۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 15390     

گفتگو با پدر و مادر چهار قلوهای مشهدی

از در که وارد می شویم، چهارقلوها به ردیف در کنار هم خوابیده اند. برای دیدن چشمان زیبایشان مجبوریم گفت وگو را طولانی تر کنیم و آرام و آهسته با پدر و مادرشان صحبت کنیم.
۱۳۹۴ دوشنبه ۷ دي ساعت 11:35

خواب رویایی محیا تازه شروع شده، فاطمه چشم باز کرده و یک ریز من و عکاس روزنامه را نگاه می کند. زهرا هر از گاهی ما را به خنده ای دلنشین میهمان می کند. یسنا هم با نگاه های مداومش به در و دیوار و سقف، انگار در این دنیای غریب دنبال گمشده ای می گردد.

دلم برای لحظه ای درآغوش کشیدنشان بی تاب است. دردانه های بابا نه از مخارج سنگین شیرخشک و پوشک خبر دارند و نه از معادلات پیچیده و چند مجهولی کرایه خانه و کار نیمه وقت بابا و هزینه های سنگین زندگی سر در می آورند. آن ها آمده اند به عشق مهربانی مادر و نگاه های پرعطوفت اما نگران بابا ...

از در که وارد می شویم، چهارقلوها به ردیف در کنار هم خوابیده اند. برای دیدن چشمان زیبایشان مجبوریم گفت وگو را طولانی تر کنیم و آرام و آهسته با پدر و مادرشان صحبت کنیم.

روح ا... بابای نوزادان می گوید: خوشحالم از اینکه خداوند چنین هدیه های زیبایی به من داده است.

او لحظه ای مکث می کند و نگاه مهربانش برای چند لحظه به سمت یسنا می چرخد.

انگشتان کوچک و ظریف زهرا را لمس می کند و به آرامی چارقد فاطمه و محیا را می بوسد و می گوید: مهم ترین خوشبختی ام این است که هر 4 دخترم سالم هستند. از این بابت روزی هزار بار خدا را شکر می کنم.

از او شرایط زندگی اش را سوال می کنم که می گوید: به کرم و مهر خداوند ایمان دارم و مطمئنم برکت حضور دخترانم در زندگی من و همسرم بی شمار خواهد بود.

از او درباره شغل اش سوال می کنم که می گوید: شاگرد یک مغازه لباس فروشی هستم و حقوق بخور و نمیری می گیرم.

او مستاجر است و شرایط اقتصادی چندان مناسبی ندارد، اما انگار غرورش اجازه نمی دهد بیشتر از این ها از مشکلاتش بگوید.

دوباره می خندد و می گوید: شاید باور نکنید، هنوز صاحب خانه خبر ندارد ما صاحب چهار قلو شده ایم. نمی دانم اگر بداند باز هم به ماندن ما راضی می شود یا نه؟

به شیرخشک و پوشک بچه ها نگاه می کنم که رو به پایان است و پدر باید دوباره برای خرید فکری بکند.

پدر که متوجه نگاهم شده است می گوید: امیدوارم برای این هزینه ها درمانده نشوم.

روح ا... که ماهیانه حدود 700 هزار تومان درآمد دارد باید از این پس هزینه زیاد پوشک و شیر خشک و ... را نیز تامین کند.

همسر روح ا... نیز می گوید: تا کنون مادربزرگ بچه ها و اطرافیان بوده‌اند که در این راه، دست یاری به سویشان دراز کرده‌ و به فراخور حال خود، بخشی از مخارج را متقبل شده اند.

این خانواده امیدوارند، صدای شان به گوش مسئولان برسد و با همت مسئولان شاید بخشی از مشکلات آن ها برطرف شود.

« عالیه سادات » مادر این نوزادان چهار قلو نیز می گوید: در 4 هفتگی متوجه شدم که 4 قلو دارم از اینکه بعد از 2 سال از زندگی مشترک صاحب 4 فرزند شده‌ام، بسیار خوشحالم، امیدوارم بتوانم فرزندان خوبی تحویل جامعه بدهم و همین که فاطمه، محیا، یسنا و زهرا سالم هستند خوشحالم و هیچ آرزویی به جز سلامتی اینها ندارم.

این مادر جوان درباره وضعیت معیشتی خانواده اش می گوید: همسرم کارگر است و مستاجر هستیم و برای تامین هزینه‌ها با مشکل مواجهیم البته خدارا شکر مادر همسر و مادر خودم شبانه روزی برای نگهداری نوزادان به ما کمک می کنند.

 

منبع: خراسان

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :