۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 15918     
در مقابل تبلیغات سوء رسانه‌های خارجی هوشمندانه عمل کنیم

وزیر کشور: باید مقابل حمایت رسانه‌های خارجی از جریان خاص موضع‌گیری داشته باشیم

وزیر کشور گفت: در حال حاضر برخی رادیوها و رسانه‌های خارجی از یک جریان خاص حمایت خود را اعلام کرده‌اند که ما باید با بینش و آگاهی، همراه با حفظ وحدت در مقابل این حمایت موضع‌گیری داشته باشیم.
۱۳۹۴ سه شنبه ۴ اسفند ساعت 17:43

 وزیر کشور گفت: در حال حاضر برخی رادیوها و رسانه‌های خارجی از یک جریان خاص حمایت خود را اعلام کرده‌اند که ما باید با بینش و آگاهی، همراه با حفظ وحدت در مقابل این حمایت موضع‌گیری داشته باشیم.

 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در مراسم افتتاح سالن چندمنظوره نشاط که در محل این مجموعه برگزار شد، اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شهرهای بزرگ مسئله حاشیه شهر بوده که از دلایل این مسئله برنامه ریزی غلط، توزیع ناعادلانه منابع و رشد نامتوازن شهرها است.
 
وی تصریح کرد: برای حل این مشکل نیازمند برنامه ریزی صحیح هستیم و اگر نگاه متوازن و عادلانه به موضوع برنامه ریزی صورت نگیرد؛ شاهد افزایش مشکلات در حاشیه شهرها می‌شویم.
 
وزیر کشور یکی از وظایف دولت را ایجاد توازن در مناطق مختلف با اصول اعتقادی و اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: اراده دولت تدبیر و امید ایجاد توازن در مناطق مختلف است که این موضوع در برنامه ششم توسعه دیده شده است.
 
رحمانی‌فضلی افزود: امکانات و منابع مختلف همراه با ظرفیت‌ها و امکانات ویژه‌ای در اختیار استانها قرار می‌گیرد.
 
وی با بیان "برای برنامه‌ریزی در جهت ارتقای وضعیت حاشیه شهرها نیازمند برنامه‌ریزی متمرکز هستیم" گفت: خراسان رضوی از لحاظ موقعیتی و دارا بودن مرزهای مشترک با کشورهای بسیاری شرایط مطلوبی در جهت سرمایه‌گذاری، تولید و موقعیت گردشگری دارد.
 
وزیر کشور تأکید کرد: استان خراسان رضوی و همچنین استان‌هایی همانند اصفهان، شیراز و تبریز نیازمند بودجه ملی در جهت توسعه موقعیت‌های مختلف خود هستند که در این راستا دولت در سفرهای استانی این مسئله را در دستور کار خود قرار داده است.
 
رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری مسئله رسیدگی به حاشیه شهرها به‌صورت شفاف و مکتوب به دولت ارجاع داده است، بیان کرد: دستگاه‌های مرتبط با حاشیه شهر مثل راه و شهرسازی به‌دنبال اجرایی کردن این مسئله هستند که در این رابطه 4 استان کشور در اولویت قرار دارند.
 
وی با ابراز اینکه خوشبختانه شهرداری مشهد و استاندار خراسان رضوی در رابطه با حاشیه شهر اقدامات مناسبی را انجام داده‌اند، گفت: باید در رابطه با حاشیه شهر اقداماتی اساسی‌تر همراه با انسجام، وحدت، همدلی و هماهنگی صورت پذیرد.
 
وزیر کشور با توجه به نقش تعیین‌کننده جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: ایران اسلامی نقش تعیین‌کننده و تأثیرگذاری در رابطه با روابط بین‌الملل منطقه دارد که یکی از نقش‌های تأثیرگذار ایران در برابر قدرت‌های اروپایی دستیابی به مسئله فناوری انرژی هسته‌ای بود.
 
رحمانی‌فضلی با اظهار اینکه نتیجه دستیابی به فناوری انرژی هسته‌ای اتحاد و همدلی دولت و ملت با یکدیگر بوده است، عنوان کرد: این همدلی و همراهی در سایه تبعیت از منویات مقام معظم رهبری حاصل شده است.
 
وی با تأکید بر اینکه پذیرش غرب و آمریکا در مقابل دستیابی ایران به انرژی هسته‌ای از سایه امنیت، اقتدار و اراده ملت بوده است، گفت: برخی از رسانه‌های خارجی به‌دنبال ایجاد جنگ روانی در آستانه انتخابات جاری هستند که ما باید در این رابطه در مقابل تبلیغات سوء رسانه‌های خارجی هوشمندانه عمل کنیم.
 
وزیر کشور با بیان اینکه تنها 2 روز دیگر تا برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان باقی مانده است، خاطرنشان کرد: باید همه مردم کشور را از طریق تحلیل مناسب امیدوار کرد چرا که همه مسلمانان کشورهای منطقه چشم امید خود را به کشور دارند و مقام معظم رهبری را نجات‌بخش خود می‌دانند.
 
رحمانی‌فضلی با ابراز اینکه عرصه انتخابات عرصه نمایش قدرت جمهوری اسلامی ایران در رابطه با برگزاری انتخابات سلامت است، گفت: نباید کاندیداهای انتخاباتی برای رسیدن به متاع ناچیز شهرت و رسیدن به جایگاه مجلس از مسیر اتهام، افتراء و دروغ استفاده کنند، چرا که این مسیر مناسب با اطاعت‌ از دین مبین اسلام و خداوند نیست.
 
وی با یادآوری "مردم ما مردمی آگاه هستند" تصریح کرد: بنده در 2 روز مانده به برگزاری انتخابات تهران را ترک کرده و در مشهد حضور دارم که این مسئله نشان‌دهنده امنیت، آرامش و شعور سیاسی مردم است، چرا که بر اساس منویات رهبری نباید کارهای اجرایی فدای انتخابات شود.
 
وزیر کشور اضافه کرد: همه باید در ایجاد مجلسی با قدرت همراه با عزم و اراده قوی برای حل مشکلات کشور و در مسیر انقلاب اسلامی حرکت کنیم.
 
رحمانی‌فضلی با توجه به مسئله تفکیک قوا تأکید کرد: تفکیک قوا برای حفظ استقلال قوا با یکدیگر است که این تفکیک در راستای همراهی این 3 قوا است.
 
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری مجلس را ریل‌گذار می‌دانند، گفت: این مسیر ریلی باید مشخص باشد و دولت و مجلس باید دست در دست یکدیگر در مسیر حرکت الی‌الله حرکت کنیم.
 
وزیر کشور با ابراز اینکه مجلس و دولت باید با یکدیگر هماهنگ باشند، گفت: در حال حاضر برخی رادیوها و رسانه‌های خارجی از یک جریان خاص حمایت خود را اعلام کرده‌اند که ما باید با بینش و آگاهی، همراه با حفظ وحدت در مقابل این حمایت موضع‌گیری داشته باشیم.
 
رحمانی‌فضلی تصریح کرد: در عرصه انتخابات مردم قضاوت‌کننده اصلی هستند و امیدواریم شاهد مجلسی متعهد و ولایی باشیم.
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :