۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 15642     

گلایه اعضای شورای شهر مشهد از استاندار

۱۳۹۴ يکشنبه ۲۷ دي ساعت 16:06

 صحن علنی امروز شورای شهر مشهد با بیان گلایه و تذکراتی از سوی چند نفر از اعضای شورای اسلامی شهر آغاز شد.

 
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محمدحسین جهانبخش امروز 27 دی ماه در نود و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: دیروز در استانداری جلسه‌ای به نام ستاد ساماندهی شهر مشهد برگزار شد که اعضای شورا به آن دعوت نشده بودند.
 
وی افزود: می‌خواستم تذکری به استاندار خراسان رضوی بدهم، که چطور جلسه ستاد «بازآفرینی  سکونتگاه‌های غیررسمی» در مشهد تشکیل می‌شود و قرار است 41 بسته برای ساماندهی این امر به دولت اعلام شود، اما شورای اسلامی شهر به این جلسه دعوت نمی‌شود.
 
جهانبخش اضافه کرد: آیا شورای اسلامی شهر و شهرداری که متولی اصلی این قضیه هستند نباید در این جلسه حضور داشته باشند.
 
عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: انتظار می‌رفت در این جلسه‌ی با اهمیت، اعضا یا حداقل رئیس شورای اسلامی شهر مشهد حضور داشته باشد.
 
غلامحسین صاحبی، عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد نیز، اظهار کرد: صحبتی که آقای جهانبخش بیان کردند، واقعیتی دردناک است که متاسفانه در مشهد وجود دارد، چند روز گذشته نیز گروهی از مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی حاشیه شهر مشهد آمده بودند که شورا نیز باید در جریان آن قرار می‌گرفت.
 
وی ادامه داد: در مشکل کشف‌رود که سال‌های سال است، گریبان‌گیر مشهد است شهرداری و شورا با همت ورود پیدا کرده و نسبت به ساماندهی آن اقدام کرد‌اند، یک‌سال است که این پروژه در حال عملیاتی شدن است، بعد از آن جلسه‌ای گذاشته شد که در آن جلسه از شهرداری و شورا اسمی نیز برده نشد.
 
صاحبی افزود: این روش عمل موجب دلسردی در اعضای شورا و شهرداری می‌شود، ما توقع هیچ تقدیری نداریم، اما افراد در این امور کمک کنند.
 
حسن قدیری طرقی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز، عنوان کرد: شورای چهارم و شهردار فعالیت‌هایی در خصوص حاشیه شهر انجام داده‌اند که در حدود سه دوره قبلی شوراها مشاهده نشده است.
 
وی با اشاره به اینکه اعتبارات برای حاشیه شهر مشهد به ویژه کشف‌رود از طریق شهرداری و شورا بوده، اضافه کرد: هیچ بودجه دولتی در حاشیه شهر هزینه نشده و این گلایه به حق است.
 
علی‌اصغر نخعی‌راد، رئیس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد همچنین در خصوص صحبت مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، اظهار کرد: مدیرکل آموزش و پرورش استان اعلام کرده که شهرداری و شورای شهر پنج درصد عوارض آموزش و پرورش را از مردم دریافت کرده و به آموزش و پرورش پرداخت نمی‌کنند، در صورتی که این امر خلاف واقع است.
 
وی ادامه داد: طبق مصوبه شورای گذشته دیگر عوارضی از مردم گرفته نمی‌شود، در واقع شهرداری عوارضی را بر روی فیش دریافت نمی‌کند و در نتیجه مبلغی نیز به آموزش و پرورش پرداخت نمی‌کند که این صحبت‌ها یا نشان از بی‌اطلاعی است یا جوسازی‌های خلاف واقع.
 
محسن انتظاری‌هروی، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در پاسخ به این نکته، اظهار کرد: پاسخ آموزش و پرورش خراسان رضوی به صورت قانونی داده شود.
 
مسیرهای جایگزین پل جمهوری اسلامی اعلام می‌شود
 
سید جلال فیاضی، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد از مسدود شدن پل جمهوری اسلامی به مدت دو هفته و اعلام مسیرهای جایگزین خبر داد.
 
وی عنوان کرد: پل جمهوری اسلامی یکی از مهم‌ترین تقاطع‌های غیر همسطح است که به دلیل تعمیرات بسته شده است.
 
فیاضی افزود: نوع ترافیکی که بعد از بسته شدن این پل ایجاد شده نشان می‌دهد که یک تقاطع غیر همسطح استراتژیک است، درزهای اصلی این پل که لغزش‌هایی را ایجاد می‌کند باید توسط درزگیر ویژه اصلاح شوند تا طول عمر پل افزایش و لغزش آن نیز کاهش یابد. 
 
فیاضی افزود: جلساتی با پلیس راهور و سازمان ترافیک شهرداری مشهد برگزار شده که پیگیر مسیرهای جایگزین برای این پل هستند.
 
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد افزود: در حوزه معاونت حمل و نقل با سرعت این کار در حال انجام است، اما بالاخره حدود دو هفته زمان می‌برد و امروز نیز جلسه‌ای برای پیگیری‌های لازم برگزار می‌شود.
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :