۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 16036     

دانشکده دندان‌پزشکی مشهد برای تهیه اقلام ضروری مشکل دارد

معاون آموزشی دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: متاسفانه این دانشکده حتی برای تهیه اقلام معمولی و ضروری نیز مشکل دارد.
۱۳۹۵ شنبه ۲۸ فروردين ساعت 17:33

 دکتر قنبری صبح امروز 28 فروردین ماه در مراسم بزرگداشت روز دندان‌پزشکی که در مرکز سلامت خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: دانشکده دندان‌پزشکی مشهد با وجود اینکه اولین دانشکده دندان‌پزشکی شهرستانی است، با این حال حتی برای تهیه یک سری اقلام خیلی معمولی و ضروری که برای آموزش نیاز است دچار مشکل است، اما بازهم با این وجود متاسفانه دانشکده‌های دندان‍پزشکی زیادی را ایجاد می‌کنند که دانشجویان آن‌ها نسبت به موارد زیادی معترض هستند.

 
وی با اشاره به اینکه ما در این دانشکده کلمپ را به صورت دانه‌ای خریداری می‌کنیم، خاطرنشان کرد: اما طی بازدیدی که از انبار یکی از دانشکده‌های دیگر صورت گرفته بو،د مشاهده شده بود که در آن‌جا بشکه‌هایی از کلمپ موجود بوده که حتی می‌تواند برای مجموع ایران کافی باشد در صورتی که در آن‌جا کسی نیست که تدریس کند و از طرفی بیمار نیز زیاد نیست و من معتقدم اگر به جای هدر دادن این همه سرمایه و نیرو از تجارب دیگر کشور‌ها در زمینه پیشگیری استفاده می‌کردیم اکنون جایگاه بهتری داشتیم.
 
معاون آموزشی دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه توصیه‌های دندان‌پزشک به بیمار در جهت رعایت بهداشت می‌تواند خیلی موثر باشد، افزود: گرچه خوشبختانه در قالب برنامه تحول سلامت اقدامات خوبی انجام شده است، اما در طی این سال‌ها ما چقدر در تبلیغات و تریبون‌هایی که در اختیار داشتیم به اهمیت رعایت بهداشت دهان و دندان پرداخته‌ایم؟
 
قنبری ادامه داد: البته ما امیدواریم در آینده بیشتر به این موارد پرداخته شود زیرا با توجه به برنامه‌هایی که آغاز شده امید خواهیم داشت که در سال آینده نتایج آن به بار نشیند.
 
 
 
 
منبع:ایسنا
 
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :