۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 16016     

هوای پاک در ریه های شهروندان مشهد جاری شد/بارندگی ادامه دارد

بارندگی های شب گذشته در مناطق مختلف خراسان که تا فردا ادامه دارد علاوه بر خوشحالی کشاورزان موجب شد تا شهروندان مشهدی در بیست و دومین روز از بهار هوای پاک استنشاق کنند.
۱۳۹۵ يکشنبه ۲۲ فروردين ساعت 12:24

وجود جبهه ناپایدار و بارش زا که از روز گذشته بسیاری از مناطق خراسان رضوی تحت تاثیر خود قرار داده است برای شهروندان مشهدی هوای پاک و برای کشاورزان استان شادی به همراه داشت.

شاخص هوای مشهد مقدس صبح یک شنبه با رقم ۶۱ نوید هوای سالم را به شهروندان داد و بر اساس گزارش مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد مقایسه غلظت آلاینده‌ها حاکی از آن است که به غیر از ذرات معلق کوچکتر از دو و نیم میکرون از غلظت سایر آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته در همین ساعت کاسته شده است.

بنا بر گزارش استگاه های سنجش کیفیت هوا در حال حاضر کیفیت هوا در ایستگاه‌های صدف، تقی آباد، لشگر و ویلا در شرایط پاک و سایر ایستگاه‌های سطح شهر در شرایط سالم قرار دارد.

بارش ها ادامه دارد

رئیس اداره پیس بینی سازمان هواشناسی خرسان رضوی در همین حال از ادامه بارش ها و رعد و برق و همچنین وزش باد شدید طی ۲۴ ساعت آینده برای مناطق مرکزیف شمالی و جنوبی استان خبر داد.

یحیی قائنی پور به مهر گفت: طی امروز و فردا بیشتر مناطق استان کمی تا قسمتی ابری با مه صبحگاهی و در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر و در برخی نقاط خصوصا در نواحی غربی و کوهستانی با رگبار باران و رعد و برق همراه خواهد بود.

وی اظهار کرد: با عبور متناوب امواج کوتاه و ناپایدار از روی استان انتظار داریم طی امروز و فردا بیشتر در ساعات بعدازظهر بارش هایی به شکل رگبار و رعد و برق عمدتا در نیمه غربی و نیمه جنوبی استان حادث شود.

وی همچنین افزود: در حین فعالیت این موج ناپایدار سرعت وزش باد در سطح استان افزایش و در بخش هایی از نوار شرقی و نیمه جنوبی گاهی شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: در روزهای یکشنبه و دوشنبه تغیرات دمایی در سطح استان نظم خاصی نداشته و قابل ملاحظه نیست و طی ساعات آینده به ویژه در ساعات بامداد و اوایل صبح در نواحی کوهستانی و مناطقی که بارندگی خواهند داشت مه صبحگاهی تشکیل خواهد شد.

قائنی پور همچنین آبگرفتگی معابر بر اثر بارش های رگباری و وقوع سیلاب را دور از دهن ندانست.

وی بیشترین بارش ها را برای تا پایان وقت امروز برای شهرستان های قوچان،درگز،چناران،کوهسرخ،جوین،جغتای و جنوب شهرستان سبزوار پیش بینی کرد.

 

 

 

 

 

منبع:مهر

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :