۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 15868     

«خماری» و« نقطه کور» در مشهد نمره منفی گرفت/‌اکران «ابد و یک روز»در سینما آفریقا‌

فیلم ˝خماری˝ و ˝ نقطه کور˝ در هفتمین شب از برگزاری جشنواره سیزدهم فیلم فجر مشهد برای علاقمندان به سینما اکران شد و بازهم این فیلم‌ها نتوانستند رضایت تماشاچیان را جلب کنند.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۷ بهمن ساعت 12:35

 در آستانه روزهای پایانی سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد دو فیلم "خماری" و "نقطه کور" برای علاقمندان به سینما اکران شد اما این دو فیلم نیز همانند چندین فیلم دیگر اکران شده در روزهای اخیر بازهم نتوانست رضایت مخاطب را جلب کند.

فیلم خماری فیلمی تک‌بعدی با موضوع کلیشه اعتیاد است که بارها و بارها این موضوع در تله فیلم‌‌های تلویزیونی و سریال‌ها این معضل اجتماعی به تصویر کشیده شده است.

خماری در سانس‌های اکران در سینما هویزه و آفریقا با استقبال بسیار کم‌مخاطب و با تکرار صندلی‌های خالی سینما رو‌به‌رو شد و تماشاچیان این فیلم را فیلمی کسل‌کننده، بدون خلاقیت، ضعیف همراه با بازی‌های تصنعی و خشک بازیگران می‌دانستند.

خماری ساخته داریوش غذبانی و با بازی مهرداد صدیقیان، نادر فلاح، سوگل خلیق، لی‌لی فرهاد‌پور و کاظم سیاحی است و نخستین فیلم اکران شده در مدت برگزاری جشنواره فیلم فجر مشهد بود که مورد تشویق قرار نگرفت.

نقطه کور ساخته مهدی گلستانه و با نقش‌آفرینی محمدرضا فروتن، هانیه توسلی، شقایق فراهانی، محسن کیایی، مریم بوبانی، خاطره اسدی، نیکی مظفری، علیرضا زمانی نسب، سیداحمد محمدی، سارا ربیعی، سجاد شهرابی، یلدا نوریان، مهدی پارسا، یونا تدین، نیوشا جهانی، نیوشا گودرزی،‌ حسام رحیمی‌منش، نرگس، نیلوفر یزدان‌پرست است.

این فیلم در هفتمین شب از جشنواره فیلم فجر مشهد اکران شد که نسبت به فیلم خماری با تعداد بیشتر تماشاچی رو‌به‌رو بود اما این فیلم هم نتوانست کام سینما دوستان مشهدی را شیرین کند.

"‌نقطه کور" داستان زندگی خسرو و ناهید است که خسرو به دلیل شرایط کاری  به دور از خانواده و در جنوب کشور مشغول به کار است و بنابه شرایط کاری پس از 23 روز به تهران و نزد خانواده خود بازمی‌گردد این فیلم نیز همچون فیلم خماری داستان جدیدی برای ارائه به مخاطب نداشت.

محمدرضا فروتن ایفاگر نقش خسرو است که مردی شکاک است و تماشاچی شاهد نقشی متفاوت از فروتن همچون سایر فیلم‌های او نمی‌بیند. 

نقطه کور بدون هیچ خلاقیتی به کشمکش‌های تکراری بین زن و شوهر قصه ‌برای اثبات بیگناهی، درگیری با مسائل مالی، تلاش مرد برای فراهم‌آوردن آسایش پرداخته است.

همچنین در شامگاه سه‌شنبه فیلم "‌ابد و یک روز" در سانس‌های 17:30 ،19:30 و21:30 در سینما افریقا اکران می‌شود این فیلم توانست 9‌سیمرغ  بلورین در بخش‌های مختلف را به خود اختصاص دهد؛ فروش اینترنتی بلیت و گیشه این فیلم از ساعت 9 صبح آغاز می‌شود.

 

 

 

 

منبع:تسنیم

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :