۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 15497     

امنیت ملی و انتخابات

حامد واعظ زاده خراسانی
این نکته را هیچگاه نباید فراموش کرد که دشمنان نظام و انقلاب همواره مترصد استفاده از موقعیتهایی هستند که ما خود بر اثر بی توجهی بوجود می آوریم و آنان با سوء استفاده از فضای موجود، بدنبال تبدیل نقاط قوت نظام به ضعف هستند.
۱۳۹۴ سه شنبه ۱۵ دي ساعت 14:08

مشهد نیوز: حامد واعظ زاده خراسانی نوشت:

یکی از مولفه های حیاتی و تاثیر گذار در امنیت ملی کشور، مشارکت گسترده آحاد مردم از همه سلایق و طوایف در اداره کشور و حضور گسترده در صحنه های انقلاب می باشد.

بدون تردید مهم ترین مولفه ای که نظام و انقلاب ر ا در برابر تند باد حوادث و توطئه های دشمنان از اولین روزهای انقلاب تا کنون حفظ کرده است حمایت گسترده قشرهای مختلف مردم از آرمانهای امام و انقلاب و رهبری و نیز دولتها بوده است. 

نگاهی گذرا به تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب بخوبی اثبات کننده این مدعاست. برگزاری رفراندوم جمهوری اسلامی که جمهوریت نظام را به دنبال اسلامیت نظام محقق کرد طلیعه این مشارکت در حق تعیین سرنوشت ملت بود.

البته شکل دیگر حضور و مشارکت مردم، حاضر شدن در صحنه های دفاع از امنیت و تمامیت ارضی کشور می باشد. قائله گروهکها در کردستان و گنبد که از هفته های اول پیروزی انقلاب شعله ور گردید و نیز در ادامه حوادث مشابه که با هدایت خارجی انجام  می گردید تا شروع جنگ تحمیلی که بزرگترین و خطرناکترین توطئه برای سرنگونی و یا توقف روند انقلاب بود و نیز توطئه های دیگری که تا به امروز از سوی جریان استکبار جهانی پی گیری و اجرا گردیده است، همه با حضور در صحنه و فداکاری مردم و فرزندان ایثارگر این ملت ناکام مانده است.

اما بحث ما اهمیت ایجاد مشروعیت و تحکیم پایه های مردمی نظام اسلامی از طریق شرکت گسترده مردم در انتخابات می باشد. از این روی انتخابات برای نظام از ارزش حیاتی و ویژه ای برخوردار است چرا که مظهر مردم سالاری دینی و نیز مشارکت گسترده مردم عزیز و صاحبان اصلی نظام و انقلاب در تعیین سرنوشت خود بوده و از این رهگذر مشروعیت نظام تقویت گردیده و منجر به اقتدار ملی می گردد. دشمنان ما نیز در هر دوره به انتخابات دل می بندند و امیدوارند از رهگذر انتخابات، به منافع نامشروع خود دست پیدا کنند.

گاه دیده شده است برخی از جریانات سیاسی برای بدست آوردن آرای حداکثری و تلاش به منظور رسیدن به کرسی های بیشتر مجموعه اقداماتی را انجام می دهند که به ملتهب شدن فضای سیاسی و اجتماعی منجر میگردد و بدنبال آن با تحریک احساسات و ایجاد هیجانات کاذب و غیر واقعی و با دست گذاشتن بر روی مسائل چالش برانگیز، سعی در برانگیختن تمایلات خفته عده ای معدود داشته تا در نهایت به نفع جریان خود از آن بهره برداری کنند غافل از اینکه جریانات معاند نظام نیز می توانند از این فضای ملتهب و هیجانی بخوبی استفاده کرده و با طرح مسائل صنفی وافزایش مطالبات غیر واقعی بخشهایی از مردم و یا تحریک آنان به مطامع خود دست پیدا کنند.

اکنون آنچه که مهم است طراحی مدلی مناسب برای هدایت صحیح افکار عمومی در ایام انتخابات و نیز نحوه تعامل جریانات سیاسی داخل نظام با یکدیگر و با مجریان انتخابات اعم از وزارت کشور و شورای نگهبان و نیز انجام تبلیغات مثبت، ایجابی و غیر مخرب اشخاص و جریانات سیاسی است.

برای دست یابی به این الگو و به منظور جلوگیری از منازعات سیاسی و اجتماعی و سوء استفاده معاندین و کنترل فضای انتخابات از انحراف باید همگان به این باور برسند که احترام به قانون و رعایت مصالح کشور و هم چنین رعایت خطوط قرمز نظام و پرهیز از بداخلاقی های سیاسی و تخریب رقبا مقدم بر جلب آراء مردم می باشد.

در حقیقت چنانچه مجریان و ناظران انتخابات بر اجرای قانون بدون ملاحظات جناحی تاکید بورزند و در مقابل فشار گروهها و جریانات سیاسی مقاومت کنند آنگاه می توان ازکاندیداها و جریانات شرکت کننده در انتخابات انتظارداشت تا به قانون عمل کرده و از اعمال مغایر با مصالح کشور خودداری ورزند.

این نکته را هیچگاه نباید فراموش کرد که دشمنان نظام و انقلاب همواره مترصد استفاده از موقعیتهایی هستند که ما خود بر اثر بی توجهی بوجود می آوریم و آنان با سوء استفاده از فضای موجود، بدنبال تبدیل نقاط قوت نظام به ضعف هستند.

سالم نگه داشتن فضای انتخابات منوط به احترام گذاشتن به رای و خواست و نظر مردم است. چنانچه حوزه افکار عمومی مصون از سوءاستفاده های ابزاری باشد و رسانه های جمعی بخصوص رسانه ملی با بی طرفی صرفا منعکس کننده منصف جریانات موجود جامعه باشد و سیاسیون و عقلای قوم با پرهیز از تمامیت خواهی و رعایت حقوق همه جناحهای داخل نظام و رقبا و با در نظر گرفتن مصالح نظام رفتار نمایند در این صورت است که انتخابات در جمهوری اسلامی سبب تقویت و افزایش امنیت ملی و اقتدار ملی گردد.

کلمات کلیــدی : حامد واعظ زاده , امنیت ملی ,
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :