۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر  - 2017 11 Saturday
آرشیو خبر کد مطلب: 14892     

اختصاص یک روز هفته به آموزش بازی های محلی در مدارس مشهد

در جلسه شورای معاونان و مشاوران آموزش و پرورش و ورزش و جوانان خراسان رضوی گزارشی از فعالیت های هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی ارائه شد و مقرر گردید روز های پنجشنبه از ساعت 9 تا 11 صبح در تمام مدارس ابتدایی دخترانه و پسرانه مشهد، بازی های بومی و محلی آموزش داده شود.
۱۳۹۴ شنبه ۱۴ آذر ساعت 22:21

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی خراسان رضوی گفت: در پی تفاهم انجام شده با آموزش و پرورش این استان یک روز در هفته به آموزش بازی های محلی و بومی در مدارس مشهد اختصاص یافت.

محمد رضا خوش باطن افزود: در جلسه شورای معاونان و مشاوران آموزش و پرورش و ورزش و جوانان خراسان رضوی گزارشی از فعالیت های هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی ارائه شد و مقرر گردید روز های پنجشنبه از ساعت 9 تا 11 صبح در تمام مدارس ابتدایی دخترانه و پسرانه مشهد بازی های بومی و محلی آموزش داده شود.

وی اظهار کرد: این کار که برای نخستین بار در کشور انجام می شود می تواند زمینه ای مناسب برای ترویج بازی های بومی و محلی ایجاد کند.

خوش باطن با بیان اینکه تمام دستگاه های اجرایی باید برای توسعه و گسترش بازی های بومی و محلی تلاش کنند گفت: با توجه به پیام رهبر معظم انقلاب به جامعه ورزشی کشور مبنی بر اهمیت بازی های بومی و محلی و لزوم توجه به رشد و گسترش آن سعی می کنیم بازی های بومی و محلی را که ریشه در فرهنگ و تاریخ ما دارند در سراسر استان گسترش دهیم.

وی افزود: شناسایی، احیا و گسترش رشته های مختلف بازی های بومی و محلی از برنامه های مهم اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی است که در جذب جوانان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی اظهار کرد: با یک برنامه ریزی منسجم، همدلی و تلاش مضاعف می توان در راستای اشاعه ورزش در سطح روستاهای زیرپوشش نیز گام های اساسی برداشت.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی خراسان رضوی گفت: بازی های بومی و محلی و ورزش در مناطق روستایی بخشی از فرهنگ ما است و همه باید برای حفظ این بازی ها و گسترش آن به عنوان ورزش و تفریح سالم در بین اقشار مختلف جامعه تلاش کنیم.

هم اکنون 140 هزار ورزشکار در قالب 48 هیات ورزشی در خراسان رضوی سازماندهی شده اند و بیش از 300 هزار ورزشکار، مربی و داور نیز در رشته های مختلف ورزشی به صورت سازمان نیافته یا در قالب ورزشهای همگانی در این استان شش میلیون نفری فعالیت دارند.

 

 

منبع: ایرنا

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :