۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ آذر  - 2017 12 Wednesday
آرشیو خبر کد مطلب: 15386     
دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خبر داد:

رشد ۵۰ درصدی تعداد بیکاران در استان

۱۳۹۴ يکشنبه ۶ دي ساعت 15:53

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تعطیلی کارخانجات و واحدهای تولیدی در خراسان رضوی سبب رشد ۵۰ درصدی تعداد بیکاران در استان شده است.

فیروز ابراهیمی اظهار داشت: هم اکنون هیچ آمار دقیقی از تعداد واحدهای تعطیل شده در خراسان رضوی وجود ندارد و این موضوع سبب می‌شود که نتوان برای آنها برنامه ریزی کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون وضعیت بسیار نابه‌سامانی برای واحدهای تولیدی در خراسان رضوی وجود دارد، خاطرنشان کرد: بسیاری از واحدهای باسابقه در بخش تولید در خراسان رضوی یا تعطیل شده‌اند و یا با حداقل ظرفیت خود فعالیت دارند.

دبیرخانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با انتقاد از نبود آمار دقیق در مورد تعداد واحدهای غیرفعال در خراسان رضوی، اضافه کرد: این موضوع سبب می‌شود که امکان برنامه ریزی دقیق برای آنها وجود نداشته و مشکلات بسیاری از جمله افزایش تعداد بیکاران به وجود بیاید.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: در واقع نهاد بی‌طرفی که مسئول ارائه آمار دقیق باشد در این حوزه وجود ندارد و چالش‌هایی را به وجود آورده است.

 وی با تأکید بر اینکه برای پیشگیری از تعطیل شدن واحدهای صنعتی خرد باید از آنها حمایت شود، تصریح کرد: تا کنون هیچ یارانه‌ای نه در بخش تولید و نه برای صادرات محصولات در اختیار واحدهای صنعتی قرار نگرفته است.

 

منبع: تسنیم

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :