۱۳۹۶ جمعه ۳ آذر  - 2017 11 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 15863     

شهر مشهد به استقبال بهاری متفاوت خواهد رفت

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: با توجه به اینکه نوروز سال 95 با دهه فاطمیه تقارن ندارد برنامه‌های استقبال از بهار 95 نسبت به سال‌های گذشته متفاوت خواهد بود.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ بهمن ساعت 19:44

 معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: با توجه به اینکه نوروز سال 95 با دهه فاطمیه تقارن ندارد برنامه‌های استقبال از بهار 95 نسبت به سال‌های گذشته متفاوت خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی ظهر امروز در نشست با شهردار مشهد که به منظور ارائه برنامه‌های استقبال از بهار 95 شهرداری برگزار شد، بیان کرد: در حال حاضر 6 جلسه کارشناسی و یک جلسه با حضور معاونان شهردار مشهد در خصوص استقبال از بهار 95 برگزار و در این جلسات دستورالعمل‌های مربوطه تدوین شده است.
وی افزود: در استقبال از بهار 95 بیشتر فعالیت‌ها متفاوت از سال‌های گذشته اجرایی خواهد شد و بهار سال 95 حال و هوای متفاوت‌تری دارد.
قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد در ابتدا به میزان رضایت شهروندان و زائران از برنامه‌های استقبال از بهار سال 94 اشاره کرد و در این خصوص گفت: میزان رضایت شهروندان از برنامه‌های استقبال از بهار سال گذشته 67.4 و میزان رضایت زائران 80 درصد گزارش شده است.
کاظمی گفت: در برنامه‌های استقبال از بهار سال گذشته بیشترین رضایت شهروندان در بخش نظافت و رفت و روب معابر شهری و ضابطه مند بودن نظافت پارک‌های سطح شهر بوده است.
وی اضافه کرد: همچنین در بخش پاسخگویی به پیام‌ها و درخواست‌های شهروندان از طریق مرکز 137 شهرداری به بیش از 57 درصد از پیام‌های شهروندان به صورت آنی پاسخگویی شده است.
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد همچنین در خصوص اجرای برنامه‌های فرهنگی در استقبال از بهار 95 نیز گفت: در این بخش توزیع محصولات فرهنگی، کتابچه‌های راهنمای زائر، نقشه‌های شهر مشهد، برپایی کیوسک‌های راهنمای زائر، راه‌اندازی اکیپ راهنمای زائر به صورت پیاده، راه‌اندازی ایستگاه‌های استقبال از بهار، نصب المان‌های نوزوزی، اجرای طرح محله‌آرایی، زیباسازی معابر و دیوارهای شهری و... پیش‌بینی شده است.
کاظمی همچنین در ادامه به کاشت گل در بهار سال آینده اشاره کرد و افزود: در استقبال از بهار سال 95 میزان المان‌های فضای سبز 129 درصد نسبت به سال گذشته رشد دارد و همچنین بیش از 9 میلیون و 233 هزار بوته گل در سطح معابر شهر مشهد کاشته خواهد شد.
وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای استقبال از بهار سال 95 اجرای برنامه‌های لکه‌گیری آسفالت معابر، سرویس‌دهی ویژه سال تحویل و سخنرانی مقام معظم رهبری، افزایش ساعت کاری اتوبوس‌ها، تقویت خطوط بی آر تی و... می‌باشد.
گفتنی است در این نشست معاونان شهردار و جمعی از مدیران شهرداری مشهد نیز حضور داشتند و به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :