۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر  - 2017 11 Saturday
آرشیو خبر کد مطلب: 16028     

تاخیر در زمان برگزاری کنسرت علی زندوکیلی

سرپرست اداره موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: کنسرت موسیقی علی زندوکیلی که قرار بود چهارشنبه 25 فروردین ماه در شاندیز برگزار شود لغو نشده اما زمان برگزاری آن به تاخیر افتاده است.
۱۳۹۵ سه شنبه ۲۴ فروردين ساعت 12:52

 با اشاره به انتشار اخباری در خصوص لغو کنسرت موسیقی سنتی تلفیقی علی زندوکیلی در شاندیز اظهار کرد: این کنسرت لغو نشده است، اما به دلیل برخی حساسیت‌ها و مخالفت‌هایی که در پی این موضوع ایجاد شده مبنی بر اینکه  شاندیز هم جزء حریم مشهد به حساب می‌آید و یکسری مخالفت‌های دیگر از این دست، بعد از انجام فرآیند قانونی این کنسرت به دلیل دامنه‌دار شدن مخالفت‌ها مصلحت این شد که کنسرت برگزار نشود.

وی ادامه داد: ما با فرماندار شاندیز به توافق رسیدیم که در یک زمان و مکانی که این مساله کمتر دچار بحران شود کنسرت را برگزار کنیم و اوایل هفته آینده نیز اطلاعیه خواهیم داد و مکان  و زمان دقیق این رویداد فرهنگی را اعلام خواهیم کرد.

سرپرست اداره موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه کنسرت سنتی تلفیقی علی زندوکیلی لغو نشده است،  عنوان کرد: لغو به این معنی است که مقاماتی نامه بزنند و دلیل بیاورند که این کنسرت برگزار نشود در حالی که چنین اتفاقی برای کنسرت شاندیز نیفتاده است.

سمیعی با اشاره به اینکه مخالفت‌ها برای عدم برگزاری این کنسرت رسمی نبوده، خاطرنشان کرد: لغو، یک پدیده رسمی است که برخی مقامات رسما نامه می‌زنند که به این دلایل کنسرت لغو شود، اما در رابطه با کنسرت علی زندوکیلی مخالفت‌ها باعث شد که تصمیم بگیریم زمان و مکان این کنسرت را جابه‌جا کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این کنسرت به شهرستان دیگری منتقل می‌شود، گفت: ممکن است این کنسرت در شاندیز برگزار شود، ممکن است در شهرستانی دیگر، ما تلاشمان این است که با تاخیر این کنسرت در شاندیز برگزار شود اما اگر نشد در یکی از شهرستان‌هایی که شرایط دسترسی و سالن مناسبی جهت این موضوع داشته باشد کنسرت را برگزار می‌کنیم.

سمیعی در پایان تاکید کرد:  تا اوایل هفته آینده با صدور اطلاعیه‌ای زمان و مکان دقیق این کنسرت را اعلام خواهیم کرد تا کسانی که بلیت تهیه کرده‌اند، سردرگم نشوند.

 

 

 

 

منبع:ایسنا

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :