۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 15400     
نماینده مردم تهران در مجلس:

چند هزار میلیارد تومان پول مردم و اقشار متوسط جامعه در تصرف پدیده است

طلا با اشاره به اینکه در حال حاضر چند هزار میلیارد تومان پول مردم و اقشار متوسط جامعه در تصرف پدیده شاندیز است، گفت: این روال به هیچ‌وجه قابل قبول نیست که یک مؤسسه بزرگ که مدت‌ها در صداوسیما تبلیغات گسترده داشته است، حالا در بیهوشی برخی مسئولان، پاسخگوی سرمایه‌ای که از جیب مردم بیرون کشیده، نباشد.
۱۳۹۴ دوشنبه ۷ دي ساعت 13:26

حسین طلا رئیس کمیته موارد خاص کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلفات مالی مؤسساتی که بر مبنای سهام و سرمایه‌گذاری مردم در بخش خصوصی یا دولتی راه‌اندازی می‌شوند، گفت: آنچه باعث تأسف است، تلاشی است که خودمان در داخل کشور برای از رونق انداختن جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی صورت می‌دهیم؛ برخی با رفتارها و تخلفاتی که به بی اعتمادی مردم دامن می‌زند "بی اعتمادی مزمن" نسبت به سرمایه‌گذاری در ایران را نهادینه می‌کنند.

وی افزود: با وجود ضعف نظارتی، مؤسسات مالی با ریسک کردن روی زندگی طبقه متوسط و فرودست که با فروش خانه و زندگی سهام کوچکی در یک مؤسسه مالی و اعتباری و یا پروژه سرمایه‌گذاری خریداری کرده‌اند، پول مردم را بین خود تقسیم و سراغ پروژه بعدی می‌روند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه مردم با مشاهده تبلیغات گسترده رسانه‌ای و ترفندهای ژورنالیستی مؤسسات مالی، نسبت به سرمایه‌گذاری در طرحی ترغیب می‌شوند، اظهار داشت: مردم بازیچه دست برخی افراد نیستند که چشم را بسته و نان شب مردم را لگد و به راحتی از کنار نابودی سرمایه مردم عبور می‌کنند، لذا مجموعه بخش اقتصاد، باید ساختاری را برای خودش بازتعریف کند تا سرمایه‌گذاری‌های چند صد میلیاردی در چارچوب مشخص و با نظارت کافی اقدام به فعالیت کنند.

طلا با اشاره به اینکه در حال حاضر چند هزار میلیارد تومان پول مردم و اقشار متوسط جامعه در تصرف پدیده شاندیز است، گفت: این روال به هیچ‌وجه قابل قبول نیست که یک مؤسسه بزرگ که مدت‌ها در صداوسیما تبلیغات گسترده داشته است، حالا در بیهوشی برخی مسئولان، پاسخگوی سرمایه‌ای که از جیب مردم بیرون کشیده، نباشد.

وی افزود: با کمال تأسف، برخی افراد ذی‌نفوذ با لابی‌گری گسترده و بهره‌گیری از خلأ قانونی، قراردادهای صوری و یا با ایده‌های خام و غیرکارشناسی که در نهایت پاسخگوی سرمایه مردم نیست، پول قشر فقیر و بیچاره را جذب کرده و زندگی و آینده چند صد هزار نفر را هم تباه می‌کنند.

رئیس کمیته موارد خاص کمیسیون اجتماعی در همین زمینه، تصریح کرد: آیا این به معنی امنیت اقتصادی است؟ برخی از مسئولان بخش‌های اقتصادی در دوره‌های مختلف، با وجود احراز تخلف یا سهل‌انگاری یک مجموعه بزرگ اقتصادی، باز هم در برخورد با تخلف و جلوگیری از نابودی سرمایه مردم تعلل کردند.

طلا با طرح این سؤال که "چرا برخی از برنامه‌ریزان بخش‌های اقتصادی متوجه رفتارشان نیستند؟" تأکید کرد: خُلف وعده نسبت به مردم، اعتماد عمومی به دولت را از بین می‌برد، به طوری که در وام 25 میلیونی که برای بخش خودروسازی تأمین اعتبار شد، تعهد پروژه 6 ماهه بود، اما 6 روزه پایان یافت و میزان و مدت بازپرداخت اقساط نیز از 7 سال به 4 سال تغییر کرد.

وی با انتقاد از اینکه برخی مؤسسات مالی روی زندگی و سرمایه مردم قمار و پول آنها را بین خودشان تقسیم می‌کنند، گفت: امنیت سرمایه‌گذاری با راهزنی مؤسساتی مثل پدیده شاندیز آسیب دیده است.

نماینده مردم تهران با تأکید بر اینکه ساختار اقتصاد نباید اجازه دهد مؤسسات غیرمعتبر روی زندگی مردم قمار کنند، خاطرنشان کرد: نباید پروژه‌های کلان به جای تقویت جایگاه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف کشور، به مظهر بی اعتمادی نسبت به سرمایه‌گذاری تبدیل شود.

 

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط با این خبر
12
ردیفتیترتاریخ
1 وزیر کشور پاسخ‌گو باشد که چرا موضوع پدیده شاندیز ۱۴ ماه حل نشده است ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۵ آبان
2 وزیر کشور: سهامداران پدیده شاندیز نگران دارایی خود نباشند ۱۳۹۵ شنبه ۵ تير
3 تذکر ۳ عضو هیات رئیسه مجلس به وزیر کشور درباره پدیده شاندیز ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۸ دي
4 تجمع سهامداران معترض پدیده در مقابل وزارت کشور/ بالاخره اعتراض مردم چه زمانی نتیجه خواهد داد؟ ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۴ دي
5 حسین‌زاده بحرینی؛ از انتقاد به نظام بانکداری تا اطمینان به تعهدات مدیرعامل ˝پدیده˝ ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۴ دي
6 چند هزار میلیارد تومان پول مردم و اقشار متوسط جامعه در تصرف پدیده است ۱۳۹۴ دوشنبه ۷ دي
7 طلبکاران پدیده این بار مقابل قوه قضائیه تجمع کردند/ درخواست زندانی کردن مدیر عامل ۱۳۹۴ يکشنبه ۶ دي
8 بنی هاشمی: موظف شدیم مصاحبه‌ای با رسانه‌ها انجام ندهیم! ۱۳۹۴ سه شنبه ۱ دي
9 رسیدگی به وضعیت سهامداران ˝پدیده˝ در دستور کار قوه قضائیه قرار گرفته است ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۴ آذر
10 تبلیغات صدا و سیما درخصوص "پدیده"، معاونت در جرم محسوب می‌شود ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۴ آذر
11 مسئولان موضوعات را صادقانه با مردم در میان بگذارند ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۴ آذر
12 اقدام سهامداران معترض ˝پدیده˝ در تسخیر رستورانی در پایتخت، سه روزه شد! ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۴ آذر
13 تدبیری اندیشیده شود تا سهامداران پدیده از سرگردانی رهایی پیدا کنند ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۵ آذر
14 مصوبات «ستاد تدبیر مستقر در استانداری خراسان رضوی» از سوی مدیران "پدیده" اجرا می شود؟ ۱۳۹۴ يکشنبه ۸ آذر
15 نگران ضرر و زیان مردم هستیم ۱۳۹۴ چهارشنبه ۴ آذر
16 تجمع سهامداران پدیده، این بار مقابل کاخ دادگستری تهران + تصاویر ۱۳۹۴ چهارشنبه ۴ آذر
17 دادستان مشهد: برخی از مدیران اصلی این شرکت ممنوع الخروج شدند ۱۳۹۴ يکشنبه ۱ آذر
18 مجموع بدهی های پدیده چه قدر است؟ ۱۳۹۴ شنبه ۳۰ آبان
19 مهلت مدیران پدیده، به زودی به پایان می‌رسد ۱۳۹۴ جمعه ۲۹ آبان
20 تجمع مال باختگان پدیده در مشهد + تصاویر + اظهارات امیدوارکننده وزیر کشور ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۷ آبان
12


سهامدار نگون بخت پدیده : اخیرا ... عده ای ... وارد دفاتر پدیده شدند که این امر هفته گذشته در تهران در رستوران اریکه و دو روز قبل در دفتر خیام رخ داده. مسوولین محترم توجه داشته باشند که این مسائل و به اصطلاح تسخیر دفاتر، هیچ ارتباطی به سهامداران و مالباختگان ندارد و شرکت پدیده ... خواهشمند است فریب این رفتارهای زشت و عوامفریبانه ... را نخورید .... مسوولین لطفا برخورد قاطع شود
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :