۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 15705     

شهردار مشهد: حفاری خط ۳ قطار شهری مشهد نیازمند ترک تشریفات دولتی است

شهردار مشهد مقدس گفت: برای شروع عملیات حفاری خط سه قطار شهری نیز در حال حاضر در انتظار مجوز ترک تشریفات از سوی دولت هستیم.
۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن ساعت 15:43

 سید صولت مرتضوی ظهر امروز در مراسم پایان حفاری خط دو قطار شهری مشهد در تالار شهر اظهار داشت: خط دو قطار شهری باید در 5 سال با اعتباری حدود یک هزار میلیارد به بهره برداری می رسید اما پس از گذشته 5 سال بنا به گفته کارشناسان تنها با 16 درصد پیشرفت مواجه شد.

وی با اشاره به اهمیت خط دو قطار شهری مشهد تاکید کرد: بخش اولیه ناوگان خریداری شده خط دو قطارشهری مشهد اسفند ماه از چین بارگیری و به سوی مشهد مقدس حرکت خواهد کرد.

شهردار مشهد افزود: با توجه به برآوردهای انجام شده خط دو قطار شهری مشهد فروردین سال 96 با طول 14.5 کیلومتر به بهره‌برداری خواهد رسید.

مرتضوی با اشاره به فرهنگ‌سازی صورت گرفته در زمینه استفاده از حمل و نقل عمومی در شهر خاطرنشان کرد: تراکنش 85 هزار نفری خطوط قطار شهری در گذشته هم اکنون به 120 هزار تراکنش تبدیل شده که این نشان از تلاش مدیران شهری برای فرهنگ سازی در این زمینه است.

وی بیان داشت: برای شروع عملیات حفاری خط سه قطار شهری نیز در حال حاضر در انتظار مجوز ترک تشریفات از سوی دولت هستیم اما در این بازه زمانی نیز به ایجاد زیرساخت‌ها برای شروع حفاری خواهیم پرداخت.

شهردار مشهدمقدس عنوان کرد: تا پایان امسال پروژه‌های مشخصی را در حوزه‌های مختلف با بودجه‌ای بالغ بر یک هزار میلیارد تومان به بهره برداری خواهیم رساند و برای افتتاح پروژه‌های کلان خود در سال 95 با اعتباری بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان برنامه ریزی خواهیم کرد.

مرتضوی تاکید کرد: معماری و شهرسازی با نگاه به بازسازی بافت‌های فرسوده، فضای سبز با اهتمام به محیط زیست، حمل و نقل آسان و روان و توجه به حاشیه شهر مهم ترین محورهای فعالیت مدیران شهری در 2 سال اخیر بوده است.

وی با اشاره به رکود حاکم بر کشور و افت اقتصادی شهرها عنوان کرد: رکود حاکم بر کشور طبیعتاً در حوزه شهرداری‌ها خودنمایی کرده و توانست مشکلاتی را در این زمینه به بار آورد.

 

 

 

 

منبع:شهرآرا آنلاین

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :