۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 15468     

ابراز محبت و نوع دوستی همشهریان نسبت به چهارقلوهای مشهدی

یکی از اهالی سخاوتمند شهر خانمی میانسال است که می گوید: همیشه در آرزوی داشتن دختر بودم ، زمانی که گزارش چهار قلوها را خواندم، احساس کردم می توانم با کمک به والدین این کودک، نقشی هر چند کوچک برای این خانواده داشته باشم.
۱۳۹۴ دوشنبه ۱۴ دي ساعت 12:14

مشهد نیوز: هفته قبل، گزارشی درخصوص تولد چهارقلوهای مشهدی منتشر کردیم و از قول روح الله، پدر نوزادان نوشتیم: خوشحالم از اینکه خداوند چنین هدیه های زیبایی به من داده است ... مهم ترین خوشبختی ام این است که هر 4 دخترم سالم هستند. از این بابت روزی هزار بار خدا را شکر می کنم.

به گزارش مشهد نیوز، در مطلب مورد اشاره، پدر نوزادان درخصوص شرایط زندگی اش عنوان کرد: به کرم و مهر خداوند ایمان دارم و مطمئنم برکت حضور دخترانم در زندگی من و همسرم بی شمار خواهد بود.

همچنین درباره شغل اش گفت: شاگرد یک مغازه لباس فروشی هستم و حقوق بخور و نمیری می گیرم ... .

او این را هم اضافه کرد: شاید باور نکنید، هنوز صاحب خانه خبر ندارد ما صاحب چهار قلو شده ایم. نمی دانم اگر بداند باز هم به ماندن ما راضی می شود یا نه؟

مادر نوزادان نیز بیان کرد: تا کنون مادربزرگ بچه ها و اطرافیان بوده‌اند که در این راه، دست یاری به سویشان دراز کرده‌ و به فراخور حال خود، بخشی از مخارج را متقبل شده اند.

در همین رابطه خراسان نوشت: با چاپ خبر چهار قلوهای مشهدی تعدادی از شهروندان سخاوتمند برای ابراز محبت و نوعدوستی با روزنامه تماس گرفتند.

آنها از فاطمه می پرسند، از محیا، یسنا و زهرا. همان چهارقلوهای  مشهدی که حدود 3 هفته قبل با تولدشان سکوت یک خانه را شکستند و زندگی پدر و مادر خود را  طراوتی تازه بخشیدند.

شهروندانی که می خواهند قدمی برای کمک به والدین چهار قلوها بردارند تا بار سنگین مشکلات اقتصادی، این خانواده 6 نفره را از پا نیندازد.

یکی می گوید: «من تا یک میلیون تومان می توانم کمک کنم».

دیگری می گوید: «انگار یسنا دختر خودمه، خرج خوراک و پوشاکش با من».

یکی از اهالی سخاوتمند شهر خانمی میانسال است که می گوید: همیشه در آرزوی داشتن دختر بودم ، زمانی که  گزارش چهار قلوها را خواندم،  احساس کردم می توانم با کمک به والدین این کودک، نقشی هر چند کوچک برای این خانواده داشته باشم.

او می افزاید: در حد توانم  کمی از هزینه های پوشک و شیرخشک بچه ها را تامین می کنم.

یک فرهنگی نیز بعد از این که گزارش را خوانده، به همراه همسرش تصمیم گرفته است در تامین هزینه های زندگی به این خانواده شش نفره کمک کند.

همچنین یکی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد می گوید: پس از انتشار این گزارش، تعداد زیادی از شهروندان با من تماس گرفتند و از من می خواستند در زمینه  نحوه کمک کردن به این خانواده آنها را راهنمایی کنم.

وی می افزاید: هزینه بزرگ کردن کودک با توجه به مشکلات اقتصادی این روزها زیاد شده است و اگر این پدر مهربان قبول کند یک میلیون تومان به این کودکان هدیه می کنم.

یکی از کارکنان مخابرات استان نیز در تماس تلفنی برای کمک به این خانواده اعلام آمادگی می کند.

پدر چهارقلوها می گوید: شهروندی تماس گرفت و یک ربع سکه بهار آزادی به آن ها  هدیه داد، هم چنین خانمی نیز یک میلیون تومان به حسابم واریز کرد.

شهروند دیگری نیز 150 هزار تومان به حسابم واریز کرده و قول داده است که ماهیانه 150 هزار تومان برای کمک هزینه به حسابم پرداخت کند.

شهروند دیگری نیز شرایط دریافت وام را برایم فراهم کرده است و خانمی نیز در تماس تلفنی اعلام کرده که بخشی از هزینه های پوشک و شیر خشک چهارقلوها را تامین خواهد کرد.

پدرچهارقلو ها تصریح می کند: مسئولان برای کمک و حمایت تاکنون هیچ اقدامی انجام نداده اند و تنها از بهزیستی تماس تلفنی داشته اند.

اگر چه تا چند روز قبل پدر چهار قلوها نگران این بود که نتواند هزینه های نگهداری چهارقلوها را تامین کند اما اکنون پدر و مادر چهار قلوها با مهربانی های مردمان این شهر روبه رو شده اند که چهار قلوها را همچون کودکان خود دوست می دارند.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :