۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر  - 2017 11 Saturday
آرشیو خبر کد مطلب: 15508     
رئیس هیئت ووشو خراسان‌رضوی:

هیئت‌های ورزشی خراسان‌رضوی با مشکلات مالی مواجه هستند/ مربیان تیم ملی ووشو مشهدی هستند

رئیس هیئت ووشو خراسان‌رضوی گفت: هیئت‌های ورزشی خراسان رضوی با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۷ دي ساعت 00:45

 محمد زحمتکش در رابطه با رویدادهای ورزشی این رشته اظهار داشت: امسال مسابقات قهرمانی کشور از ابتدای بهمن‌ماه در تمام رده‌های سنی بانوان و آقایان در استان قم برگزار می‌شود که از استان خراسان‌رضوی در چهار رده‌ سنی تیم اعزام کرده است.

وی افزود: این مسابقات، انتخابی تیم ملی است و نفرات اول تا سوم هر رشته به تیم ملی دعوت می‌شوند که در انتها به مسابقات جام جهانی آینده اعزام می‌شوند.

زحمتکش تصریح کرد: مسابقات دانشجویان سراسر کشور اسفند‌ماه در استان قم برگزار می‌شود که به همین منظور تیم دانشگاه آزاد اعزام می‌شود، همچنین دوره داوری درجه 2 و 3 اسفند ماه در استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

رئیس هیئت ووشو خراسان رضوی عنوان کرد: در چهار رده‌ سنی رشته ووشو در بخش بانوان و آقایان ملی پوش داریم در تیم ملی بزرگسالان 8 بازیکن در رده‌های جوانان 5 بازیکن داریم.

وی با بیان اینکه پنج سال است استعدادیابی در رشته ووشو را فعال کرده‌ایم اظهار داشت: برنامه بلندمدتی را برای تیم ووشو برنامه ریزی کرده‌ایم که بر این اساس که تضمینی برای آینده این رشته ورزشی در استان است.

زحمتکش با بیان اینکه مربیان تیم ملی ووشو مشهدی هستند گفت: هادی غمخوار و احسان پیغمبری از جمله مربیان تیم ملی کاراته کشور هستند که بازیکنان تیم‌های پایه استان زیر‌نظر آن‌ها تمرین می‌کنند، هیئت ووشو روی استعدادها سرمایه گذاری می‌کند و امیدواریم در دوره زمانی پنج ساله این استعدادها به بدنه تیم‌های نوجوانان و نونهالان تزریق شوند.

رئیس هیئت ووشو خراسان رضوی بیان کرد: متاسفانه آموزش و پرورش استان در حوزه استعدادیابی به هیئت‌های ورزشی کمکی نمی‌کند و اکثر استعدادهای کشف شده در هیئت‌ها از طریق طرح‌های اوقت فراغت هیئت‌ها جذب می‌شوند.

وی افزود: متاسفانه هیئت‌های ورزشی در بحث مالی مشکلات زیادی دارند و با توجه به اینکه رشته ووشو پخش زنده ندارد هیچ اسپانسری برای همکاری و تبلیغ جذب نمی‌شود.

زحمتکش با بیان این مطلب که برای مربیگری رشته ووشو برنامه‌ای چهار ساله تدوین کرده‌ایم خاطرنشان کرد: ووشو کارانی که دیپلم می‌گیرند را ترغیب و حمایت می‌کنیم تا در دانشگاه رشته تربیت بدنی را انتخاب کنند در حال حاضر 50 تحصیل کرده کارشناسی و کارشناسی‌ارشد داریم تا بعد از اینکه مربی شدند، به بدنه ورزش ووشو و بخش آموزش این رشته تزریق شوند ضمن اینکه در شهرستان‌ها نیز می‌توانیم جهش خوبی در آینده داشته باشیم.

وی گفت: عمده مشکلات ورزش ووشو مسائل مالی است متاسفانه بودجه‌ها برای اداره‌کردن هیئتی که ملی‌پوش و بازیکنان زیادی دارد بسیار محدود است، به‌طوری که تائید پیگیری قهرمانی هر بازیکن از طریق هیئت هزینه می‌شود به نظر من باید هیئت‌ها به سمت بودجه سالیانه بروند یا از طریق فدراسیون تامین هزینه شوند. البته اداره ورزش جوانان شهرستان مشهد یک تیم را به لیگ اعزام کرد که در حال حاضر نائب قهرمان لیگ برتر شده است.

 

منبع:تسنیم

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :