۱۳۹۶ شنبه ۲۵ آذر  - 2017 12 Saturday
آرشیو خبر کد مطلب: 15484     

17 هزار ماهی تزئینی از خراسان رضوی به کشورهای همسایه صادر شد

۱۳۹۴ دوشنبه ۱۴ دي ساعت 16:47

کارشناس مسئول اداره بهداشت و بیماری های آبزیان دامپزشکی خراسان رضوی گفت: حدود 17 هزار ماهی ترئینی از این استان به کشورهای همسایه صادر شد.

علیرضا آریان افزود: صادرات این میزان ماهی از ابتدای سال جاری تاکنون در 34 نوبت به کشورهای ترکمنستان، افغانستان و تاجیکستان صورت گرفته است.

وی بیان کرد: ماهی های صادر شده شامل ماهی های تزئینی آکواریمی نظیر کوی، گلدفیش، آنجل، دیسکاس، اسکار، مولی و فایتر هستند.

وی گفت: صادرات ماهی های تزئینی علاوه بر اشتغال زایی و ارز آوری افزایش شرایط بهداشتی مزارع تکثیر و پرورش ماهیان تزئینی را به دنبال دارد.

کارشناس مسئول اداره بهداشت و بیماری های آبزیان دامپزشکی خراسان رضوی ادامه داد: استان خراسان رضوی هم اکنون از توانمندی بسیار در ظرفیت تولید ماهی های تزئینی برخوردار است و قادر است تا 10 برابر شرایط فعلی ماهی تولید کند.

وی خاطر نشان کرد: عملیات پایش بیماری و نمونه برداری از مزارع تکثیر و پرورش ماهیان تزئینی و اجرای سیستم مراقبت فعال و ردیابی بیماری ها طبق برنامه تدوین شده به صورت مستمر صورت می گیرد و ماهی های مزبور از نظر بیماری های ویروسی، قارچی و انگلی رصد می شوند.

هم اکنون هشت مرکز فعال تکثیر ماهیان زینتی در استان خراسان رضوی دایر است و از ابتدای سال جاری تاکنون حدود دو میلیون قطعه ماهی زینتی در این مراکز تولید شده است.

 

منبع: ایرنا

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :