۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر  - 2017 11 Saturday
آرشیو خبر کد مطلب: 15713     

چرا نمایش «حسن کچل» به جشنواره تئاتر فجر نمی‌رود ؟!

کارگردان تئاتر مشهد با اشاره به هزینه ناکافی اعزام گروه تئاتر هامش به جشنواره فجر گفت: «حسن کچل» به جشنواره تئاتر فجر نمی‌رود.
۱۳۹۴ سه شنبه ۶ بهمن ساعت 17:34

باس جا‌نفدا ظهر امروز در نشست خبری گروه تئاتر هامش که در سالن هلال‌احمر مشهد مقدس برگزار شد، اظهار داشت: امسال تصمیم‌ گرفتیم نخستین گروهی باشیم که با وجود پذیرفته شدن در جشنواره فجر تئاتر گروه هامش با عنوان حسن کچل را در این جشنواره اجرا نکنیم.

جانفدا عنوان کرد: نزدیک به سه هفته است که تلاش‌هایی برای حمایت از این تئاتر برای حضور در جشنواره فجر انجام داده‌ایم که متأسفانه هیچ یک جواب نداده و سرانجام به این نتیجه رسیدیم وقتی که برای اعزام بازیگران تئاتری که در جشنواره فجر انتخاب شده است، هزینه‌ای از سوی مسئولان پرداخته نمی‌شود در این جشنواره شرکت نکنیم.

وی با بیان اینکه با وجود احترامی که برای این جشنواره قائل هستیم با شرایط موجود از شرکت در جشنواره فجر انصراف خواهیم داد، گفت: هزینه‌ای که دبیرخانه جشنواره فجر برای اعزام بازیگران و عوامل تئاتر حسن کچل به این نمایش اختصاص داده است با هزینه‌ای که برای اعزام 28 بازیگر این نمایش لازم است متأسفانه کفایت نمی‌کند و در این شرایط هرگز به صرفه نخواهد بود که با نمایش حسن کچل در جشنواره فجر شرکت کنیم.

جانفدا خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمایش حسن کچل تا پایان بهمن ماه در سالن هلال احمر اجرای عمومی دارد و مخاطب مشهدی برای ما ارزش بسیاری دارد و ترجیح می‌دهیم در صورتی که حمایتی از این نمایش برای شرکت در جشنواره نشود از آن انصراف دهیم.

این کارگردان مشهدی تئاتر افزود: در صورتی که بخواهیم در جشنواره فجر امسال شرکت کنیم باید حمایت‌هایی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشود تا بتوانیم این نمایش را که یکی از نمایندگان خراسان رضوی در جشنواره‌ است را به اجرا برسانیم.

وی با تأکید بر اینکه هیچکس نگران این گروه تئاتر نیست، تصریح کرد: متأسفانه شرایط به گونه‌ای است که اگر یک نمایش از خراسان رضوی به جشنواره فجر نرود اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد و مسئولان برایشان فرقی ندارد که یک تئاتر بیشتر یا کمتر در فجر به نمایندگی از این استان به نمایش گذاشته شود.

نویسنده نمایش «حسن‌کچل» خاطرنشان کرد: با این همه هیچ یک از مسئولان را مقصر نمی‌دانیم اما می‌شد لطف و توجه بیشتری به این تئاتر می‌داشتیم تا نماینده‌ای دیگر از مشهد در جشنواره فجر امسال حضور داشته باشد.

 

 

منبع:تسنیم

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :