۱۳۹۶ جمعه ۲۴ آذر  - 2017 12 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 15089     

چند بیمار مبتلا به اچ.آی.وی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد شناسایی شده‌اند؟

دکتر علی حسین پور گفت: تاکنون 666 بیمار مبتلا به اچ.آی.وی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد شناسایی شده که برخی فوت و برخی به استانهای دیگر مهاجرت کرده اند.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۳ آذر ساعت 22:33

کارشناس مسوول پیشگیری از ایدز دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اینک 200 فرد مبتلا به ویروس اچ.آی.وی، عامل بیماری ایدز در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی خدمات دارویی و درمانی رایگان دریافت می کنند.

دکتر علی حسین پور روز دوشنبه همزمان با هفته اطلاع رسانی ایدز افزود: 90 درصد این بیماران در شهر مشهد سکونت دارند و بقیه مربوط به دیگر شهرستانهای خراسان رضوی هستند.

وی گفت: تاکنون 666 بیمار مبتلا به اچ.آی.وی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد شناسایی شده که برخی فوت و برخی به استانهای دیگر مهاجرت کرده اند.

کارشناس مسوول پیشگیری از ایدز دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین تعداد مبتلایان به ویروس اچ.آی.وی در خراسان رضوی را که شناسایی نشده اند حدود 60 نفر عنوان و بیان کرد: این افراد به دلیل ترس از انگ بیماری و همچنین اعتیاد، به مراکز درمانی مراجعه نمی کنند.

وی حمایتهای مالی به صورت غیرمستقیم، مشاوره روانشناسی و مددکاری، تجویز متادون برای مبتلایان دچار اعتیاد، شرکت در کلاسهای آموزشی و فرهنگی با مشارکت بهزیستی و کمیته امداد و همچنین خیریه ها و انجمنها را از دیگر خدماتی برشمرد که به مبتلایان به ویروس اچ.آی.وی ارائه می شود.

دکتر حسین پور علت ابتلا به ویروس عامل بیماری ایدز را در 60 درصد مبتلایان در خراسان رضوی تزریق ذکر و بیان کرد: 35 درصد از طریق جنسی و بقیه نیز ناشی از انتقال مادر به کودک است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های هفته اطلاع رسانی از ایدز در مناطق زیر پوشش گفت: از امروز 23 آذر ماه برنامه های نمادین و آموزشی مختلف در مشهد و دیگر شهرستانهای خراسان رضوی با هدف اطلاع رسانی و پیشگیری از ایدز اجرا می شود.

وی برپایی جلسه آموزشی برای آرایشگرها، برپایی جلسات بازآموزی پیرامون ایدز برای پزشکان عمومی، متخصص و دندانپزشک، مسابقه مقاله نویسی برای دانش آموزان و دبیران آموزش و پرورش با عنوان 'اگر یک بیمار ایدز بودم، چه می کردم ' را از جمله برنامه های این هفته ذکر کرد.

کارشناس مسوول پیشگیری از ایدز دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برپایی چادرهای اطلاع رسانی ایدز در برخی از بیمارستانها و دانشکده ها، اجرای تئاتر و اقدامات نمادین در پادگان نیروی زمینی از دیگر برنامه ها در طول هفته اطلاع رسانی از ایدز هستند.

23 تا 28 آذر ماه هفته اطلاع رسانی ایدز با شعار 'درمان اچ.آی.وی کلید پیشگیری است، بیماران را برای درمان حمایت کنیم' نامگذاری شده است.

 

منبع: ایرنا

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :