۱۳۹۶ جمعه ۳ آذر  - 2017 11 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 15867     

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد:برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد مطالبه به حقی است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: برگزاری جشنواره فیلم فجر به صورت همزمان مطالبه به حقی است.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۷ بهمن ساعت 12:35
به گزارش روابط عمومی سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، صدرا یوسفی اظهار کرد: سیزدهین دوره از جشنواره فیلم فجر در حالی سپری می‌شود که برای برگزاری این جشنواره با روند بسیارسختی رو به رو بودیم.
وی با بیان اینکه مسئله هماهنگی در برای برگزاری جشنواره در مشهد با تهران فرایندی نفس گیر است، افزود: دست اندرکاران اجرایی جشنواره توانستند با رایزنی‌های صورت گرفته آثاری که در سودای سیمرغ قرار داشتند در مشهد اکران کنند.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد با تاکید براینکه تکلیف داوری های برروی تعداد مخاطب تاثیرگذار است، بیان کرد: درهمین رابطه مسئولان ستاد اجرایی اقدام به رایزنی برای اکران فیلم " ابد و یک روز"  و "ایستاده در غبار" کردند که با موافقت نیز رو به رو شد.
یوسفی با بیان اینکه برگزاری جشنواره فیلم فجر به صورت همزمان در تهران با استان‌ها مطالبه به حقی است، تصریح کرد: امید است این مسئله در سنوات آتی عملیاتی شود و این جشنواره به صورت همزمان با تهران برگزارشود.
وی معتقد است که مشهد از نظر تماشاچی سینما دارای ظرفیت خوبی است بنابراین برگزاری همزمان جشنواره فیلم فجر تهران و مشهد از نظر مالی نیز توجیه پذیر است چرا که در این صورت بخشی از هزینه‌ها از طریق گیشه تامین می‌شود.
وی با بیان اینکه متاسفانه باکس کامل فیلم ها جشنواره در اختیار استان‌ها قرار نمی‌گیرد، عنوان کرد: همین مسئله سبب می‌شود تا بخشی از هنرمندان و مخاطبان سینما فیلم‌ها را در سالن‌های سینما مشهد نبینند و فیلم‌ها را در تهران به تماشا بنشینند.
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :