۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 15682     

وضعیت فعلی موسسه ثامن‌الحجج نتیجه نگاه غیرمدبرانه برخی مسئولان است

۱۳۹۴ پنج شنبه ۱ بهمن ساعت 18:04

 رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه وضعیت فعلی موسسه ثامن الحجج نتیجه نگاه غیرمدبرانه برخی مسئولان بوده است، گفت: مصاحبه‌های مدیران سبب ایجاد تشویش بین چندین میلیون نفر از سپرده‌گذاران این موسسه شد.

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با تسنیم، درباره انسداد حساب‌های موسسه ثامن الحجج و واگذاری مسئولیت آن به یکی از بانک‌های کشور اظهار داشت: انسداد حساب‌ها و مصاحبه‌های تشویش‌زایی که هر از چند گاه رخ داده ناشی از نگاه نادرست و غیرمدبرانه‌ای بوده که برخی دستگاه‌ها و مسئولان داشتند.

وی افزود: هیچ دلیلی ندارد تا زمانی که تخلفی رسیدگی و محرز نشده درباره آن مصاحبه کرده و سبب تشویش چندین میلیون نفر در سطح کشور شد بلکه باید با مدیریت صحیح و درست راهکار لازم را در این زمینه پیدا کرد. پورمختار با بیان اینکه حسابرسی اولیه نشان می‌دهد منابع موجود بیش از سپرده‌ها و بدهی به سپرده‌گذاران بوده است، اظهار داشت: با واگذاری مسئولیت این موسسه به یکی از بانک‌های کشور زمینه پرداخت بخش عمده‌ای از پول سپرده‌گذاران فراهم شده است.

وی در پاسخ به این سوال که نحوه حمایت بانک‌ها از تولید در کشور را چطور ارزیابی می‌کنید، بیان کرد: پرونده ویژه‌ای در زمینه بررسی نحوه ورود بانک‌ها در عرصه تولید در کمیسیون اصل نود باز شده و گزارشات مختلفی در این زمینه دریافت کرده‌ایم.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر حمایت واقعی از تولید در کشور وجود نداشته و دستگاه‌ها و نهادهای مختلف از جمله بانک‌ها باید در این زمینه پاسخگو باشند چرا حمایت واقعی از تولید صورت نگرفته است.

پورمختار تصریح کرد: متاسفانه بیشتر همت‌ها صرف واردات بوده و علاقمندی خیلی از اشخاص و شرکت‌ها به سمت واردات کالاست چراکه کار راحت و پرسودی محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: نظر ما این است که دولت، دستگاه‌های مسئول، وزارت خانه‌ها و در راس همه این نهادها، بانک‌ها به عنوان متولی تامین منابع ریالی و ارزی موردنظر وارد میدان شده و در این خصوص با فراهم کردن شرایط سهل، راحت و رفع موانع تولید که در قانون هم به آن پرداخته شده حمایت‌های عملی و جدی از تولید داشته باشند.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس عنوان کرد: گرچه به صورت موردی برخی بانک‌ها اقدامات خاصی را انجام می‌دهند ولی این قضاوت بحث کلی نظام بانکی است که اقبال چندانی در دو سه سال اخیر نسبت به تولید نشان نداده است.

کلمات کلیــدی : موسسه ثامن‌الحجج ,
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :