۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 16076     
مدیرکل ارشاد خراسان‌رضوی:

مجوز ساخت فیلم‌های ویدیویی ۹۰ دقیقه‌ای در خراسان‌رضوی صادر می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان‌رضوی از تفویض اختیار رئیس سازمان سینمایی برای صدور مجوز ساخت فیلم‌های ویدیویی ۹۰ دقیقه‌ای به این اداره‌کل خبر داد.
۱۳۹۵ دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ساعت 17:49
سید سعید سرابی در نخستین نشست شورای صدور پروانه ساخت فیلم‌های بلند ویدئویی اظهار داشت: پیش از این فیلمسازان برای دریافت مجوز ساخت فیلم‌های ویدیویی 90دقیقه‌ای، حتما باید به معاونت ارزشیابی و نظارت سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری کشور در تهران مراجعه می‌کردند.
 
وی با بیان اینکه با تفویض اختیار انجام شده، دیگر نیازی به حضور فیلمسازان در تهران جهت دریافت مجوز نیست، افزود: تفویض اختیار صدور مجوز ساخت فیلم‌های ویدیویی 90دقیقه‌ای (غیرسینمایی) علاوه بر خراسان‌رضوی برای چندین استان دیگر در کشور انجام شده است.
 
سرابی با اشاره به شرایط خاص این نوع صدور مجوز، تصریح کرد: از این پس، تهیه‌کننده و یا کارگردان اثر برای دریافت مجوز باید شخصاً به اداره‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان‌رضوی مراجعه کند.
 
وی با بیان اینکه تهیه‌کننده و کارگردان باید حتماً دارای کارنامه و سابقه کاری باشد (کار اول آن‌ها نباشد)، ادامه داد: در ضمن تهیه‌کننده اثر باید دارای کارت تهیه‌کنندگی انجمن تهیه‌کنندگان سینما و یا پروانه فعالیت شرکت یا موسسه فیلمسازی ویدیویی باشد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان‌رضوی با تأکید بر اینکه مجوز مذکور فقط برای اکران خصوصی و یا حضور در شبکه نمایش خانگی صادر می‌شود، افزود: این فیلم‌ها نمی‌توانند اکران عمومی شده و فروش بلیط داشته باشند.
 
سرابی  اضافه کرد: صدور پروانه نمایش برای فیلم‌های سینمایی (اکران عمومی) همچنان در معاونت ارزشیابی و نظارت سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری کشور انجام می‌پذیرد.
 
 
 
منبع:تسنیم
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :