهد اظهار کرد: «این درست نیست که سالانه بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد فروش سوغات این شهر، در جیب چینی‌ها سرازیر شود و مشهدی‌ها از کسب این مبلغ بی‌نصیب باشند.»

پژمانفر بیان کرد: «هیچ معنی ندارد که کشوری همچون چین، بخواهد در عرصه سوغات نیز ورود پیدا کرده و با تولید سجاده و جانماز، مشکلات گسترده‌ای را برای تولید کننده داخلی بوجود آورد ... باید دست چینی‌ها را از بازار سوغات مشهد کوتاه کرد.»

دو راهکار برای حل مشکلات سپرده گذاران پدیده
دی ماه سال قبل و همزمان با "رسانه‌ای شدن تخلفات پدیده و اعلام ممنوعیت تبلیغات این شرکت"، پژمانفر اظهار کرد: «حرکت دستگاه قضایی، جلوگیری از یک اتفاق نگران‌کننده در آینده بود؛ هر چند باید گفت خیلی دیر این اقدام صورت گرفت ... باید چنین حرکتی در مورد شرکتی که این‌ چنین با سهام مردم تخلف می‌کند و پول‌های مردم را به این شکل جذب خود می‌کند، زودتر صورت می‌گرفت؛ اما جلوگیری از این اقدام پدیده و شرکت‌هایی از این قبیل، در چنین موقعیتی، باز هم اقدامی پیشگیرانه بوده و امیدواریم به نتایج مثبت منجر شود.»

آبان امسال نیز پژمانفر در گفتگویی اعلام کرد: «هم‌اکنون دو راهکار مهم برای حل مشکلات مجموعه پدیده و سرمایه‌گذاران آن وجود دارد. نخست این که یک مؤسسه مالی و اعتباری قوی این پروژه را در اختیار گرفته و دیون مردم را بپردازد ... همچنین می‌توان امکانی به‌وجود آورد که مردم بتوانند به جای پول نقد، دارایی‌های پدیده را در ازای مطالبات خود تملک کنند.»

اعضای پایداری مظهر اعتدال واقعی هستند

دی 93، پژمانفر درخصوص "اتهام افراطی‌گری و تندرویی به جبهه پایداری" اظهار کرد: «‌این صحبت‌ها آنقدر مطرح شده كه ما سعی می‌كنیم تحت تأثیر این حرف‌های بچه‌گانه قرار نگیریم. دوستانی كه این مطالب را مطرح می‌كنند، یك جا مصداق بیاورند كه ما افراطی عمل كردیم. این‌ها تهمت است؛ حالا این حرف‌ها را همه دنیا هم بگویند؛ ما كه نباید رفتارمان را تحت تأثیر جوسازی‌ها تغییر دهیم و در واقع، این رفتار، اصولگرایی است. اصولگرا مبنا دارد و باید طبق آن مبنا رفتار كند، اگرچه همه دنیا هم در مقابل او بایستد. اگر به مجموعه دوستان در جبهه پایداری نگاه كنید، در طول فعالیت خود، به هیچ وجه رفتار غیر معتدلانه نداشته اند؛ در واقع می‌خواهم بگویم اعضای پایداری مظهر اعتدال واقعی هستند و در مقابل، اگر به گذشته کسانی که این تهمت‌ها را می زنند، نگاه کنیم، می‌بینیم که چقدر مارپیچ رفته‌اند و حرف‌ها و رفتارهای متناقض از خود بروز داده‌اند.»

دفاع از اقدامات شهرداری در حوزه «استقبال از بهار 94»
نوروز 94، پژمانفر درخصوص "اقدامات شهرداری مشهد در زمینه فضاآرایی و زیباسازی شهر" اظهار کرد: «مدیریت شهری مسیر گذشته را در مباحث استقبال از بهار با یک رویکرد ارزشی اصلاح کرد.»

نماینده مشهد در مجلس افزود: «در طرح استقبال از بهار 94 نسبت به سال‌های گذشته از هزینه بسیار کمتری استفاده شده و این در حالی است که ما شاهد تنوع و کیفیت بیشتر در بحث گل‌آرایی و همچنین مباحث فرهنگی مواجه هستیم.»

پژمانفر بیان کرد: «شاید برخی انتظار داشتند مسیر گذشته در مدیریت شهری با افزایش هزینه‌ها و اسراف ادامه یابد؛ مسیری که امروز بسیاری از المان‌ها با هزینه‌های بالا در انبارها فرسوده یا از بین رفته است که خوشبختانه مدیریت جدید این راه و مسیر را ادامه نداد.»

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: «اقدام شهرداری مشهد در نوروز 94 قابل دفاع است ... .»

هاشمی تصور نمی‌کرد روزی پسرش به دادگاه برود یا محاکمه شود
فروردین 94، پژمانفر، درباره "اظهارات هاشمی رفسنجانی مبنی بر آزار امام خمینی توسط دلواپسان"، بیان کرد: «متأسفانه آقای هاشمی از جای دیگر دلگیر هستند و آن را به پای دلواپسان می گذارند؛ این روزها آقای هاشمی از همه دلواپس‌تر است؛ این دلواپسی هم در چهره وی و هم در صحبت‌هایش کاملا آشکار است. دلواپسی آقای هاشمی از محاکمه پسرش مهدی و نتیجه دادگاه است که آن را به شدت نگران و دلواپس کرده؛ آقای هاشمی تصور نمی‌کرد روزی پسرش به دادگاه برود و یا محاکمه شود.»

عضو کمیسیون فرهنگی در ادامه اظهار داشت: «وقتی مهدی‌هاشمی به دادگاه فراخوانده شد و تیری از طرف نظام به سمت خانواده هاشمی برخورد کرد، این مرد انقلابی رفتاری کرد که در شأن آقای هاشمی نبود و یا حرف‌هایی می‌زند که تنها وضعیت را بدتر می‌کند.»

هم‌چنین پژمانفر عنوان کرد: «در خصوص نقل خاطراتی که آقای هاشمی هر از چندگاهی بیان می کند گلایه مند نیستیم؛ زیرا این صحبت ها و نقل خاطرات، اقتضای سن اوست.»

اصلح‌ بیاید کاندیدا نمی‌شوم
اردیبهشت 94، پژمانفر در پاسخ به این سؤال که "آیا برنامه‌ای برای حضور در مجلس دهم دارد یا خیر؟"، اعلام کرد: «ورودم به صحنه انتخابات بر مبنای سنجش شرایط است. چنانچه در میان کاندیداها و کسانی که قصد ورود به انتخابات را دارند، اصلحی ببینم، دیگر نیاز به حضور خود ندیده؛ چرا که صحنه مجلس، صحنه حضور افراد اصلح بوده و باید به دیگران این فرصت را داد.»

اظهار نظرهای سینمایی
پژمانفر به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، در طول سال‌های نمایندگی در خانه ملت، درخصوص فیلم‌های سینمایی مختلف اظهاراتی داشته است که در این فرصت، واکنش او به سه فیلم پرحاشیه سال‌های اخیر را مرور می‌کنیم:

آذر 91 و همزمان با اکران فیلم «من مادر هستم» (اثر فریدون جیرانی)، پژمانفر اعلام کرد: «اگر ایرادهای شرعی وارده به فیلم «من مادر هستم» محرز شود، طرح استیضاح وزیر ارشاد در مجلس به جریان خواهد افتاد.»

نماینده مشهد، در نقد عملکرد وزارت ارشاد در حوزه فرهنگی و بی‌توجهی‌اش به نظرات مجلس گفت: «این تاسف‌بار است که وزارت ارشاد نظرات مجلس را تامین نمی‌کند.»

بهمن 92 و در ایام حضور فیلم «عصبانی نیستم» (به کارگردانی رضا درمیشیان) در جشنواره فیلم فجر، پژمانفر اظهار کرد: «ما قبلا هم به دوستان، درباره فیلم های حامی فتنه در جشنواره تذکر داده بودیم و حتی رییس محترم کمیسیون نیز در نامه‌ای به آقای ایوبی، این مورد را متذکر شده بودند.»

وی افزود: «رییس سازمان سینمایی و مسئولان ارشاد هم قول داده بودند که در این مورد درست عمل کنند؛ چراکه فتنه خط قرمز است و این مساله باید مورد توجه همه باشد ... برای من خیلی جالب است که به دروغ می آیند و نظام را متهم می کنند و آن وقت آقایان در جشنواره ای که به نام انقلاب است، از آن پذیرایی می کنند.»

خرداد امسال هم پژمانفر با ابراز نارضایتی از اکران فیلم «قصه‌ها» (ساخته رخشان بنی‌اعتماد)، بیان کرد: «آنچه مسلم بوده، سینما را همه به عنوان مجموعه‌ای برای پاسخ به نیازهای فرهنگی می‌دانند اما امروز، محتوای سینمای ما از ناحیه فیلم‌نامه‌نویسان و کارگردانان، مسئله‌ای غیر از این است. آنچه ما در محتوای فیلم‌نامه‌های سینمای امروز و از جمله فیلم «قصه‌ها» می‌بینیم، مسائل مردم نبوده بلکه مسائل شخصی آن فیلم‌نامه نویس و یا کارگردان است.»

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: «اکران چنین فیلم‌هایی سبب می‌شود نه تنها مسئله‌ای از مسائل فرهنگی ما حل نشود بلکه بحرانی بر بحران‌های اجتماعی ما بیفزاید.

نماینده مردم مشهد در مجلس، «قصه‌ها» را فیلمی با رویکرد سیاسی توصیف کرد و یادآور شد: «این فیلم رویکرد سیاسی داشته تا رویکرد فرهنگی و این فیلم مناسب سینمای ما نیست.»

جمع‌آوری امضا برای تذکر به رئیس‌جمهور
24 آبان 94 خبرگزاری مهر گزارش داد: حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در حال جمع‌آوری امضا برای تذکر به رئیس‌جمهور در خصوص سخنرانی وی در نمایشگاه مطبوعات است.

پژمان‌فر در گفتگو با مهر در خصوص این تذکر گفت: «نمایندگان نسبت به اظهارات رئیس‌جمهور در توهین به قوه قضاییه و رسانه‌های اصولگرا و پلیس مخفی خواندن آن‌ها، اعتراض دارند؛ به همین دلیل در قالب تذکر کتبی به رئیس‌جمهور، این انتقاد اعلام خواهد شد.»

وی گفت: «تاکنون تعداد زیادی از نمایندگان این تذکر را امضا کردند.»

کاهش فروشگاه های کتاب اطراف حرم رضوی(ع) به یک پنجم
اوایل آذر امسال، پژمانفر در گفت و گو با یکی از خبرگزاری‌ها به کتابگردی خود در کتابفروشی‌های مشهد، اشاره کرد و گفت: «مشکلات حوزه کتاب و کتابخوانی روز به روز در حال گسترده شدن است تا جایی که تقریبا به سمت حذف کتاب از سبد کالای خانوار رفته‌ایم؛ از این رو هفته گذشته، جلسات و بازدیدهای متعددی از کتابفروشی‌ها و کتابخانه‌های شهر مشهد داشتم ... کتابفروشان و کتابداران مشکلات خود را بیان کردند که از جمله آن، وضعیت فروشگاه‌های اطراف حرم مطهر رضوی(ع) بود که زمانی به کتابفروشی‌ها اختصاص داشت و موجب می‌شد مردم ناخوداگاه به سمت کتاب بروند اما در سال‌های اخیر، تعداد این مغازه‌ها به یک پنجم کاهش یافته است و آن نیز به علت عدم وجود حمایت از این صنف بوده است ... .»
 

اخبار مرتبط با این خبر


حمیده : باورش سخته این دوستان همچین نظراتی راجع به جلیلی داشتن و بعد، بعد کنار کشیدن یا به تعبیری رد صلاحیت لنکرانی، اون جور پای کارش اومدن و ازش تعریف کردن. یعنی این صداقته؟
محمدی : اما آقای پژمانفر بدونین مردم مشهد از عملکرد ضعیف شهرداری در خصوص نصب المانهای نوروزی راضی نبودن. زیباسازی مشهد در ایام نوروز در همه کشور معروف شده بود اون وقت حضرتعالی میگین مدیریت شهری جدید مسیر گذشته را اصلاح کرد؟ ایراد مسیر گذشته چه بود؟ اگه قضیه پوله، چه طور اون زمان پول بود که هم برا المانها استفاده بشه هم برای قطار شهری؛ اما الان اگه قطار شهری بخوایم باید قید المان نوروزی رو بزنیم
صولت : خدا به حجت الاسلام پژمانفر خیر بده. سال 91 میخواستم سهام پدیده بخرم اما یک مصاحبه ازش خوندم (درباره پدیده هشدار داده بود) و از خرید سهام منصرف شدم و الان میفهمم نماینده واقعی با یه هشدار ساده و البته پیش بینی کارشناسانه، چه لطفی میتونه به مردمش بکند.
فرهاد : اینا از احمدی نژاد میترسن! ببخشید! شما (پایداریها) تیمتون را از دولت بیرون کشیدین یا خود دکتر کنارتون گذاشت!؟ خوبه هنوز خیلی نگذشته
نوید : برای مشخص شدن تکلیف مردم با آقای نصرالله پژمانفر خواندن نظرات ایشان راجع به دکتر ظریف کافیست. مردم اسفند پای صندوقهای رای میایند ...
ابراهیم : درباره نقل قول از حجت الاسلام پژمانفر درباره دکتر سعید جلیلی (جلیلی سابقه اجرایی ندارد)، به نظر نمیرسد این نقل قول صحیح باشد. رسانه محترم لطفا برای رسیدن به مقصود خودت از تهمت پرهیز کن
sasa : چند درصد از این اظهارات، گرهی از گره های مردم مشهد رو باز کرده؟؟؟؟؟؟؟؟
م : یعنی صحبتهاش علیه آیت الله هاشمی توهین نیست؟ این که گفته «تیری از طرف نظام به سمت خانواده هاشمی برخورد کرد» قابلیت پیگیری از سوی مدعی العموم رو نداره؟ متاسفم ...
نادر : به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی، چرا در حوزه سیاست خارجی اظهار نظر کرده و در جلسه بررسی صلاحیت ظریف، حرف زده؟ مگه متخصص سیاست خارجی در مجلس نیست؟ ... وقتی هرکی جای خودش نباشه همین میشه. پژمانفر عوض اینکه بگه احمدی نژاد تمام شد، بگه کیا آوردنش سر کار
سیما : من مادر هستم و قصه ها عالی بودن و برخی از حقایق جامعه و اتفاقات کف شهر رو نشون میدادند. نباید دچار خودسانسوری بشیم
محسن : ضمن تشکر از زحمات آقای پژمانفر امیدوارم ایشان اجازه ورود افراد جدید را به عرصه انتخابات بدهند و به شغل قبلی شان که ترویج اندیشه شیعی است بپردازند.
وجیهه : مشکلات کشور از وقتی شروع شد که آقای رئیس جمهور سابق تحت تاثیر باند مشایی قرار گرفت و گرنه واقعا چهار سال اول احمدی نژاد متوسط رو به خوب بود. حداقل از قبلیها بهتر بود
علیرضا : اعضای جبهه پایداری از روی ناچاری رفتن سراغ جلیلی. گزینه مطلوب اونا لنکرانی وزیر بهداشت دولت نهم بود و بنابراین این که آقای پژمانفر گفته جلیلی سابقه ندارد، عجیب نیست. اگر متن را بخوانید متوجه می شوید این حرف را وقتی گفته که از سابقه لنکرانی تعریف کرده و به نوعی خواسته، سابقه جلیلی رو زیر سوال ببره
احمد : شما سایت مثلا اصولگرا بجای گام برداشتن در مسیر وحدت اصولگراها، در مسیر تخریب جبهه پایداری حرکت میکنید
کامی : لطفا اصلح را تعریف کنید تا بدانیم در صورت حضور چه کسانی، تکلیف از شما برداشته می شود و به قول خودت فرصت رو به دیگران میدی؟
ش : وضعیت پدیده از صرف مصاحبه کردن و راهکار نشون دادن گذشته و نماینده های مردم در مجلس باید اقدام عملی بکنن البته امیدوارم ...
یکی از مردم : مردم مردم مردم تو رو بخدا بخاطر مردم حرف بزنین و عمل کنید و نطق کنید و استیضاح کنید نه بخاطر جریان سیاسیتون
علی : جمع آوری امضا برای تذکر به رئیس جمهور اونم به دلیل سخنرانیش در نمایشگاه مطبوعات؟ یعنی واقعا معضل و مشکل ایرانیها اون سخنرانی است یا تورم و بیکاری و فساد؟ اولویتها رو گم کردیم. اشتباه نشه. نمیگم به رئیس جمهور تذکر ندن. اتفاقا من خودم اصلا از دولت فعلی راضی نیستم چون به وعده های انتخاباتی عمل نکرده اما دلیل تذکر جناب پژمانفر خنده داره به نظر من
MAHDI : اگر ظریف بین احمدی‌نژاد و امیراحمدی ارتباط ایجاد کرده چرا احمدی نژاد رو بازخواست نکردی و حالا گیر دادی به ظریف ...
فاطمه : به این میگن نماینده. خدا خیرتون بده. برین جلو جناب پژمانفر، ما پشتتون هستیم . خدا همراهتون
omid : کاش مقداری با خواست ... مردم همراه بودید! ظریف قهرمان ملی است. متاسفم واسه شما ...! واسه همیشه از سایت شما میرم
حسن : وجدانا بهتر نیست شما بجای اینکه قهرمان ملی، دکتر ظریف را ببرید زیر سوال، برگردید سرشغل قبلیتان؟ ...
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :