۱۳۹۶ جمعه ۲۴ آذر  - 2017 12 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 15686     

نمایشگاه مطبوعات بدون مجوز اداره فرهنگ و ارشاد در سبزوار برگزار شد؟!

طبسی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مطبوعات در شهرستان سبزوار خاطرنشان کرد: متاسفانه این نمایشگاه بدون مجوز اداره فرهنگ و ارشاد و با حضور برخی وب سایت‌های خبری بدون مجوز شهرستان برگزار شد و ما این موارد را به فرمانداری اعلام کردیم.
۱۳۹۴ شنبه ۳ بهمن ساعت 13:44

 سرپرست اداره ارشاد سبزوار گفت: وب سایت‌های محلی و فاقد شناسنامه سبزوار ساماندهی می‌شوند.

 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سبزوار، محبوبه طبسی صبح امروز در دیدار با مسئولان نشریات محلی و نمایندگان خبرگزاری‌های سبزوار اظهار داشت: نشست‌های مختلفی با مسئولان شهرستان برگزار شده تا ساز و کارهای مناسبی برای ساماندهی وب سایت‌های محلی ایجاد شود.
 
وی افزود: متاسفانه تعدد این وب سایت‌ها در شهرستان به‌اندازه‌ای است که آمار دقیقی از آن‌ها وجود ندارد.
 
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد سبزوار اضافه کرد: متاسفانه شاهد هستیم که برخی از این وب‌سایت‌های بدون مجوز به سمت تشویش اذهان عمومی و درج اخبار نادرست در شهرستان می‌پردازند.
 
طبسی با بیان اینکه ما در شهرستان نمایندگی رسانه‌های رسمی مانند خبرگزاری‌ها، صدا و سیما و جرائد را داریم گفت: نمایندگان این رسانه‌ها دارای معرفی‌نامه رسمی و با تایید مراجع قانونی در شهرستان در حال فعالیت هستند.
 
وی با بیان اینکه وب سایت‌ها و رسانه‌های محلی نیز باید در چار‌چوب قانون در شهرستان فعالیت کنند عنوان کرد: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد انتشار برخی اخبار نادرست از سوی این رسانه‌ها بودیم که تبعات منفی برای شهرستان داشت.
 
طبسی با تاکید بر‌اینکه توجه و تقویت رسانه‌های محلی از مهمترین سیاست‌های دولت و وزارت ارشاد است، یادآور شد: این رسانه‌ها نیز باید ما باید تابع قانون باشند و در مسیر روال قانونی به انجام فعالیت‌های خبری بپردازند.
 
وی افزود: براساس قانون اگر رسانه‌ای دارای مجوز قانونی باشد، ما متولی رسیدگی به تخلفات او هستیم و اگر بدون مجوز باشد دستگاه قضا متولی پیگیری و برخورد با آن است.
 
طبسی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مطبوعات در شهرستان سبزوار خاطرنشان کرد: متاسفانه این نمایشگاه بدون مجوز اداره فرهنگ و ارشاد و با حضور برخی وب سایت‌های خبری بدون مجوز شهرستان برگزار شد و ما این موارد را به فرمانداری اعلام کردیم.
 
وی یادآور شد: تمام برنامه‌هایی که در قالب فرهنگی در شهرستان برگزار می‌شود باید در قالب مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد باشد.
 
طبسی با اشاره به پیگیری‌ها برای استقرار نمایندگی خانه مطبوعات در سبزوار گفت: سیاست ما در شهرستان توجه به رسانه‌ها و تقویت آنها در چار‌چوب قانون است و استقرار خانه مطبوعات در سبزوار یکی از زیرساخت‌های مهم در این زمینه است.
 
وی گفت: هم‌اکنون شش نشریه محلی دارای مجوز و حدود 18 نمایندگی روزنامه‌های سراسری و خبرگزاری‌ها در شهرستان سبزوار فعالیت دارند.
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :