۱۳۹۶ جمعه ۳ آذر  - 2017 11 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 15465     

حجت الاسلام خادم الخمسه از از نجات دختر جوان و حمله اراذل و اوباش می گوید

حجت الاسلام «حسین خادم الخمسه» درباره این ماجرا می گوید: در خیابان بهارستان و در محل عابر پیاده، خانم جوانی را مشاهده کردم که 2 سرنشین موتورسوار برای این خانم ایجاد مزاحمت می کردند و با حرف های رکیک این خانم را خطاب قرار می دادند. این شهروند برای نجات از دست مزاحمان شروع به سر و صدا کرد و کمک می خواست. بلافاصله با شنیدن فریادهای خانم، دیدم که دو نفر از اراذل و اوباش سوار بر موتور برای ربایش دختر جوان اقدام می کنند . این افراد قصد داشتند به زور دختر جوان را سوار بر  موتور کنند و با خود ببرند.
۱۳۹۴ دوشنبه ۱۴ دي ساعت 11:18

«با مشاهده  صحنه مزاحمت افرادی برای یک خانم جوان ، به قصد نجات دادن وی به سمت اراذل و اوباش رفتم ، اما با مقاومت این مهاجمان رو به رو شدم و یکی از آنها با چاقویی که در دست داشت ، از پشت سر چندین ضربه به کتف و دستم وارد کرد، هرچند برخی افراد بعد از مجروحیتم مرا سرزنش کردند اما این کار را وظیفه خود می دانم و آن را برای رضای خدا انجام دادم».

حجت الاسلام «حسین خادم الخمسه» آمر به معروف و ناهی از منکر که برای نجات یک دختر با اراذل و اوباش درگیر و مجروح شده است ، درباره این ماجرا می گوید: در خیابان بهارستان و در محل عابر پیاده، خانم جوانی را مشاهده کردم که 2 سرنشین موتورسوار برای این خانم ایجاد مزاحمت می کردند و با حرف های رکیک این خانم را خطاب قرار می دادند.

خادم الخمسه ادامه می دهد: این شهروند برای نجات از دست مزاحمان شروع به سر و صدا کرد و کمک می خواست، بلافاصله با شنیدن فریادهای خانم دیدم که دو نفر از اراذل و اوباش سوار بر موتور برای ربایش دختر جوان اقدام می کنند . این افراد قصد داشتند به زور دختر جوان را سوار بر  موتور کنند و با خود ببرند اما این دختر با فریاد های خود درخواست کمک می کرد.

وی تصریح می کند: با مشاهده این صحنه برای نجات دادن دختر به سمت آن ها رفتم  و اول با نصیحت گفتم که مزاحم نشوند ولی یکی از موتور سوار ها با فحش های رکیک گفت به شما ربطی ندارد . در همان لحظه خانم جوان توانست فرار کند. با فرار دختر جوان، یکی از موتور سواران  پیاده شد و از پشت سر چندین ضربه  چاقو  به من  وارد کرد که کتف و گردن و دستم دچار آسیب شد .

وی می افزاید: اگر چه بعد از این اتفاق عده ای از افراد که در خیابان بودند به طرفم  آمدند و مرا سرزنش کردند اما من این امر به معروف و نهی از منکر را حسب وظیفه شرعی و انسانی که دارم برای رضای خدا انجام داده ام و خوشحالم که این خانم جوان توانست از دست این مزاحمان خیابانی فرار کند و آسیبی به او نرسید .

خادم الخمسه درباره وضعیت جسمی اش می گوید: دستم 7 بخیه خورده ولی کتفم خیلی درد می کند ، البته خدا را شکر وضع جسمی ام خوب است.

«علی اصغرلطفی »، رئیس کمیسیون نظارت و امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد، درباره این موضوع می گوید: خدا را شکر بعد از 36 سال قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس تصویب شد  و آیین نامه اجرایی این قانون در حال نهایی  شدن است  و از 30 بند این آیین نامه 22 بند آن تصویب شده است.

لطفی بر ضرورت همگانی شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید می کند و می گوید: باید شرایطی در جامعه فراهم شود تا افراد نسبت به یکدیگر و جامعه احساس مسئولیت کنند و اگر شخصی دچار رفتار اشتباهی شده و هنجارشکنی کند دیگران او را امر به معروف و نهی از منکر کنند.

شایان ذکر است در شبکه های اجتماعی تصویری پخش شده است که تصویر حجت الاسلام خادم الخمسه نیست و مربوط به دیگر آمران به معروف و ناهیان از منکر است که قبلا توسط اراذل و اوباش مورد ضرب و جرح قرار گرفته اند.

 

منبع: خراسان

اخبار مرتبط با این خبر


علی : خدا خیرشان بده
نگین : کسانی که اومدن و این بزرگوار رو سرزنش کردن، ایا اگر ایشان برای نجات ناموس خودتون هم این کار رو می کردن باز هم سرزنشش می کردین؟
مریم : اگر تعداد این جوانمردها در جامعه زیاد بود خیلی از مشکلات برای ما دختران به وجود نمی امد،
حکمتانی : سلام و علیکم. اولین چیزی که بعد از مطالعه کردن مطلب به ذهنم خطور کرد فقط یک جمله بود ( خدا بسیار به این بزرگوار اجر بدهد) طرز فکر هر انسانی با دیگری متفاوت است ، اما ما مردان ایرانی به یک چیز بسیار معروف هستیم به غیرت بر روی نوامیسان ، من علت آنکه عده ای ایشان را سرزنش کردن را نمی دانم یا اصلا برایم قابل درک نیست و نخواهد بود، اما این برایم کاملا واضع است که اگر من یا جوانان مثل من که یاد گرفتیم باید در برابر ناموس خود حساس باشیم و غیرت خرج کنیم همین کار را می کردیم.
عسل : خدا خیرتون بده
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :