۱۳۹۶ جمعه ۲۴ آذر  - 2017 12 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 15712     
رئیس پلیس فتا خراسان رضوی:

عامل نشر تصاویر غیراخلاقی فضای تلگرام در مشهد دستگیر شد

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی گفت: عامل نشر تصاویر غیراخلاقی در فضای تلگرام در مشهد دستگیر شد.
۱۳۹۴ سه شنبه ۶ بهمن ساعت 17:31

سرهنگ جواد جهانشیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: دختر 20 سال دانشجویی که از طریق تلگرام برای همکلاسی خود مزاحمت ایجاد می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: چندی پیش آقای دانشجوی 28 ساله‌ای با مراجعه به پلیس فتا طرح شکایتی بابت مزاحمت‌هایی که علیه وی توسط یک خانم در شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده بود داشت و اعلام کرد که فرد متهم به طور دائم تصاویر غیراخلاقی و زنان بدپوشش را برایم منتشر می‌کند و مدام به من پیشنهاد دوستی می‌دهد.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی با بیان اینکه با تحقیقات صورت گرفته متهم این پرونده شناسایی و دستگیر شد، خاطرنشان کرد: فرد شاکی از پلیس فتا درخواست شناسایی مزاحم دو ماهه خود را داشت که پس از بررسی‌های صورت گرفته دختر 20 ساله دانشجویی که همکلاسی شاکی بود شناسایی و دستگیر شد.

جهانشیری تصریح کرد: متهم در اعترافات خود اعلام کرده که این آقا از من خواستگاری کرده و برای اینکه او را محک بزنم و سطح ارتباطش با جنس مخالف را بسنجم از طریق تلگرام امتحانش کردم.

وی تأکید کرد: با توجه به وجود جاذبه‌های فضای سایبری شاهد مخاطبان بی‌شمار این فضا به صورت آگاهانه و ناآگاهانه هستیم و متأسفانه برخی‌ها از قابلیت این فضا سوء استفاده می‌کنند و خطاب به مردم اعلام می‌کنیم که پلیس با متخلف برخورد می‌کند و جنسیت فرد برایش تفاوتی ندارد.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی با اشاره به اینکه در این گونه جرایم برای فرد متخلف و مزاحم شونده مجازات نقدی و حبس لحاظ می‌شود، عنوان کرد: پلیس فتا اشراف کامل به فضای مجازی و سایبری دارد و با فرد متخلف چه مذکر و چه مؤنث به شدت برخورد می‌کند و پلیس برخلاف آنچه که گفته می‌شود در مزاحمت‌های دختر و پسر همیشه جنس مذکر محکوم بوده و حق با جنس مؤنث است، هیچگونه تفاوتی میان این دو جنس قائل نیست و طبق قانون با متخلفان برخورد می‌کند.

جهانشیری گفت: متهم این پرونده در اعترافات خود اظهار پشیمانی کرده اما دیگر سودی ندارد و وی اکنون تحویل مراجع قضائی شده است.

وی افزود: به مردم توصیه می‌کنیم که فضای مجازی را به عنوان دستمایه‌ای برای انجام کارهای غیراخلاقی خود نپندارند، زیرا پلیس فتا به طور مداوم در حال رصد این فضا بوده و با متخلفان آن هم به شدت برخورد می‌کند.

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :