۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 15841     

تقدیر از فریدون جیرانی در اختتامیه جشنواره فیلم فجر مشهد

معاون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت: در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر مشهد از فریدون جیرانی و شهاب ملت‌خواه تجلیل می‌شود.
۱۳۹۴ شنبه ۲۴ بهمن ساعت 13:30

 معاون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت: در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر مشهد از فریدون جیرانی و شهاب ملت‌خواه تجلیل می‌شود.

 
ناصر نبی ‏زاده با اشاره به تلاش‎های انجام شده برای افزایش تعداد فیلم‌های جدول اکران در مشهد اظهار داشت: اسامی فیلم‌ها به زودی اعلام می‌شود.
 
وی با اشاره به اکران قطعی فیلم «چهارشنبه» که برنده تندیس بخش هنر و تجربه در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر شده است، گفت: این فیلم که ساخته «سروش محمدزاده»، کارگردان مشهدی است، روز دوشنبه ساعت 15:30 دقیقه در سالن شماره یک هویزه اکران خواهد شد؛ در حال هماهنگی هستیم که امکان اکران بیشتر این فیلم را نیز فراهم سازیم.
 
معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد خراسان رضوی از اکران انیمیشن «در مسیر باران» به کارگردانی «حامد کاتبی»، کارگردان خراسانی در روز یکشنبه ساعت 15:30 دقیقه خبر داد و گفت: اکران فیلم مستند «آزادی» ساخته «رضا فرهمند» و «کمیل سهیلی»، دو کارگردان خراسانی، هم قطعی شده که در روز سه شنبه 25 بهمن ماه در محل سالن شماره 1 سینما هویزه اکران می‌شود.
 
وی در زمینه مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره فجر در مشهد نیز خاطرنشان کرد: در مراسم اختتامیه از «فریدون جیرانی» و «شهاب ‎ملت‏خواه»، دو نفر از سینماگران خراسانی تجلیل خواهد شد؛ همچنین تعدادی دیگر از سینماگرانی که در جشنواره امسال خوش درخشیدند نیز تجلیل می‏‌شوند.
 
نبی‏‌زاده بیان کرد: در حال هماهنگی هستیم که در روز اختتامیه اکران یکی از فیلم‌‏های برگزیده سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را داشته باشیم.
 
وی در زمینه سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد عنوان کرد: جشنواره امسال نسبت به سال گذشته از نظر تعداد فیلم‎ها، تعداد اکران‏‌ها، بخش‎های جنبی، بزرگداشت‎ها و اکران فیلم‎های مستند و انیمیشن افزایش قابل توجهی داشته است.
 
معاون هنری و سینمایی اداره‌کل ارشاد خراسان رضوی با اشاره به برگزاری جلسات نقد و بررسی در حاشیه اکران فیلم‎های بخش مستند و انیمیشن، اظهار داشت: در حاشیه جشنواره امسال سه کارگاه آموزشی نیز برگزار می‎شود که به نظر ما تجربه بسیار خوبی خواهد بود و برگزاری این برنامه‎های جنبی برای جشنواره ضروری است و اهمیت دارد.
 
نبی‌‏زاده با اشاره به اینکه در مجموع فیلم‏‌هایی که امسال در مشهد اکران شده از بخش‎های مختلف مستند، انیمیشن، سودای سیمرغ و هنر و تجربه انتخاب شده است، افزود: تصور می‎کنم در مقایسه با سایر استان‎ها نیز مشهد از جایگاه خوبی در کیفیت برگزاری جشنواره برخوردار است.
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع:تسنیم
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :