۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 15988     

افتتاح بوستان توحید با حضور شهردار و معاونان شهرداری مشهد

۱۳۹۵ دوشنبه ۱۶ فروردين ساعت 21:57

 امروز مراسم افتتاح بوستان توحید مشهد با حضور شهردار، معاون فنی و عمران شهردار، رییس شورای اسلامی شهر، معاون خدمات شهری شهرداری مشهد و ... برگزار شد.

 
 امروز 16 فروردین ماه مراسم افتتاح بوستانی در خیابان توحید مشهد با حضور شهردار، رییس شورای اسلامی شهر، معاون فنی و عمران شهرداری، معاون خدمات و محیط زیست شهری، مشاور شهردار و مدیر اجرایی عرصه میدان شهدا برگزار شد.
 
سیدصولت مرتضوی، شهردار مشهد در این مراسم، اظهار کرد: فعالیت ساخت این بوستان در اسفندماه 94 پایان یافت و امروز به بهره‌برداری رسمی رسید.
 
وی افزود: این اولین پارکی است که دارای طراحی برق به صورت VC است و هیچ‌گونه خطر برق‌گرفتگی  در این پارک وجود ندارد.
 
مرتضوی گفت: این پارک جز طرح ساماندهی عرصه میدان شهدا قرار دارد و سطح کلی آن به میزان 13 هزار و 900 مترمربع است.
 
شهردار مشهد خاطرنشان کرد: پیش از تملک 8000 مترمربع از این بوستان کاربری تجاری داشته و شهرداری به دلیل اینکه می‌خواست بوستان را به حاشیه خیابان نزدیک کند، تملک کاربری‌های تجاری را نیز خریداری کرد.
 
وی با اشاره به شعار سال 95 مبنی بر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل به آن، عنوان کرد: این افتتاحیه درآمدی بر عمل به منویات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال است و امیدواریم تا پایان سال به مراتب از این‌گونه افتتاحیه‌ها را به خصوص در فضای سبز شهری داشته باشیم.
 
وحید برجسته‌نژاد، مدیر اجرایی عرصه میدان شهدا، در خصوص هزینه اجرا و تملک این بوستان، عنوان کرد: هزینه تملک برای این بوستان هشت میلیارد تومان و هزینه اجرایی آن دو میلیارد تومان بوده و در مجموع 10 میلیارد تومان هزینه اجرایی و تملک این بوستان بوده است.
 
وی افزود: به علت اینکه قسمتی از ملک این بوستان در منطقه تجاری قرار داشت، قیمت روز تملک برای این بوستان 53 میلیارد تومان است.
 
محسن انتظاری‌هروی، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه این مراسم، اضافه کرد: افزایش فضای سرانه سبز شهری یکی از شاخص‌های برنامه مدیریت شهری بوده که در سال جاری این سرانه از 11 مترمربع برای هر فرد به 13 مترمربع افزایش یافته است.
 
وی گفت: 21 فروردین ماه شاهد عبور دستگاه حفاری خط سه قطارشهری از میدان فردوسی خواهیم بود.
 
سیدصولت مرتضوی، شهردار مشهد در حاشیه افتتاح میدان پرواز نیز، عنوان کرد: آغاز فعالیت ساخت این میدان از آذرماه سال گذشته شروع شد و با 36 درصد کاهش هزینه‌ها ظرف 42 روز به اتمام رسید.
 
وی افزود: این میدان دارای 11 هزار مترمربع فضا است که از این میزان 8700 مترمربع چمن‌کاری شده و در مجموع 900 میلیون تومان هزینه ساخت و اجرای آن شده است.
 
 
 
 
 
منبع:ایسنا
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :