۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 15110     
در جلسه امروز شورای شهر مشهد چه گذشت؟

توضیح سید وحید موسویان درخصوص هزینه‌های ستاد اربعین شهرداری

موسویان عنوان کرد: در حوزه مالی مصوبه شورا اختصاص 40 میلیارد ریال برای هزینه‌های ستاد اربعین بود که 24 میلیارد ریال تخصیص یافت و از این مبلغ تنها 17 میلیارد ریال هزینه شده است.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۴ آذر ساعت 15:50

مشهد نیوز: سیدوحید موسویان در نود و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با اعلام این خبر اظهار داشت: فاصله بررسی، برنامه‌ریزی و اجرای مراسم اربعین حسینی تنها یک‌ماه بوده است که یک بسته برنامه‌ای در چهار حوزه اسکان، حمل و نقل، نظافت و استفاده از ظرفیت‌های مردمی تهیه شد.

به گزارش مشهد نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری، وی افزود: این برنامه در قالب سطح ملی انجام شد و دستگاه‌هایی مانند رسانه‌ها، کنسولگری، ستاد بازسازی، ستاد استانی و ملی اربعین، حج و زیارت برای این مهم با ستاد اربعین شهرداری همکاری کردند.

رییس ستاد اربعین شهرداری مشهد عنوان کرد: در عراق نیز علاوه بر اینکه استانداری نجف و کربلا، کنسول ایران در نجف و عتبه امام علی(ع) با ما همکاری داشتند نیروهای مردمی شامل 150 تن نیز به صورت رایگان برای ارائه خدمات به کمک ما شتافتند.

موسویان یادآور شد: در نجف اشرف روزانه بالغ بر 10 هزار نفر اسکان داده می‌شد و اتوبوسرانان نیز به صورت سه شیفته ارائه خدمات می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه به صورت همزمان در چهار استان عراق فعالیت می‌کردیم، ادامه داد: جذب خیرین در سال جاری خیلی عالی بود و مبالغ زیادی توسط آنان در امور مشارکت شد. امکاناتی هم در عراق به امانت گذاشته شد تا در برنامه‌های بعدی شاهد کاهش 50 درصدی هزینه‌ها باشیم.

رییس ستاد اربعین شهرداری مشهد گفت: در حوزه خدمات شهری ناوگان 500 نفره به صورت داوطلبانه و بدون دریافت حق ماموریت به عراق اعزام شدند که در این مدت بیش از 1700 تن زباله جمع‌آوری و دفن شد.

موسویان با اشاره به اطعام و اسکان بیش از 200 هزار نفر، اظهار داشت: حدود 184 تن داربست به عراق منتقل کردیم که 68 تن باقی ماند و بقیه به مشهد برگشت داده شد.

وی عنوان کرد: در حوزه مالی نیز مصوبه شورا اختصاص 40 میلیارد ریال برای هزینه‌های ستاد اربعین بود که 24 میلیارد ریال تخصیص یافت و از این مبلغ تنها 17 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی گفت: در حوزه حمل و نقل و خدمات شهری نیز تنها 7 درصد از ظرفیت موجود شهرداری به عراق اختصاص داده شد که این خلاء نیز با اضافه کردن شیفت در شهر جبران شد.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :