۱۳۹۶ جمعه ۳ آذر  - 2017 11 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 15885     
معاون شهرداری مشهد:

۲۷ هزار واحد صنفی آلاینده در مشهد شناسایی شد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد مقدس گفت: ۲۷ هزار واحد صنفی آلاینده در مشهد شناسایی شده‌اند که نیاز به ساماندهی و استانداردسازی دارند.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۹ بهمن ساعت 16:16

 خلیل‌الله کاظمی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از مجتمع خدمات خودرویی 334 واحدی صنوف توانا که با حضور شهردار مشهد برگزار شد اظهار داشت: براساس آمارها حدود 27 هزار واحد صنفی آلاینده در مشهد مقدس شناسایی شده که ضرورت ساماندهی آنها محسوس است.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: همچنین بیش از 60 درصد این اصناف شناسایی شده می‌توانند با در پیش گرفتن استانداردسازی به فعالیت خود در محدوده شهری مشهد مقدس ادامه دهند.

کاظمی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های اصلی شهرداری مشهد و همچنین شورای شهر، در دستور کار قرار دادن ایجاد و احداث مجتمع‌های صنفی است و در این زمینه خود اصناف نیز پیشگام و همیار هستند.

وی عنوان کرد: شهرداری مشهد نیز در این زمینه سلسله مباحث و سیاست‌هایی را مدون کرده است و به مسائل اصنافی که در داخل شهر فعال هستند و مشکلاتی را در زمینه زیست محیطی ایجاد کرده‌اند ورود داشته است.

کاظمی تاکید کرد: حضور برخی از اصناف در داخل شهر ضروری است زیرا مردم دائماً با آنها سر و کار دارند و در واقع نیازمند خدمات آنها هستند و تنها کاری که باید در این زمینه صورت بگیرد استانداردسازی آنها است.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد مقدس گفت: تاکنون 5 دسته از صنوف مشهد مقدس استانداردسازی شده‌اند و امیدواریم بتوانیم این رویه را برای سایر اصناف نیز در دستور کار قرار دهیم.

کاظمی گفت: از سوی دیگر فعالیت برخی اصناف نیز برای شهروندان مزاحمت آفرین است و باید زمینه فعالیت این اصناف در قالب مجتمع‌ها فراهم شود که این گروه از اصناف، 30 درصد مجموع کل اصناف را شامل می‌شود و حدود 10 درصد از اصناف نیز به دلیل نوع فعالیتشان باید به خارج از شهر مشهد هدایت شوند.

 

 

 

 

 

منبع:تسنیم

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :