۱۳۹۶ جمعه ۳ آذر  - 2017 11 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 15615     

تفاهم‌نامه معاوضه دارایی‌های شهرداری مشهد بررسی شد/واکنش به اظهارات جنجالی معاون اقتصادی شهردار

لایحه تفاهم‌نامه معاوضه دارایی‌های شهرداری با مجتمع مسکونی تجاری در جلسه امروز شورای شهر مشهد بررسی شد.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۲ دي ساعت 23:14

 عصر امروز نود و پنجمین جلسه علنی شورای شهر مشهد ادامه دستور کار خود را آغاز کرد، اما در تایم دوم نیز با توجه به لایحه‌ها تمام افرادی که در جلسه حضور داشتند منتظر جنجال دیگری در شورا بودند

در ابتدای جلسه لایحه تفاهم‌نامه معاوضه دارایی‌های شهرداری با مجتمع مسکونی تجاری واقع در خیابان حر عامل قرائت شد که محمدرضا مزجی، معاون اقتصادی شهردار مشهد در این‌ ارتباط اظهار کرد: در جلسه علنی شورای شهر مطرح شد که ما برای دریافت ملک طلا می‌دهیم در حالیکه ما ملک می‌گیریم و ملک می‌دهیم و به‌ هیچ‌وجه ملک خود را به حراج نمی‌گذاریم و قیمت‌ها کاملا کارشناسی شده است.

وی با بیان اینکه برخی از اعضای شورا با اظهارنظرهای خود عملکرد شهرداری را زیرسئوال می‌برند، گفت: ما امروز زمین‌‌های شهر را شناسایی کردیم و در حال معاوضه آنها هستیم تا بتوانیم بعد با فروششان درآمدی برای شهر کسب کنیم.

مزجی بیان کرد: من از شما برادران و خواهران خود انتظار دارم در این شرایط سخت همراه ما باشید تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم  و نباید این لایحه از تیرماه منتظر تصویب باشد و خواهش می‌کنم انصاف داشته و برای پیشبرد اهداف به این لایحه رأی بدهید.

عبدالکریم جوادی عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در پاسخ به سخنان معاون اقتصادی شهردار مشهد گفت: مگر ما اعضای شورای شهر بی‌انصاف هستیم که ما را متهم می‌کنید و این چه ادبیاتی است که استفاده می‌کنید.

برزو دبیریان نیز پیرو تائید بیانات جوادی گفت: با این توهین به شورای شهر مشهد به‌ هیچ‌وجه این مصوبه را تصویب نمی‌کنیم.

در ادامه سید جلال فیاضی در مخالفت با این طرح عنوان کرد: من در هفته گذشته مطالب فراوانی در مورد این لایحه در جلسه علنی شورای شهر ارائه دادم اما روزنامه مردم شهر مشهد تنها در یک پاراگراف و در دل گزارش و بدون میان تیتر حرف من را منتشر کرد و فردا نیز تیتر زد که چوب حراج به اموال شهرداری نمی‌زنیم.

محسن انتظاری هروی رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در ادامه به فیاضی مبنی بر اینکه این سخنان با موضوع جلسه در ارتباط نیست تذکر داد.

فیاضی در ادامه بیان کرد: یک ملک دارای ارزش‌ افزوده را می‌دهیم و یک ملک ساخته‌ شده می‌گیریم و سؤال من این است این سرمایه‌گذار با این سابقه درخشان چرا نمی‌تواند ملک حر عامل خود را بفروشد و به شهرداری می‌دهد و به نظر من این اقدام چوب حراج زدن به اموال شهرداری بوده و این سیاست ملک به ملک سیاست نادرستی است.

وی افزود: شاید امروز قیمت‌های این دو ملک یکی باشد اما می‌بینیم که این ملک در حال سرمایه‌گذاری و دیگری توسعه آن انجام‌ شده و در ضمن ملک واقع در حر عاملی از نظر دسترسی مشکل دارد و اگر می‌توانست به فروش برسد هیچ‌گاه به شهرداری نمی‌فروخت.

علی‌اصغر نخعی‌راد نیز در موافقت با این طرح تصریح کرد: این چه استدلالی است که آقای فیاضی ارائه می‌دهند اگر این‌گونه باشد دیگر هیچ سرمایه‌گذاری نباید ملک خود را به شهرداری بفروشد و ما امروز 2 هزار میلیارد تومان بدهی بانکی داریم و باید در این‌ ارتباط چاره‌اندیشی کنیم.

رئیس کمیسیون امور اقتصادی شورای شهر مشهد افزود: این ملک با همین وضعیت دسترسی که دارد چنین قیمتی می‌خورد و آن قسمتی که در پایان کار مشکل دارد برای واحدهای تجاری است که شهرداری اصلاً آن قسمت را خریداری نمی‌کند.

بعد از سخنان و اظهار نظرهای اعضای شورای شهر این مصوبه با رأی اعضا به تصویب نرسید.

لایحه بعدی که مورد بررسی قرار گرفت معاوضه دارایی‌های شهرداری مشهد با مجتمع کندو در بلوار فلسطین بود که عبدالکریم جوادی، عضو شورای شهر در مخالفت با این طرح گفت: رکود اقتصادی در سطح کشور جاری است و این رکود در شهر مشهد بیشتر احساس می‌شود اما قبل از معاوضه یک زمین باید برای فروش آن مذاکراتی انجام دهیم.

وی افزود: جناب مزجی شما ما را متهم به بی‌انصافی می‌کنید در حالیکه امروز این ملک فلسطین خالی از سکنه است و با توجه به وجود یک ترانس برق و مشکلات سلامتی که دارد افراد برای خرید آن اقدام نمی‌کنند، اما اگر می‌خواهید این ملک را به بانک واگذار کنید و مذاکرات خود را انجام داده‌اید من با این طرح موافق هستم.

 در ادامه محمدرضا مزجی معاون اقتصادی شهردار مشهد اظهار کرد: من اگر اعتقاد به انصاف شما نداشتم این حرف را نمی‌زدم و اگر کسی از حرف من ناراحت شده از تمام اعضای شورا شهر عذرخواهی می‌کنم و دستتان را نیز می‌بوسم.

وی افزود: زمین و پروانه یک استعداد است و می‌توان این استعداد را فعال و شکوفا کرد اما امروز این‌قدر زمین و پروانه داریم که منابع لازم برای شکوفایی آن نداریم و بر این اساس زمین و پروانه را با ملک آماده تغییر می‌دهیم زیرا می‌توان آن را با سهولت بیشتری واگذار کرد و در طی این مدت با همین اقدامات 95 هکتار به دارایی شهر اضافه‌ شده است.

بعد از این بیانات این لایحه نیز به رای گذاشته شد که با رای اعضای شورای شهر مشهد به تصویب رسد.

 

 

 

 

 

منبع:فارس

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :