۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 16001     

کشف‌رود، معضل بزرگ بهداشتی مشهد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر کشف‌رود معضل بزرگ بهداشتی مشهد است.
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۷ فروردين ساعت 18:38

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر کشف‌رود معضل بزرگ بهداشتی مشهد است.

 
حمیدرضا بهرامی با بیان اینکه کشف‌رود محل تجمع فاضلاب‌هاست و در واقع محیط رشد مناسبی برای باکتری‌ها فراهم کرده است، عنوان کرد: در حال حاضر این رودخانه بزرگترین معضل بهداشتی مشهد است.
 
وی افزود: در تمام ادوار، دولت‌ها نقش خود را در ارتقای سلامت ایفا کرده‌اند، اما یکی از ویژگی‌های دولت تدبیر و امید موضوع تحول نظام سلامت بود که در واقع موجب چیدمان و گسترش خدمات سلامت در نقاط شهری، حاشیه شهر و مناطق روستایی شد.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص شیوع بیماری‌هایی مانند هاری، سالک و ... در مشهد، تصریح کرد: در خصوص بیماری سالک حدود 25 درصد به نسبت پنج سال گذشته که در واقع پیک این بیماری محسوب می‌شد، کاهش داشته‌ایم.
 
بهرامی خاطرنشان کرد: در منطقه آب و برق مشهد تا حدودی سالک وجود دارد که البته شایع نیست و  کنترل شده و ببه طور کلی در حال حاضر در مشهد میزان حیوان‌گزیدگی کاهش یافته است؛ خوشبختانه با مداخلاتی که انجام گرفته و همکاری‌های بین بخشی سلامت مردم ارتقاء یافته است.
 
وی در خصوص خدمات‌رسانی به مردم حاشیه شهر مشهد، گفت: 41 پایگاه سلامت و یک مرکز سلامت جامع در حاشیه شهر در حوزه بیماری‌های غیر واگیر و پیشگیری از بروز بیماری‌ها فعالیت می‌کنند.
 
 
 
 
 
 
منبع:ایسنا
 
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :