۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر  - 2017 11 Saturday
آرشیو خبر کد مطلب: 15874     
با تصویب شورای اسلامی شهر مشهد محقق می‌شود؛

انتشار 100 میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت احیای بافت فرسوده طرح میدان شهدا

شورای اسلامی شهر مشهد با لایحه یک فوریتی شهرداری برای انتشار 100 میلیارد تومان اوراق مشارکت احیای بافت فرسوده پیرامون میدان شهدا موافقت نمود.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۷ بهمن ساعت 18:22

 شورای اسلامی شهر مشهد با لایحه یک فوریتی شهرداری برای انتشار 100 میلیارد تومان اوراق مشارکت احیای بافت فرسوده پیرامون میدان شهدا موافقت نمود. 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، دومین دستور کار شورای اسلامی شهر در یکصد و چهارمین جلسه علنی به بررسی لایحه یک فوریتی شهرداری در مورد انتشار اوراق مشارکت برای احیای بافت فرسوده پیرامون میدان شهدا اختصاص داشت. 
مدیر اجرایی طرح میدان شهدای مشهد در رابطه با این لایحه و ضرورت یک فوریت آن اظهار داشت: اجرای پروژه پارکینگ خیابان توحید در جهت رفع نیاز پارکینگی طرح میدان شهدا یک ضرورت به شمار می‌رود. 
وحید برجسته‌نژاد خاطرنشان ساخت: در این پروژه که در ابتدای خیابان توحید قرار دارد، 50 هزار مترمربع از 79 هزار مترمربع آن را فضای پارکینگ تشکیل می‌دهد. 
1400 پارکینگ در خیابان توحید احداث می‌شود 
وی بیان کرد: تاکنون سرمایه‌گذارانی برای اجرای این پروژه وارد گود شده‌اند اما اجرای آن را نیمه کاره رها نموده‌اند و با توجه به احتمال ریزش ساختمان‌های مجاور لازم است هر چه سریع‌تر پروژه تکمیل شود. 
مدیر اجرایی طرح میدان شهدای مشهد عنوان کرد: با بهره‌برداری از این پروژه، تعداد یک هزار و 400 واحد پارکینگ به ظرفیت پارکینگ‌های عمومی شهر افزوده می‌شود. 
علی اصغر نخعی‌راد، رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد نیز در مورد این لایحه تاکید کرد: مدتی است که پارکینگ قند و شکر گودبرداری شده است و کار به علت مشکلات مالی متوقف مانده است. 
وی گفت: توجیه اقتصادی این پروژه 34 درصد است که مقرر شده برای تکمیل طرح، اوراق مشارکت به فروش برسد و در نهایت واحدهای تجاری به فروش رسیده و واحدهای پارکینگ برای شهرداری باقی‌ بماند. 
با تصویب این لایحه یک فوریتی به شهرداری مشهد اجازه داده شد به استناد بند د تبصره 6 قانون بودجه سال 94 کشور و به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز طرح‌های نوسازی بافت پیرامون میدان شهدا، مبلغ 100 میلیارد تومان اوراق مشارکت با سود علی‌الحساب مورد توافق شهرداری و بانک مرکزی جمهوری اسلامی منتشر نماید. 
در تبصره‌های این مصوبه آمده است مبلغ 100 میلیارد تومان اوراق مشارکت مذکور برای احیای بافت فرسوده پیرامون میدان شهدا و پروژه تجاری و پارکینگ توحید عرضه می‌شود. 
همجنین تاکید شده است که اوراق مشارکت از طریق بانک‌های ملت، شهر، تجارت، رفاه و ... به متقاضیان واگذار شود و شهرداری پرداخت سود را در دوره‌های سه ماهه و اصل مبلغ را در پایان دوره مشارکت چهار ساله تعهد نماید. 
در ابتدای این جلسه علنی، محمدکمال سرویها، نایب رییس اول شورای اسلامی شهر مشهد که ریاست یکصد و چهارمین جلسه علنی را بر عهده داشت با توجه به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر تحقق 55 درصد از وعده‌های سفرهای استانی، اظهار داشت: از 200 میلیارد تومان وعده رئیس جمهور برای نوسازی اتوبوسرانی حدود 20 میلیارد تومان محقق شده است. 
وی خاطرنشان ساخت: از 160 میلیارد تومان وعده رئیس جمهور در سفر به مشهد برای کال کشف نیز تاکنون یک ریال اختصاص داده نشده است. 
سرویها افزود: احتمالا گزارشات درستی به دست رئیس جمهور نمی‌رسد زیرا اگر 55 درصد وعده‌های سفرهای استانی محقق شده بود که باید 55 درصد قول‌های دولت به شهرداری مشهد نیز تا کنون محقق می‌شد. 

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :